Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 22 MAJA
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Wiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Kolumbia: homoślub trzech „tęczowych”! Samcołożnicy chcą legalizacji poligamii

Data publikacji: 2017-06-19 07:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 08:23:00
WIADOMOŚCI

Zwykłe „małżeństwa” homoseksualne to już przeszłość. Teraz nadchodzi czas na walkę o legalizację... „tęczowej” poligamii. Ruch LGBT ma za sobą pierwszy sukces. Trzech mężczyzn w Kolumbii zawarło właśnie formalny związek.


To pierwsza tego typu sytuacja w Kolumbii, gdzie „małżeństwa” homoseksualne zalegalizowano dopiero w kwietniu ubiegłego roku.  Victor Hugo Prada, John Alejandro Rodriguez i Manuel Jose Bermudez zawarli kilka dni temu formalny związek, co nagłośniły media w całym kraju.

 

- Chcieliśmy uprawomocnić nasze gospodarstwo domowe i nasze prawa, bo nie mieliśmy jako rodzina solidnej bazy - powiedział Prada w rozmowie z kolumbijską telewizją. - Teraz jesteśmy rodziną, poliamoryczną rodziną. To pierwszy taki przypadek w Kolumbii - dodał.

 

Jak argumentuje kolumbijski prawnik i homoaktywista German Rincon Perfetti, legalizacja takiego związku to po prostu uznanie rzeczywistości. W jego ocenie w Kolumbii jest bardzo wiele „poliamorycznych” związków jednopłciowych. - To akceptacja faktu istnienia innego rodzaju rodziny - powiedział mediom komentujący sprawę Perfetti.

 

Na mocy decyzji sądu konstytucyjnego z kwietnia 2016 roku, Kolumbia stała się czwartym państwem Ameryki Południowej legalizującym homomałżeństwa. Wcześniej zrobiły to Argentyna, Brazylia i Urugwaj. Związki cywilne homoseksualiści mogli zawierać wprawdzie już wcześniej, co jednak z powodów natury symbolicznej ich nie zadowalało. Samcołożnicy w Kolumbii mogą też adoptować dzieci. Nie wiadomo, czy trzech „nowożeńców” myśli o takim kroku.

 

Pierwotnie z Pradą, Rodriguezem i Bermudezem mieszkał jeszcze czwarty homoseksualista. W 2015 roku zmarł jednak na raka. Prawdopodobnie to doświadczenie skłoniło pozostałych do decyzji o formalizacji związku, bo, jak tłumaczyli mediom, chcieli zapewnić sobie wzajemnie prawo do dziedziczenia.

 

Źródło: telegraph.co.uk, dailymail.co.uk

Pach
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
r
@trooper,cz.4/4: przejściowy stan homoseksualizmu spowodowany niecodziennymi warunkami NIE JEST według mnie orientacją seksualną! Już wcześniej pisałem że to wy, lewacy, nazywacie homoseksualizm orientacją. Ja ten Twój zwrot toleruję, ale go nie akceptuję. Dla mnie to jest chore ukierunkowanie na człowieka tej samej płci, a nie orientacja. Przy czym chorobę tę można wyleczyć, gdyż człowiek zarażony homoseksualizmem w więzieniu, po wyjściu z więzienia może wrócić do kobiet. A na deser pytanie, na które nie musisz odpowiadać publicznie, tylko możesz sobie samemu. Czy Ty czasem nie jesteś w jakimś stopniu zarażony homoseksualizmem bądź nawet czymś gorszym, stąd Twoje inne niż moje spojrzenie na omawiane zagadnienia? W takiej sytuacji, przez subiektywizm ocen, to naturalne że nie dojdziemy do wspólnych ustaleń.
r
@trooper,cz.3/4: jak widzisz, istnieją inne, dużo przyjemniejsze dla heteroseksualisty, sposoby "wyładowania" niż homoseks, więc nie wciskaj kitu że to jedyne wyjście. To żaden przymus, a na homoseks decydują się tylko ci (mówię o osobnikach aktywnych, nie pasywnych), co odczuwają z homoseksu przyjemność, a więc osoby zarażone homoseksualizmem. Drugi typ homoseksualizmu o którym piszesz, ten bez przyjemności, dotyczy PASYWNYCH (a więc nie aktywnych!) nieszczęśników będących ofiarami gwałtu homoseksualnego. W takim przypadku to w ogóle inna sprawa i w takiej sytuacji ci nieszczęśnicy przyjemności nie odczuwają, więc jakie ma znaczenie czy są hetero czy homoseksualistami, skoro ich popęd nie zostaje zaspokojony?
r
@trooper,cz.2/4: zadając mi pytanie jak ja bym wyładował swój popęd w więzieniu, przyjmujesz założenie że każdy MUSI wyładować swój popęd. To mocno wskazuje że jesteś seksoholikiem, a więc to Ty masz tego rodzaju problem, a nie inni. Ale mimo to cierpliwie wyjaśnię. Po pierwsze, przyjmij do wiadomości że nie wszyscy są seksoholikami, więc nie wszyscy MUSZĄ "wyładowywać swój popęd". Po drugie, czysto teoretyzując, zakładając że jednak bym tak musiał, to dlaczego zaraz miałbym wyładowywać go na jakimś obleśnym współwięźniu tej samej płci? Przecież sam wspomniałeś o obrzydzeniu, zgadza się? To już zdecydowanie (cały czas teoretyzujemy) wybrałbym masturbację z wyobrażeniami o ładnej kobiecie.
r
@trooper,cz.1/4: a więc jednak nie jesteś w stanie dostrzec swoich absurdów. Trudno, mimo to cierpliwie wyjaśnię. Przykład z tygrysem nie jest analogiczny, gdyż tygrys je padlinę BEZ PRZYJEMNOŚCI, a żaden mężczyzna nie mógłby wyładować swego popędu seksualnego na jakiejkolwiek osobie czy obiekcie, gdyby nie odczuwał przyjemności. Serio nie rozumiesz czemu??? Serio nie wiesz o przyjemności jako warunku erekcji??? I przy takich brakach wiedzy śmiesz zgrywać eksperta w sprawach seksu... :)
trooper
@r Przykład z tygrysem jest analogiczny. Tygrys je padlinę nie dla przyjemności ale z przymusu. Koleś bierze kolegi z celi, bo na czym innym ma wyładować swój popęd? A ty na czym byś wziął wyładował swój popęd w więzieniu? Poza tym weź poprawkę na to jak wpływa na psychikę długi brak seksu. Po drugie pisałem też o drugim typie homoseksualizmu w więzieniu który nie jest wykonywany dla przyjemności. Jak sam widzisz homoseksualizm w więzieniu jest zjawiskiem nietrwałym, przelotnym, ustaje po wyjściu na wolność więc nie można mówić tutaj o zmianie orientacji seksualnej. Jeśli chodzi o zwłoki to bym się powstrzymał, bo zwłoki wielu ludzi brzydzą po prostu. Poza tym, nekrofil ma inaczej skonstruowany popęd. Homo i hetero mają identycznie skonstruowany popęd różni się on tylko obiektem zainteresowań. Na koniec pytanie? Czemu uważasz, że przejściowy stan spowodowany niecodziennymi warunkami jest wg Ciebie orientacją seksualną?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY