16 maja 2018

Homozwiązek to nie małżeństwo. Włoski sąd nie uległ żądaniom „tęczowych” środowisk

(źródło: pixabay.com)

Włosi, którzy „poślubią” partnera homoseksualnego za granicą, nie będą mogli zarejestrować swojego pseudo małżeństwa w Italii – tak orzekł włoski Sąd Najwyższy.

 

Obywatele Włoch będą mogli zarejestrować cywilne związki partnerskie, ale nie homoseksualne „małżeństwa”. W wydanej decyzji Sąd Najwyższy ustosunkował się do apelacji złożonej przez Włocha i Brazylijczyka, którzy „pobrali się” w Brazylii w 2012 r., a następnie w Portugalii w 2013 r.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Para starała się o uznanie ich pseudo małżeństwa zgodnie z włoskim prawem w Mediolanie, ale ich wniosek został odrzucony. Złożyli więc pozew w sądzie. Ostatecznie sprawa trafiła do Sądu Najwyższego.

 

Sędziowie zgodzili się z wcześniejszym orzeczeniem sądu apelacyjnego, w którym stwierdzono, że prawo włoskie uznaje „małżeństwa homoseksualne” wyłącznie za partnerstwa cywilne, niezależnie od tego, czy związek został zawarty przed czy po tym, jak Włochy wprowadziły „związki partnerskie” w 2016 r.

 

Para włosko-brazylijska, popierana przez sieć prawników na rzecz praw LGBTI, Rete Lenford argumentowała, że ​​posunięcie to stanowi dyskryminujące „obniżenie” statusu ich związku.

 

Sąd uznał jednak, że związki partnerskie zapewniają większość takich samych zabezpieczeń prawnych, jak małżeństwa – z wyjątkiem prawa do adopcji dzieci – i dlatego nie można ich uznać za dyskryminujące.

 

„Małżeństwa osób tej samej płci nie odpowiadają modelowi małżeństwa zarysowanemu w naszym systemie prawnym”, stwierdzili sędziowie, którzy dodali, że Włochy mogą wykorzystać „swobodę legislacyjną”, aby wykluczyć możliwość zawierania „małżeństw” przez pary homoseksualne, o ile dostępna jest alternatywa dla nich.

 

Orzeczenie to jest pierwszym tego rodzaju, ponieważ cywilne związki osób tej samej płci stały się legalne we Włoszech dwa lata temu. Kraj ten był jednym z ostatnich państw zachodnich, które uznało związki partnerskie osób homoseksualnych. Italia zaoferowała im jednak mniej praw niż np. Portugalia czy Hiszpania.

 

Podczas gdy Włochy nie gwarantują parom jednopłciowym prawa do wspólnego adoptowania dzieci lub pasierbów, w przełomowym posunięciu w zeszłym miesiącu, miasto Turyn zezwoliło na prawną rejestrację dzieci urodzonych w wyniku sztucznego zapłodnienia, uznając nad nimi opiekę osób tej samej płci. Niektóre władze lokalne zgodziły się także na wspólne adopcje przeprowadzane za granicą.

 

Źródło:  thelocal.it.,

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram