Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 08 LIPCA
Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Eugeniusz
 

102 rocznica Cudu Słońca w Fatimie – przesłanie Matki Bożej wciąż aktualne

Data publikacji: 2019-10-13 07:00
Data aktualizacji: 2019-10-13 21:30:00
WIADOMOŚCI

W tym roku przypada 102 rocznica cudu słońca w Fatimie. Doszło do niego 13 października 1917 r. Wydarzenie obserwowało co najmniej 70 tysięcy osób. Dostrzegli oni słońce wirujące po niebie, a także zbliżające się do ziemi. O wydarzeniu pisała nawet ateistyczna prasa portugalska. W rocznicę tego niezwykłego wydarzenia komentatorzy przypominają argumenty świadczące o jego nadprzyrodzonym charakterze. A także niezwykłe konsekwencje polityczne tych wydarzeń dla historii i współczesności.  

 

Choć ateistyczni autorzy starali się zdyskredytować cud, to jest to zadanie w zasadzie niewykonalne. Świadkami "tańca słońca" po niebie i zmian w kolorze krajobrazu było co najmniej 70 tysięcy osób. O zjawisku informowała nawet świecka prasa ateistycznej wówczas Portugalii. Zbiorową halucynację wyklucza choćby fakt zaobserwowania cudu przez oddalone od siebie osoby – choćby żeglarzy na brytyjskim statku u wybrzeży Portugalii. Co więcej ubrania przemokniętych do cna za sprawą tropikalnego deszczu obserwatorów wyschły całkowicie po zakończeniu zjawiska.

 

Cud Słońca towarzyszył objawieniom trwającym między majem, a listopadem 1917 r. Matka Boża ukazywała się dzieciom 13 dnia każdego miesiąca wzywając do pokuty i nawrócenia oraz modlitwy różańcowej. Ustanowiła także nabożeństwo do Niepokalanego Serca – pięć pierwszych sobót miesiąca - w celu ocalenia praktykujących go przed wiecznym potępieniem.

 

Jak zauważa Donal Anthony Foley na łamach portalu catholicherald.co.uk objawienia fatimskie przypadły na okres I Wojny Światowej. Wówczas to doszło do rzezi milionów przepowiedzianej 13 maja w Cova da Iria, wiosce w pobliżu Fatimy. "Europejska wojna domowa" nie była jedyną tragedią tego okresu. Wówczas doszło także do rewolucji komunistycznej w Rosji. Kraj ten rozpoczął rozprzestrzenianie po świecie swoich "błędów" wspomnianych przez Matkę Bożą.

 

Donal Anthony Foley przypomina, że potęgi Różańca dowiodły wydarzenia w Austrii. W tym kraju, w 1946 r. franciszkanin ojciec Petrus Pavlicek rozpoczął krucjatę różańcową. 13 maja 1955 r. a więc w rocznicę rozpoczęcia objawień fatimskich, Związek Radziecki ogłosił chęć wycofania wojsk z Austrii i podpisania traktatu pokojowego. Oto jedyny przypadek, gdy Armia Czerwona dobrowolnie opuściła dany kraj. Takiego szczęścia nie mieli Węgrzy (1956 r.) ani obywatele Czechosłowacji (1968 r.). Bunty w tych państwach zostały brutalnie stłumione przez ZSRR.

 

Matka Boża Fatimska mówiła także o konieczności poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Papież Jan Paweł II uczynił to w 1984 r. Zdaniem Donala Anthony'ego Foley'a doprowadziło to do bezkrwawego upadku zdominowanego przez Rosję bloku sowieckiego. Dla odmiany w Chinach, również w 1989 r. zamiast pokojowej transformacji nastąpiło - również w 1989 r. - zmasakrowanie protestujących przeciw władzy na Placu Tiananmen.

 

Błędy te, jak zauważa autor omawianego tekstu trwają nadal - pomimo upadku Związku Radzieckiego. Materializm, sekularyzm i ateizm zdominowały Zachód i sprawiły, że żyjemy w społeczeństwach wrogich wierze w Boga i zaprzeczających Jego istnieniu.

 

Warto także wspomnieć o dwóch innych wydarzeniach związanych z objawieniami fatimskimi. Jedno z nich to zamach na św. Jana Pawła II z 13 maja 1981 r. - również w rocznicę pierwszych objawień. Ali Agca oddał wówczas strzały do polskiego papieża. Choć z ludzkiego punktu widzenia powinien zginąć, jednak ocalał. Przypisał to Matce Bożej Fatimskiej.

 

Ciekawym aspektem jest także sytuacja samej Portugalii, gdzie nastąpiły objawienia. Jak powiedziała Fatimska Pani, „w Portugalii dogmat wiary zostanie zachowany”. Czyż to nie wskutek tej obietnicy pod koniec lat 20-tych XX wieku ateistyczne rządy zostały obalone? Przypomnijmy, że w 1932 r. stanowisko premiera objął katolik António de Oliveira Salazar i sprawował ją do 1968 r. W 1974 r. obalono jego następcę Marcelo Caetano i ustanowiono demokrację. Mimo burzliwych losów Portugalia uniknęła krwawej wojny domowej porównywalnej z tą hiszpańską, a także tragedii II Wojny Światowej – dzięki zachowaniu neutralności.

 

Warto pamiętać, że przesłanie Fatimy pozostaje wciąż aktualne. Z jednej strony Związek Radziecki upadł, a Austrii i Portugalii oszczędzono wiele cierpień. Z drugiej jednak strony czerwona zaraza nie wyginęła, a jedynie przepoczwarzyła się w rewolucję kulturalną. Czy rocznica cudu słońca zmobilizuje nas do wypełniania próśb Matki Bożej i ratowania dzięki temu swoich dusz i społeczeństw?

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

mjend 


„Spójrzcie na słońce”. Wielki cud na fatimskim niebie!

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Teresa
Proszę nie wymagać od Kazimierza S vel NN rozumienia podstawowych pojęć.
Teresa
@Tomasz --> proszę dobrze przeczytać co będzie 19 listopada. Będzie to Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nie będzie to żadna "Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski" -- jak to pan napisał.
Tomasz
III Tajemnica Fatimska mówi o apostazji która dokonała się w Europie Zachodniej która odrzuciła Boga oraz jego Prawa.A wojny były zawsze ale według Ewangelii nie mamy się czego obawiać.Odmawiajmy Różaniec.W 2014 r Abp Stanisław Gądecki oddał Polskę Maryi Niepokalanej.Dnia 19 Listopada będzie Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
Teresa
Cytuję z art.: "Matka Boża Fatimska mówiła także o konieczności poświęcenia ***Rosji*** Jej Niepokalanemu Sercu. Papież Jan Paweł II uczynił to w 1984 r." --> przecież Jan Paweł II nie poświęcił Rosji, nie wymienił jej wg. żądania Matki Bożej. Warunek poświęcenia Rosji nie został do tej pory spełniony. Przecież Jan Paweł II nie uczynił wtedy nic jakościowo różnego niż w 1982 r. czy Pius XII w 1942 r.
gość
Co do słów: "w Portugalii dogmat wiary zostanie zachowany.." to po nich siostra dopisała jeszcze "etc.." i na tym ujawniony przekaz się urywa. Ale to nie oznacza - jak tu się sugeruje - że to był koniec przekazu i że rzeczywiście w Portugalia będzie tym wyjątkowym krajem, który nie odstąpi od dogmatów wiary. Tam dalej mogły być na przykład takie słowa "...zostanie zachowany "jeżeli naród portugalski będzie pokutował"/ lub "o ile nastąpi poświęcenie Portugalii Najświętszemu Sercu Jezusa/Maryi..." i tym podobnie. Tego nie wiemy jakie były następne słowa Maryi, bo Kościół nie ujawnił pełnej treści III Tajemnicy Fatimskiej.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY