DZIŚ JEST:   22   MAJA   2018 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Chamskie zachowanie dziennikarzy TVN wobec arcybiskupa

Chamskie zachowanie dziennikarzy TVN wobec arcybiskupa
KRZYSZTOF WOJCIEWSKI/Forum

Dziennikarze TVN uniemożliwili abp. Henrykowi Hoserowi udział w debacie na temat różańca. Nie dość, że reporterzy telewizji zachowali się w bardzo nieelegancki sposób, to w dodatku nie uszanowali własności prywatnej ojców Dominikanów, których klasztor na Służewie miał być miejscem debaty.


O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”. Dziennikarze TVN 4 października, przed zaplanowaną na ten dzień debatą, chcieli przepytywać arcybiskupa Hosera. Organizatorzy spotkania nie wyrazili na to zgody. Reporterzy ukryli się więc w pobliskich krzakach i gdy tylko zobaczyli ordynariusza warszawsko-praskiego próbowali zmusić go do udzielenia wywiadu. Arcybiskup wskazał, że aby przeprowadzić wywiad, wypadałoby się wcześniej umówić, a chodnik nie jest najbardziej komfortowym miejscem do rozmowy. Mimo tego dziennikarze naciskali.


Choć operatorom kamer nie udało się wejść przez furtę klasztorną, reporter Wojciech Bojanowski wszedł na salę wykładową. Ojciec Stanisław Przepierski zauważył dziennikarza siedzącego z tyłu sali, podszedł do niego i poprosił o pokazanie akredytacji. Mając na uwadze, że zachowanie reportera nosiło znamiona prowokacji, gospodarz spotkania poprosił go o wyjście. Ten długo lekceważył prośby, a gdy do sali wszedł arcybiskup, dziennikarz ostentacyjnie przesiadł się do pierwszych rzędów.


Poinformowałem zebranych, że mamy „gościa specjalnego” z TVN i zapowiedziałem, że nie rozpocznę spotkania, dopóki nie opuści on sali – wyjaśnia dominikanin. Niestety, Bojanowski nie zamierzał wychodzić. Jako że atmosfera stawała się coraz bardziej napięta, ks. abp Hoser zaproponował, aby spotkanie przełożyć na inny termin – poinformował „Nasz Dziennik”. Ostatecznie spotkanie odbyło się bez udziału księdza arcybiskupa.


To nie koniec wyjątkowo niegrzecznej akcji dziennikarzy TVN. Kiedy po decyzji opuszczenia sali sekretarz ordynariusza warszawsko-praskiego udał się po samochód, żeby podjechać przed furtę, reporterzy tej stacji ruszyli za nim, wkraczając bez pozwolenia na prywatny teren klasztoru Dominikanów.


Chodzi przede wszystkim o osaczenie tych hierarchów, którzy publicznie jednoznacznie przeciwstawiają się legalizacji metody zapłodnienia in vitro oraz ideologii gender. To są obecnie dwa priorytety opanowującego Polskę neototalitaryzmu, stąd ci, którzy się temu przeciwstawiają, uznani są za „wrogów klasowych” czy „wrogów postępu”, których należy prześladować, dyskryminować, nękać, szydzić, szkalować etc. – powiedział „Naszemu Dziennikowi” prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Źródło: "Nasz Dziennik"

ged


DATA: 2013-10-15 13:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zboczeńcy atakują abp Henryka Hosera !!!
ponad 4 lata temu / wódz
 
Niech Pan Bóg umacnia abpa Hosera i dodaje mu odwagi i niezłomności; oby do końca dawał on swoją postawą świadectwo i stanowił mobilizujący przykład ewangelicznego "tak, tak, nie, nie" dla innych niezdecydowanych lub tchórzliwych duchownych i hierarchów, wychowanych w posoborowych seminariach
ponad 4 lata temu / fiatvoluntastua
 
@jaro: autor tych prostych (wręcz prostackich) "przepisów" niczym nie różni się w podejściu do życia bliźniego od podejścia lewactwa. Bo lewactwo też ma życie bliźnich za nic. Na szczęście poza lewakami i zdeprawowanymi prawakami są jeszcze chrześcijanie mający za wzór Chrystusa, który nakazywał miłość bliźniego. A nawet największy cham z TuskVisionNetwork nie zasługuje na natychmiastową śmierć, jeśli nie zagraża zdrowiu i życiu osoby którą napastuje. Dlatego pełen szacun dla Abp. Hosera za Jego chrześcijańskie zachowanie w opisanej sytuacji.
ponad 4 lata temu / MR
 
Panie lub panowie cynik, Indi, on, Jurek wy wjerzycie w to co piszecie? Jeden telefon na policję lub skierowanie sprawy do sądu przeciw TVN załatwiłoby sprawę po naszej myśli? Chyba nie wiecie kto rządzi w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem policji i sądów. Oni są ponad prawem i obok prawa. Zwłaszcza w takiej sprawie.
ponad 4 lata temu / Czyżby?
 
dlatego prawo powinno być proste, jasne dla wszystkich i bezwzględnie stosowane: 1/ osoba zaatakowana na prywatnej posesji, w miejscu publicznym (szkoła, teatr, sklep, chodnik, ulica) ma prawo bronić się przed atakującym w sposób dowolny, łącznie z zabiciem agresora; 2/ nikt z rodziny agresora, ani żadnej instytucji państwowej i prywatnej nie może zaatakowanego pozwać przed jakikolwiek sąd; prawda, że: a/ proste, że aż nie można uwierzyć; b/ te zbiry z TVN-u w całej okazałości wypełnili te przepisy; TE PROSTE I SKUTECZNE PRZEPISY ZARAZ PO WPROWADZENIU W ŻYCIE OBNIŻYŁYBY BANDYTYZM OD RĘKI O 50%, A PO PIERWSZYCH ZASTOSOWANIACH TYCH PRZEPISÓW W ŻYCIU PRZESTĘPCZOŚĆ SPADŁABY DO MAX. 10% DO STANU SPRZED OBOWIĄZYWANIA TYCH PRZEPISÓW (autora tych prostych, jasnych i skutecznych przepisów należy poszukać w internecie - ja Go znam);
ponad 4 lata temu / jaro
 
Niech się Wasza Ekscelencja nie poddaje!
ponad 4 lata temu / Czytelnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.