Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 22 MAJA
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Wiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Andrzej Duda kontra Witold Waszczykowski. Kto ma rację w sporze o nominacje dla ambasadorów?

Data publikacji: 2017-06-19 08:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 08:34:00
WIADOMOŚCI
fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska / FORUM

Witold Waszczykowski, szef resortu spraw zagranicznych poinformował na antenie RMF FM, że  „oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament”. Chodzi o wybranych kilka miesięcy temu ambasadorów Polski, m.in. w Kanadzie, Tajlandii i Korei Południowej, którzy „nie mogą zacząć pracy”.

 

- Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – powiedział Waszczykowski.

 

Jego zdaniem resort spraw zagranicznych „prowadzi jasną politykę personalną i proponuje na ambasadorów kandydatów z najwyższej półki”, dlatego zwlekanie prezydenta w tej sprawie jest niezrozumiałe. - To ludzie wykształceni, mający doświadczenie. Staramy się znaleźć ekspertów od danego kraju, przechodzą praktycznie bez zarzutów komisje sejmową i senacką. Oczekuję więc wyjaśnień, o co chodzi – podkreślił minister.

 

Zdaniem portalu rmf24.pl „konflikt na linii Pałac Prezydencki - Ministerstwo Spraw Zagranicznych” trwa od co najmniej kilku miesięcy a w maju wyjątkowo przybrał na sile.

 

Serwis przypomniał słowa wypowiedziane na antenie RMF FM przez Krzysztofa Szczerskiego, prezydenckiego ministra. Przyznał on w maju, że „prezydent oczekuje klarownej polityki personalnej od ministerstwa i chce podpisać nominacje ambasadorskie w pewnym pakiecie, który obejmie ambasady czekające na obsadę od dłuższego czasu, czyli m.in. w Paryżu i przy NATO”. - Takie jest oczekiwanie pana prezydenta od MSZ, że przedstawi mu także ambasadorów do tych placówek, które są z punktu widzenia polskiej polityki kluczowe – powiedział wówczas Szczerski.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
cez
Duda reprezentuje izraelską rację stanu, dał tego dowody wiele razy. Waszczykowski całą swoją kadencję reprezentował bardziej amerykańskich neokonów niż Polaków. Konflikt ma zapewne podłoże w obecnej wojnie masonerii, o której mówi dr Krajski. Żaden z nich nie jest Polakiem, mają tylko polskie papiery.
Hmmm
Duda weryfikuje kandydatów przez pryzmat poglądów teścia. Filosyjonistów szuka.
henio
przede wszystkim to nie moga byc wsiowi, komuchy, lewaki i inne podobne plazy, ale rzetelni patrioci
hatko o tem pisać
Smutno pisać, przy całej sympatii do rządu DOBREJ ZMIANY = P(opulizm) i S(ocjalizm), lecz do wymiany w obecnym rządzie są MSZ - Waszczykowski, MSW _ Błaszczak i MON - Macierewicz, a tak naprawdę cały rząd z drobnymi wyjątkami, jest marny i mało odważny w wolnościowych reformach, a za to bardzo...hm.... SOCJALISTYCZNY(????). Niestety! Tylko konserwatyści, narodowcy i rojaliści mają dla Polski konkretny plan i program naprawczy, co przy regułach demokratycznych nie zostanie zrealizowane. Drugie NIESTETY !!! Czesi mają swoją KORONĘ św.Wacława, Węgrzy KORONĘ św.Stefana, a Polacy .....??? NIC ???!
JARO
no ciekawie się robi; czy czasem nie mają swoich kandydatów z jedynie słusznej linii, ale z dwóch różnych stron tej samej linii? nawet u tamtych mają różne spojrzenia na te same sprawy; wojna w rodzinie czy na razie tylko nieporozumienia?