Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Abp Gądecki: tak zwana Europejska Karta Równości jest ogromnym zagrożeniem dla rodzin

Data publikacji: 2020-02-14 10:30
Data aktualizacji: 2020-02-14 10:44:00
RELIGIA
fot. episkopat.pl

„W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości” – napisał w specjalnym oświadczeniu abp Stanisław Gądecki.

 

Metropolita poznański powołuje się w nim na opinie „wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów”, w świetle których Karta „w poważny sposób ingeruje w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

 

„Takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja, nadaje nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój”, pisze abp Gądecki.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zauważa, że dokument „stanowi ideologiczną ingerencję w rozwój ekonomiczny przedsiębiorstw i może być zagrożeniem dla wolności gospodarczej, ponieważ promocja zatrudniania pracowników z powodów innych niż kwalifikacje zawodowe stoi w sprzeczności z praktyką efektywnego zarządzania”.

 

„Dokument ten – poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender, a papież Franciszek uznaję tę ideologię za jeden z głównych przejawów zła we współczesnym świecie”, czytamy w oświadczeniu metropolity poznańskiego.

 

Abp. Gądeckiego niepokoi też fakt, iż dokument, który ma „regulować wszystkie obszary aktywności miasta, został przyjęty bez wystarczających konsultacji społecznych i bez uwzględnienia głosu sprzeciwu tysięcy mieszkańców Poznania”.

 

Metropolita poznański zwraca się do wiernych archidiecezji poznańskiej z prośbą o modlitwę w intencji wszystkich sprawujących władzę, aby „ich działania nie prowadziły do kwestionowania Prawa Bożego”.

 

Słowo metropolity poznańskiego zostanie odczytane w kościołach archidiecezji w najbliższą niedzielę.

 

Rada Miasta Poznania przyjęła tzw. Europejską Kartę Równości w Życiu Lokalnym 11 lutego po burzliwej debacie głosami radnych Koalicji Obywatelskiej.

 

KAI

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
st
Przepraszam ks abp za swoje wczesniejsze wpisy oparte niestety,na zdeformowanym poczatkowo przez Redakcje pch 24 oswiadczeniu Waszej Eminencji opublikowanego pozniej na stronie EKAI.
gienek
Czyli tłumacząc to na polski dobrze, że opisano kwestie nierówności kobiet i mężczyzn w życiu społecznym i zawodowym, ale źle,ze usiłuje się coś z tym zrobić. Zdaniem biskupa te nierówności były, są i mają być bo tak chce kler i trzeba z tym na wszelkie sposoby walczyć używając jakiegoś terminu gender. zamiast mówić o walce z równouprawnieniem ludzi bez względu na płeć kolor skóry czy wyznanie lepiej walczyć z tym pod hasłem walki z gender - bo nikt nie wie o co chodzi.
st
Czy ks Prymas Wyszynski trzymajacy Rozaniec w reku w przypadku aktualnego zagrozenia dla rodzin ograniczyłby sie do kilku słownego komunikatu,czy raczej mobilizujac wiernych walczylby z Rzadem o odrzucenie europejskich i swiatowych zalecen niezgodnych z Prawem Bozym, przyjetych przez Wladze Panstwowe zlecajacych je nastepnie do stosowania Wladzom Samorzadowym. Zatem w czym tkwi niemoc dzialania?
Solidarny
? W jednym z sondaży okazało się, że 95 proc. mieszkańców Poznania nie wiedziało, że ta karta istnieje i czego ma dotyczyć. Kiedy osoby mające wątpliwości co do zapisów zawartych w karcie zorganizowały konferencję, nie przyszedł na nią prezydent miasta ani nie wydelegował swojego przedstawiciela. Niezależnie od samej kontrowersyjności karty widać było, że brakuje woli do dialogu i jest przekonanie, że należy kartę przyjąć i przeforsować za wszelką cenę ? oznajmił Bartłomiej Wróblewski, poseł na Sejm z Poznania Już wiecie, co jest nie tak z tą kartą?
st
Do kogo ta mowa bez przeciwdzialania?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY