Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 21 STYCZNIA
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
III Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Jarosław
 
wyszukiwarka
 
 

Kanada: biskupi krytykują ideologiczne pomysły Trudeau. Rząd wymusza lewicowe deklaracje

Data publikacji: 2018-01-12 23:15
Data aktualizacji: 2018-01-12 23:37:00
WIADOMOŚCI

Kanadyjscy biskupi katoliccy zarzucili rządowi Justina Trudeau, że „podkopuje on wolność religijną”. Lewicowy premier wymaga od pracodawców podpisywania zaświadczenia poparcia dla aborcji i „praw” osób transseksualnych. W przeciwnym wypadku, władze nie będą przekazywały przedsiębiorcom finansowego wsparcia dla studentów, podejmujących wakacyjne praktyki.

 

„Ta nowa polityka stoi bezpośrednio w konflikcie z prawem do wolności religii i sumienia, które jest zapisane w Karcie Praw i Wolności” – napisano w oświadczeniu kanadyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich. „Poważnie podważa to prawo do wolności religijnej, ponieważ rząd Kanady bezpośrednio ogranicza prawo religii do publicznego posiadania, nauczania i praktykowania swoich zasad i wartości” - napisali biskupi. Hierarchowie podkreślają również, że Trudeau kładzie nacisk przede wszystkich na akceptację dla „prawa do dostępu do legalnych aborcji.

 

Grupy non-profit, małe firmy i pracodawcy z sektora publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach letnich praktyk dla studentów. Pozwala to tworzyć miejsca pracy dla osób w wieku od 15 do 30 lat. Aby ubiegać się o wsparcie finansowe, pracodawcy muszę jednak podpisać ideologiczny dokument, w którym potwierdzą, że „respektują indywidualne prawa człowieka w Kanadzie”. Obejmują one m.in. „prawa reprodukcyjne” i prawo do wolności od dyskryminacji ze względu na płeć, religię, rasę, pochodzenie narodowe lub etniczne, kolor skóry, upośledzenie umysłowe lub fizyczne, orientację seksualną, tożsamość płciową lub ekspresję. Zgłoszenia online są nieważne, jeśli pracodawcy nie zaznaczą odpowiedniej „ideologicznej” rubryki.

 

Portal lifesitenews.com zauważa, że Justin Trudeau, który twierdzi, że jest katolikiem, to najbardziej proaborcyjny i lewicowy premier jakiego kiedykolwiek miała Kanada. Wiele jego wypowiedzi i komentarzy dotyczących małżeństwa i świętości życia stoi w sprzeczności z katolickim nauczaniem moralnym. Biskupi podkreślili w swoim stanowisku także to, że liberalna polityka rządu jest „próbą ograniczenia głosu osób wierzących, będących częścią kanadyjskiej demokracji”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do ollek
To nic dziwnego że nie umiesz znaleźć, skoro nawet nie umiesz zdefiniować terminu którego sam użyłeś.
ollek
Przykład był polski. Tylko taką kwotę znalazłem. Skoro tych pieniędzy było więcej, dlaczego nie można tego znaleźć w Internecie?
do ollek
I co z tego że napisałeś, skoro nie rozumiesz co napisałeś, bo nie potrafisz zdefiniować "aspektu humanitarnego" na który się powołujesz? A już z tych danych które przytaczasz (w rzeczywistości jest więcej przykładów z wyższymi kwotami) wynika, że katolicy zrobili nieskończenie więcej dobrego dla ofiar w Syrii niż ty i inni egoiści.
ollek
Napisałem, że śmierć jest w aspekcie humanitarnym tragedią dla rodziny. Skoro katolicy się przejmują ofiarami wojny w Syrii, co zrobili dla tych ofiar? Pytam tutaj o cały Kościół, nie tylko ten w Polsce. Jedyna informacja do której dotarłem to taka, że organizacje związane z Kościołem przekazały 18 mln złotych. Nie jest to duża kwota, jak na ogrom potrzeb tych ludzi
do ollek
Och, czyli twierdzisz że Kodeks Karny, który tak często zachwalasz, jest niehumanitarny, bo różnicuje kary? :-D Poza tym, co to jest ten "aspekt humanitarny" na który się powołujesz? Potrafisz podać jakąś ogólnie uznaną definicję tego pojęcia, czy jest to tylko twój prywatny pogląd którego nie potrafisz uzasadnić? Tym bardziej że krytykujesz "humanitaryzm promowany przez elity w Brukseli i Berlinie". A więc nie ma jednego "humanitaryzmu", tak? To ile ich jest? I jeszcze, jak się ma ten twój "humanitaryzm" do twojego fałszywego mniemania: "Nikt nie będzie w Europie specjalnie przejmował się ofiarami wojny w Syrii". Fałszywego choćby dlatego bo my, katolicy, przejmujemy się. Więc skoro twój "humanitaryzm" objawia się tym, że nie przejmujesz się ofiarami wojny w Syrii, to jest to tego samego rodzaju "humanitaryzm" co w przypadku wszystkich egoistów, zgadza się? To wiesz gdzie ja mam ten twój obłudny egoistyczny "humanitaryzm"? Pan Poniedzielski niech ci odpowie :-D
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY