Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

7 cytatów z ks. prof. Bortkiewicza, które miażdżą konwencję stambulską

Data publikacji: 2020-08-04 11:00
Data aktualizacji: 2020-08-04 21:16:00
WIADOMOŚCI
Fot. PCh24TV

Gdyby zwolennicy konwencji stambulskiej przeczytali ten dokument ze zrozumieniem i skonfrontowali jego zapisy z faktami, to nie mieliby złudzeń, że walczą nawet nie z wiatrakami, tylko co najwyżej z wiatraczkami, a cała ta walka jest po prostu żenująca i żałosna. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz punktuje Genderowy dokument i jego zwolenników.

 

1.

„Kryzys prawdy to przede wszystkim kryzys pojęć” - Jan Paweł II

Dzisiaj pewnym środowiskom zależy na tym, aby wprowadzić totalny kryzys semantyczny, odwrócić znaczenie niektórych słów, po to aby zniszczyć wartość prawdy i jakiekolwiek myślenie w jej kategoriach. To jest właśnie kluczowa kwestia, z czego doskonale zdają sobie sprawę autorzy i promotorzy konwencji stambulskiej: jeśli rozmyjemy prawdę, jeśli będziemy się posługiwać nowomową genderową, to ludzie stracą wszelkie punkty odniesienia.

 

2.

Wielu zwolenników konwencji stambulskiej nie ma pojęcia o tym, czym w rzeczywistości, według ideologów LGBT i gender, jest płeć kulturowo-społeczna, orientacja seksualna czy tożsamość płciowa. Czy zwolennicy konwencji stambulskiej zadali sobie trud przeczytania tego dokumentu ze zrozumieniem?

 

3.

Od lat powtarzam pytanie: czy którykolwiek z tych realnych elementów będących głównym źródłem przemocy, empirycznie i społecznie potwierdzonych w wyniku różnych badań, występuje w konwencji stambulskiej jako przyczyna, którą należy zwalczać w celu walki z przemocą? Odpowiadam: ŻADEN! Nie ma tam nawet sylaby na ten temat. Co natomiast jest źródłem przemocy według konwencji? Tradycyjny model małżeństwa, wzorce kulturowo-religijne etc. I za całym tym bełkotem kryje się po prostu próba uderzenia w małżeństwo, które jest z jednej strony instytucją społeczną, ale również, a nawet przede wszystkim, sakramentem dla katolików. To jest, jak się okazuje, według autorów konwencji podstawowe źródło przemocy w stosunku do kobiet.

 

4.

Według autorów konwencji kobiety są bite i poniżane ze względu nawet nie na samą płeć biologiczną, ale ze względu na to, że przypisano im taką rolę społeczną. Dzieci z kolei doświadczają przede wszystkim przemocy wynikającej z faktu, że muszą patrzeć na to jak mężczyzna „rozprawia się z kobietą”. Co ciekawe: zdarzają się przecież przypadki przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej przeciwko mężczyznom. W konwencji stambulskiej tego problemu jednak nie ma. Główną ofiarą przemocy jest i ma być kobieta.

 

5.

Codziennie w krajach, w których ratyfikowano konwencję stambulską są zabijane tysiące dzieci poczętych w wyniku tzw. aborcji, co jest największym i najbardziej barbarzyńskim aktem nie przemocy, ale zabójstwa życia niewinnego. Czy na ich temat znajdziemy jakiekolwiek słowo w dokumencie, o którym rozmawiamy? Pytanie retoryczne.

  

6.

Konwencja nie staje jednoznacznie w obronie ludzi starszych. Okazuje się, że to wszystko jest nieważne. W związku z tym trzeba powiedzieć wyraźnie: ofiarami przemocy domowej - według autorów konwencji - mogą być wyłącznie kobiety.

 

7.

Konwencja stambulska nie podejmuje obrony człowieka przed przemocą w przestrzeni realnej. Ona tworzy pewną fikcyjną przestrzeń ideologiczną, która ma być źródłem przemocy, a to w gruncie rzeczy oznacza wprowadzenie człowieka w świat zakłamania. W takim świecie nie może się toczyć żadna walka o godność.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jarzębina
Cytat z Ks.PROF. Bortkiewicza:"Codziennie w krajach, w których ratyfikowano konwencję stambulską są zabijane tysiące dzieci poczętych w wyniku tzw. aborcji,................." Myślę, że Ks. PROF. Bortkiewicz chciał powiedzieć: Codziennie w krajach, w których ratyfikowano konwencję stambulską są zabijane w wyniku tzw. aborcji tysiące dzieci poczętych..............
Fred
Ks. prof. Bortkiewicz nie pobiera wynagrodzenia jak prezydent, posłowie.politycy i co zrobili w tej sprawie przez 5 lat?????? Przede wszystkim wprowadzona za rządów PO/PSL
w
Dość prymitywne podejście jak na profesora, którym mniemam, powinna być osoba potrafiąca czytać jednak ze zrozumieniem. Konwencja powstała jako efekt dostrzeżenia, że w historii ludzkości to kobiety głównie doświadczają przemocy. Konwencja nie zamyka jednak kwestii, że tylko one są bite, poniżane itp. Konwencja po prostu nimi się się zajmuje, a i dodatkowo mówi o wszystkich którzy przemocy doświadczają. Nie jest to dokument, który ma dotyczyć generalnie przemocy jako takiej a jedynie przemoc wobec kobiet. Trudno mi zrozumieć, że nie potrafi się przebić do świadomości wielu ludzi, że role jakie w życiu wypełniamy zależą zarówno od płci jak i od otoczenia i jego wpływu na nas. Wpływ otoczenia szeroko rozumianego - i tu konwencja wymienia różne czynniki - może mieć pozytywne jak i negatywne oddziaływanie. Gdy negatywne oddziaływanie przechodzi w przemoc, należy się temu przeciwstawić by zniwelować zło z nich, nawet nieświadomie wypływające. I o tym jest ta Konwencja.
Jan
Czytając niektóre komentarze mogę jedynie współczuć ich autorom. Akceptacja dla totalitarnej ideologii kończy się totalnym zniewoleniem. Młodzi, urodzeni po latach 80-tych ubiegłego wieku, nie znają namiastki tego, co może ich niebawem czekać i jak lemingi gonią ku przepaści.
Lilu
Janku tak samo w nieuniknioność postępu wierzyli komuniści i Hitlera. Też tak pisali jak Tynawet wielkie umysły jak Borowski x jego Lokomotywą Póstępu finalnie Borowski się zabi A ode postępowej systemu zdechł. Zwyciężyła Natura, zwyciężył Bóg. Tak będzie i tym razem. Szkoda tylko zawiedzionych ludzi, którzy być może stracą dużo więcej czyli zbawienie
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY