Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

(Nie)zdrovve love. Rodzice chcą wycofania programu edukacji seksualnej z gdańskich szkół

Data publikacji: 2020-02-26 09:00
Data aktualizacji: 2020-02-26 09:51:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Zrzeszające katolickich rodziców stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk wymogło na władzach miasta przeprowadzenie debaty publicznej na temat przyjętego przez radnych programu edukacji seksualnej w szkołach Zdrovve Love. Zdaniem rodziców ten program w obecnym kształcie, deprawuje ich dzieci.

 

Po rozmowach z przedstawicielami Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk władze samorządowe miasta zgodziły się, że program Zdrovve Love należy zmienić. Ustalono, iż za dwa tygodnie, przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie programu ze specjalistami z dziedzin takich jak m.in. psychologia, seksuologia, pedagogika. Następnie ma ruszyć debata społeczna na temat kontrowersyjnego programu.

 

Zdaniem rodziców zrzeszonych w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk program Zdrovve Love należy anulować, gdyż jego funkcjonowanie w szkołach jest niebezpieczne dla dzieci. Do tego, zdaniem stowarzyszenia, program ten nie był konsultowany z rodzicami i posiada wiele błędów merytorycznych oraz nie jest zgodny z wiedzą medyczną. Członkowie stowarzyszenia chcą, żeby program Zdrovve Love, po konsultacjach ze specjalistami a także z rodzicami, został napisany od nowa, tak aby nie szkodził dzieciom.

 

- Przygotowaliśmy pismo z propozycjami, w jaki sposób zmienić program. Zaproponowaliśmy, aby Biuro Prezydenta Miasta Gdańska przygotowało dwie uchwały - pierwszą o natychmiastowym wstrzymaniu realizacji programu Zdrovve Love i drugą o ogłoszeniu konkursu na zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży - powiedział Marek Skiba, prezes stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

 

Zajęcia w szkołach, w ramach programu Zdrovve Love, prowadzą tzw. seksedukatorzy, często jedynie po miesięcznym kursie przygotowawczym odbytym w instytucjach jawnie promujących ideologię LGBT oraz gender. Tacy seksedukatorzy, zgodnie z programem Zdrovve Love, nauczają dzieci w szkołach m.in. o „dobrodziejstwach” masturbacji.

 

Według materiałów zawartych w programie Zdrovve Love, dziecko po 15. roku życia ma prawo do regularnego, „uprawianie seksu dla zdrowia”. Program „Zdrovve Love” naucza dzieci także o „różnych odmianach płci” (według klasyfikacji gender) takich jak płeć transseksualna, transpłciowa oraz płeć interpłciowa. Według władz Gdańska w warsztatach „Zdrovve Love” udział wzięło już około 300 gdańskich uczniów. Bowiem warsztaty z zakresu edukacji seksualnej odbywają się w gdańskich szkołach ponadpodstawowych od 2018 roku.

 

Rodzice zrzeszeni w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk mówią, że programu Zdrovve Love, oparty na skandalicznych wytycznych WHO, szkodzi dzieciom.  - Taka seksedukacja ogołaca całkowicie relacje młodych ludzi z pięknych rzeczy, z tego, co naprawdę mogą przeżywać. Od razu mechanicznie przechodzi do spraw, które nie są w tym wieku, na tym etapie potrzebne. Kłamstwem jest, że to ma ich uszczęśliwiać – mówi Krystian Borkowski ze  stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, ojciec siedmiorga dzieci.

 

Zdrovve Love to kolejny program gdańskiego samorządu ingerujący w sferę seksualną człowieka. W roku 2019 ruszył także miejski program wsparcia in vitro. Objęte są nim kobiety między 20. a 40. rokiem życia, warunkowo do 42 lat. Mają one możliwość podjęcia trzech prób zapłodnienia pozaustrojowego. Koszt jednej takiej próby to 5 tysięcy złotych.  Do tej pory realizacja programu finansowania in vitro kosztowała podatników ponad milion złotych.

 

Adam Białous

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ignat
Nikt nie ma żadnego żadnego prawa wtłaczać w głowy dzieci fałszywej propagandy pod pretekstem edukacji. To, że niektórzy rodzice zostali już przez dzisiejsze media ugotowani jak żaby, powoli, przez lata i systematycznie, nie oznacza konieczności aprobaty dla obrzydliwych nauk, sprzecznych ze wszystkim, co dobre. My też jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jeżeli ktoś na to przyzwala i daje wybór, poniesie tego konsekwencje na Sądzie.
irtur
"Walec" sodomitów prze do przodu suto wspierany finansowo przez zachodnich gomorytów
Czytelnik
Mam nadzieję że nie zostanie ona wycofana, moim zdaniem rodzice powinni mieć prawo wypisać dziecko z takich zajęć, ale powinny one być, większość dzieci nie ma takiej edukacji od rodziców co jest szkodliwe dla ich przyszłego związku, psychiki i życia
kowalski
przecież to jawne lamanie prawa przez część samorządów i dyrekcji szkół.Tu nie powinno być "dyskusji i kompromisów" tylko wkroczenie prokuratora i kary łącznie z usuwaniem z zawodu naucyciela.