Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 22 MAJA
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Wiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Polskojęzyczne media w tarapatach: brak reklam od spółek skarbu państwa generuje milionowe straty

Data publikacji: 2017-06-19 09:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 10:10:00
WIADOMOŚCI
źródło: twitter.com

Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringer wydającej w Polsce m.in. gazety „Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Newsweek” żalił się w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Neue Zürcher Zeitung” na temat „represji”, jakich doświadczają w Polsce „niezależne media” reprezentowane przez jego spółkę. Polegają one na „nie umieszczaniu przez polskie spółki skarbu państwa ogłoszeń i reklam” w wydawanych przez Ringera pismach.

 

Walder w pierwszej kolejności wyraził zaniepokojenie związane z planami polskiego rządu, które zakładają, że kapitał zagraniczny będzie miał maksymalnie 30 proc. udziału na polskim rynku medialnym. Podkreślił, że Ringer te zapowiedzi „traktuje bardzo poważnie” i są one od kilku miesięcy dyskutowana w spółce.

 

Następnie stwierdził, że w ostatnim czasie wydawane przez spółkę pisma spotykają się w Polsce z nieprzyjemnościami. Polskie media publiczne i ośrodki wspierające obecny obóz rządzący atakują Ringera i jego przedsięwzięcia a spółki skarbu państwa nie chcą z nimi współpracować. - Firmy przyjazne rządowi, głównie spółki skarbu państwa, nie umieszczają swoich ogłoszeń w naszych mediach – powiedział Walder. Dodał, że w związku z takim stanem rzeczy Ringer traci rocznie miliony euro.

 

Szef niemiecko-szwajcarskiej spółki zaznaczył jednak, że jego spółka nie ma zamiaru wycofywać się z polskiego rynku. - Znamy te pogłoski. Uważamy, że są częścią politycznej gry. Są pozbawione wszelkich podstaw, pochodzą po części z najwyższych kręgów rządu lub ludzi z bliskiego otoczenia rządu. Wykluczam kategorycznie - i to również dotyczy grupy Axel Springer - że mielibyśmy wycofywać z Polski nasze gazety, czasopisma, czy portale internetowe: ani pojedynczo, ani wszystkie na raz. Co więcej, mamy plany, by w dalszym ciągu rozwijać się na polskim rynku – podkreślił. Dodał, że tego typu plotki to najprawdopodobniej „część zamierzonej działalności politycznej”.

 

- Jesteśmy gotowi na to, aby przez parę lat ponosić ekonomiczne konsekwencje takiego działania. W historii przetrwaliśmy wiele takich ataków. Jesteśmy wytrwali - zakończył Walder.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”, press.pl, wsensie.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Tomasz
Stommer nie głosowałem na PIS ale uważam że nie przyjmowanie imigrantów to dobra polityka .Służby specjalne nie są wstanie rozróżnić islamskich terrorystów od imigrantów ekonomicznych .Dlatego należy pomagać na miejscu w Syrii w Afryce Północnej.Obniżenie wieku emerytalnego ,podniesienie stawki minimalnej do 13 ZŁ 500+ uważam za dobre .PIS może rządził samodzielnie powstała Endecja ,
trooper
@Tomasz Pożyjemy zobaczymy czy PiS przegra wybory. Ale wątpie bo da 500+ i się lepiej żyje i ogłupia swoich wyborców. A tak plułeś sobie w brodę, że na nich głosowałeś. Co do reszty zgoda SLD, PO , Nowoczesna są raczej spalone.
k6ru
@słaby PiS Nie będzie żadnej ustawy repolonizującej, bo to sprzeczne z prawem UE (jednolity rynek) i Komisja Europejska, nawet jeśłi uchwaląustawę, to zablokuje. Wcześniej Polska musiałaby wystąpić z UE, na co się obecnie nie zanosi.
Tomasz
Stommer PIS nie przegra wyborów.Eurokołchoz Kaput Niemcy Francja,Holandia,Belgia,Szwajcaria, Szwecja ,Sa Kaput .Nowoczesna PO SLD .Razem ,ZSL to lewactwo któremu towarzysze z Europy Zachodniej nie przyjdą z pomocą .Powstała Endecja I Narodowy Front Polski .POLSKA NIE LAICKA TYLKO WIELKA KATOLICKA BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY .Cieszę się że lewackie tuby propagandowe utrzymywane przez obce ośrodki tracą pieniądze.
Stormer
Na pewno dadzą sobie radę. Ciekawie za to będzie gdy PiS przegra następne wybory.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY