Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
wyszukiwarka
 
 

Donald Trump ostro o sytuacji w Wenezueli. „Mamy opcję militarną, która wchodzi w grę”

Data publikacji: 2017-08-12 11:00
Data aktualizacji: 2017-08-12 15:11:00
WYDARZENIA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził swoje niezadowolenie z niezwykle trudnej sytuacji jaka ma miejsce w Wenezueli. Podkreślił, że panuje tam głód i chaos na ulicach. Dodał, że USA względem Wenezueli mają wiele opcji, także tę militarną, która – jak podkreślił – wchodzi w grę.


Komentarz Donalda Trumpa dotyczący sytuacji w Wenezueli to kolejna ostra wypowiedź prezydenta USA w ostatnich dniach. Jeszcze dobrze nie opadł kurz po zdecydowanej groźbie ataku na Koreę Północną, a przywódca Stanów Zjednoczonych pogroził palcem władzom Wenezueli. Dopytywany przez dziennikarzy powiedział, że USA względem tego kraju mają wiele możliwości, w tym także tę interwencję militarną. – Mamy wiele opcji wobec Wenezueli, w tym także opcję militarną, jeśli okaże się konieczna – podkreślił.


Donald Trump zauważył również, że sytuacja w południowoamerykańskim kraju jest niezwykle poważna, a jego mieszkańcy „cierpią i umierają”. Jednocześnie prezydent USA nie chciał szerzej komentować sytuacji w Wenezueli, ale zdecydowanie podkreślał, że możliwe są różne rozwiązania. – Nie będziemy na ten temat się wypowiadać, ale operacja militarna - opcja militarna - bez wątpienia wchodzi w grę – tłumaczył. Wypowiedź przywódcy USA skomentował wenezuelski minister obrony Vladimir Padrino, który uznał słowa Donalda Trumpa za „akt szaleństwa”.


Jak podaje CNN, Donald Trump miał również odmówić rozmowy telefonicznej z prezydentem Wenezueli Nicolasem Maduro. Przywódca USA miał powiedzieć, że nie będzie dyskutował z władzami w Caracas dopóki w Wenezueli nie zostanie przywrócona demokracja.

 

 

Źródło: wprost.pl, CNN

WMa
 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
obserwator
jeszcze nie tak dawno mówił coś o Bogu podajże w Warszawie wszyscy mu bili brawo i w ogóle. Mówili jaki on wspaniały i wielkoduszny. A za rogiem prawie z każdym prowadzi wojnę. Jak coś nie jest po ich myśli albo im się nie podporządkujesz to jesteś wrogiem numero uno. Ot cała prawda o ameryce.
c
Obstawili każdą opcję. Wojna jest nieunikniona, analogicznie również w Polsce. Nie chodzi o sprawiedliwość czy pomoc ale o wojnę.
tradi
Typowa masońska gadka nie będę rozmawiał z tym człowiekiem bo nie jest demokratą. Trump jest masonem i wywoła wojnę taki jest widocznie cel jego tzw prezydentury. To co jest w wenezueli to też masońska robota w końcu rzeby rozpocząć wojnę trzeba stworzyć jakiś problem aby mieć konkretny pretekst.
Leaf427
@ slv Podział biegnie też wzdłuż nastawienia do istnienia państwa Izrael. Soros i jego mocodawcy chcą jego likwidacji i rozpłynięcia się Żydów po innych krajach a obecna administracja Trumpa chyba dogadała się ze zwolennikami jego istnienia na terenie Palestyny. Dla nas ta druga opcja jest bardziej korzystna.
slv
@Leaf: Po prostu loża szkocka ma doprowadzić do tego samego efektu co loża francuska wielki wschód, tyle że niepostrzeżenie i nie budząc zbyt wielkich protestów. Walka z aborcjonistami to koszt zyskania zaufania. Są więc bardziej skuteczni i bardziej niebezpieczni.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY