Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 MAJA
Bł. Lanfranka z Bec
Bł. Lanfranka z Bec
Imieniny obchodzą:
Emilia, Wilhelm
 

8 argumentów przeciwko gender. Dlaczego powinniśmy odrzucić tę ideologię

Data publikacji: 2019-03-19 14:00
Data aktualizacji: 2019-03-19 14:23:00
OPINIE
źródło: pixabay.com

Choć lewica stara się stroić genderyzm w piórka nauki, to w rzeczywistości mamy tu do czynienia jedynie z fałszywą ideologią. Za jej odrzuceniem przemawiają liczne argumenty – zarówno teologiczne, jak i czysto rozumowe. W poniższym tekście przedstawiamy 8 konkretnych argumentów przeciwko gender.

 

1. Ideologia gender sprzeciwia się woli Stwórcy. Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą. Jak czytamy w Księdze Rodzaju „lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” [Biblia Tysiąclecia Rdz 1,27].

Słowa te potwierdził Pan Jezus „Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. [Biblia Tysiąclecia Mk 10,6].

 

2. Ideologia gender jest surowo potępiona przez Kościół. Benedykt XVI w Watykanie podczas spotkania z kardynałami oraz pracownikami Kurii Rzymskiej i Gubernatoratu w grudniu 2012 roku „człowiek kwestionuje swoją naturę. Jest on teraz jedynie duchem i wolą. Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie. Istnieje teraz tylko człowiek w sposób abstrakcyjny, który dopiero sam wybiera dla siebie coś jako swoją naturę. Męskość i żeńskość kwestionowane są jako wzajemnie dopełniające się formy osoby ludzkiej, będącej wynikiem stworzenia. […]. Tam, gdzie wolność działania staje się wolnością czynienia siebie samego, nieuchronnie dochodzi do zanegowania Stwórcy, a przez to ostatecznie dochodzi także do poniżenia człowieka w samej istocie jego bytu, jako stworzenia Bożego, jako obrazu Boga”. [http://w2.vatican.va]

 

3. Typowy dokument znajdujący się pod wpływem genderyzmu zawierają wezwania do walki z tradycją. Zgodnie z artykułem 12 ust. 5 Konwencji Stambulskiej czytamy, że „strony gwarantują, że kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy tzw. honor nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla wszelkich aktów przemocy objętych zakresem niniejszej Konwencji”.

 

Ponadto według artykułu 12 ust. 1 „strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”.

 

4. Ideolodzy genderyzmu negują komplementarność płci, czyli ich wzajemne uzupełnianie się. Tymczasem badania naukowców z Uniwersytetu Pensylwanii z 2013 roku ujawniły, że kobiece mózgi mają więcej połączeń neuronalnych między prawą i lewą półkulą. Z kolei u mężczyzn najwięcej połączeń występuje między przednią i tylną częścią mózgu. Różnice te mogą wyjaśniać lepszą wielozadaniowość kobiet i lepszą podzielność uwagi u nich, a także lepsze skupianie się przez mężczyzn na jednym zadaniu. Badania te wywołują pewne kontrowersje, jednak nie są niczym nowym. Już na łamach książki „Płeć mózgu” Anne Moir i David Jessel (z 1992 roku) dowodzili, że hormony płciowe wywierają wpływ na rozwój mózgu podczas życia płodowego. Skutkuje to odmiennymi zdolnościami, umiejętnościami a także różnicami w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn.

 

5. Ideologia gender opiera się na negacji obiektywnej prawdy o biologicznej płci człowieka. Jej zwolennicy chcą, by człowiek mógł decydować o własnej płci wbrew obiektywnej rzeczywistości. Skoro jednak mężczyzna może uznać się za kobietę albo odwrotnie to cóż stoi na przeszkodzie, by uznać się za przedstawiciela jeszcze innej, wymyślonej płci? Rzeczywistość się przecież i tak nie liczy. Zapewne pod wpływem genderyzmu w 2014 roku Facebook dał do wyboru 56 płci.

 

6. Ideologia gender prowadzi do absurdów i naruszania godności człowieka. Dzieje się tak choćby w przypadku gdy na przykład podający się za kobietę mężczyzna zapragnie korzystać z damskich ubikacji, szatni, pokoi w szpitalach czy więzień. To nie jest zresztą abstrakcja! W USA sprawa tak zwanych „transgenderowych łazienek” była szeroko dyskutowana podczas końcówki kadencji Baracka Obamy.

 

7. Związana z ideologią gender negacja tradycyjnie rozumianych związków damsko-męskich wiąże się ze zniszczeniem rodziny jako instytucji otwartej na potomstwo. To zaś może jedynie pogorszyć i tak dramatyczną sytuację demograficzną.

 

8. Ideolodzy gender niekiedy nie wahają się przed indoktrynacją dzieci i ich deprawacją. Nic w tym dziwnego. Wszak, aby stworzyć nowego człowieka, należy go wyrwać od tradycyjnej rodziny. W przeciwnym razie dzieci zostaną wychowane w zgodzie z tradycyjnymi zasadami przekazanymi im przez rodziców.

 

Marcin Jendrzejczak

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
nie wiem co to
Nie przyjmujecie żadnych opinii więc kim jesteście ?
Mrs K
Przypadek z przed kilku tygodni .Stan w US nauczycielka powiadamia klasę że od dziś ich kolega z klasy ma być nazywany wg nowego imienia i jest dziewczynką Pewna katolicka dziewczynka się sprzeciwia .Po niedługim czasie zaczyna się okaleczać presja środowiskaJej mama robi awanturę w gabinecie dyrektorki ale niestety nic to nie daje i wypisuje córkę ze szkoły publicznej do katolickiej i idzie z córką na terapie.Jej stan jest stabilny na dzień dzisiejszy.Ten chłopiec trans ma prawo wchodzenia do łazienek i szatni dla dziewczynek mimo dyskomfortu dziewczynek.Jego prawo stoi ponad prawem innych.Zastanuwcie się zanim wprowadzicie jakieś prawo gdzie nie będzie gwarancji praw np ze względu na wiarę.
Trąbolot
Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta
Wojtek
panie trooper. Tylko udajesz że nie wiesz... Przecież ochrona przed przemocą jest gwarantowana w normalnym prawodawstwie, opartym na prawie rzymskim i tradycji chrześcijańskiej. "Wykorzenianie" w tej konwencji, to zresztą jest terminem prawniczym tylko zwrotem emocjonalnym, dotyczy "zwyczajów, tradycji, praktyk" - czyli niszczenia tradycyjnej kultury. "Idea niższości kobiet" to z kolei dla lewaków zauważanie różnicy zauważanie różnic określamy słowem dyskryminacja pomiędzy kobietami i mężczyznami i świadomość innych ról społecznych.
m
Nie chce nic mówić ale w tym artykule nie ma nic co byłoby jakimś namacalnym dowodem przeciwko tej ideologii. Parę niepowiązanych przykładów i najlepszy ostatni argument jako jakaś straszna zapowiedź, ale oczywiście bez żadnego przykładu. I ten ostatni przykład można też podać w odniesieniu do innych ideologii.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY