Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 26 KWIETNIA
Św. Marcelina, papieża
Św. Marcelina, papieża
Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Imieniny obchodzą:
Klaudiusz, Maria, Marzena
 

Abp Jędraszewski: wątek Heroda i zagrożeń, które dotyczą dzieci ciągle wraca

Data publikacji: 2019-03-20 07:43
Data aktualizacji: 2019-03-20 08:01:00
RELIGIA
źródło: youtube.com / Maskacjusz TV

Wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej w Uroczystość św. Józefa Patrona Krakowa w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

 

W homilii abp Marek Jędraszewski podkreślił, że Józef znalazł się w sytuacji bardzo trudnej i zupełnie dla siebie niezrozumiałej. Jego ukochana Maryja, której wierności był pewny – spodziewa się dziecka. – Niespokojne i pełne miłości serce Józefa zatroskane jest jedynie o to jak Ją ocalić. Jak sprawić, by nie została narażona na zniesławienie. I jedyne wyjście jakie podpowiadało mu ówczesne prawo, to oddalić Ją. Nadzwyczajna interwencja Boga poprzez anioła – weź Ją do siebie. Zaopiekuj się Nią i strzeż. Przyjmij także to Dziecko, które z Niej mocą Ducha się narodzi, bo Ono będzie Zbawicielem świata – podkreślił hierarcha.

 

Józef był posłuszny Bożym nakazom i w ten sposób pokonał niepokoje swojego serca. Musiał jednak pokonać także przeciwności zewnętrzne, m.in. gniew Heroda. Od tamtych wydarzeń minęło tyle wieków, a przecież wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć – mówił abp Jędraszewski.

 

Arcybiskup podkreślił, że obecnie jesteśmy świadkami ogromnego zderzenia cywilizacyjnego – wyrastamy z tradycji chrześcijańskiej i Dekalogu, ale mamy do czynienia z budzeniem się nowej antychrześcijańskiej cywilizacji.

 

Cywilizacja ta w miejsce tej miłości, jaką głosił i jaką swoim życiem urzeczywistnił nasz Pan Jezus Chrystus – głosi jedną wielką pochwałę użycia. Nie ma już obiektywnej prawdy, nie ma trwałych wartości, jest tylko pogoń za przyjemnościami i wszystko to jest dobrem, co służy zaspokajaniu własnych pożądań. To głoszą piewcy nowej cywilizacji. Ostatnio udowadniają, że ten program musi się także odnieść do dzieci. Stąd wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, mówiące jak dzieci deprawować począwszy już od czwartego roku życia. Jak pozbawiać je niewinności. Jak krzywdzić je, pozbawiając dzieciństwa. I jakże boleć musi nasz naród, który jest dumny z liczącej ponad 1050 lat chrześcijańskiej tradycji to, że są bardzo głośne ostatnio inicjatywy, by tego rodzaju programy wprowadzać do polskich szkół – stwierdził duchowny.

 

Metropolita zaznaczył, że na szczęście są ludzie, którzy widzą zagrożenie i protestują i tym samym narażają się wpływowemu lobby, które chce tym razem uderzyć w najbardziej niewinne istoty. O takich ludziach – prawego sumienia – Jan Paweł II mówił, że mogą ocalić Europę.

 

Następnie arcybiskup przypomniał stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec tak zwanej Karty LGBT. – Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej Karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją”. Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT – mówił.

 

Na zakończenie homilii metropolita krakowski nawiązał do nowego dzwonu, który wkrótce ma dołączyć do dzwonów kościoła Mariackiego. – Niech ten dzwon, który już niedługo będzie rozbrzmiewał na cały Kraków z wysokości mariackich wież, będzie wtórował spojrzeniu św. Józefa z czczonego tutaj obrazu. Niech wzywa do obrony najbardziej niewinnych i zagrożonych, niech pobudza nasze sumienia. Niech mówi wszystkim, że bycie prawdziwym mężczyzną to bycie człowiekiem odpowiedzialnym za drugiego, za małżonkę, za dziecko, za ich szczęście, za pokój, za poczucie że są naprawdę kochani. Św. Józefie – Opiekunie Kościoła świętego módl się za nami! – podsumował.

 

Źródło: diecezja.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Rzeczą niezrozumiałą i gorszącą jest BRAK PRECYZYJNEGO STANOWISKA WATYKANU w przedmiocie decyzji ONZ/WHO na temat homoseksualizmu i Praw Człowieka w przedmiocie prawa do zmiany płci ze względów tzw. "kulturowych". Otwartość Biskupa Rzymu na nowe prądy pseudo-kulturowe, tolerowanie poglądów x. Jamesa, wprowadzanie stopniowe DUSZPASTERSTWA osób LGBT+, przyjmowanie na audiencjach osób akcentujących i chwalących się swoją odmiennością / zboczeniem od normy" potwierdza podejrzenie o AKCEPTACJĘ tego typu środowisk. W dniu 16.03.19 na deon.pl zamieszczono informację, że Papież spotkał się z Katolikami LGBT. Pozował do zdjęcia i ściskał ręce. Nawet odprawił dla nich Mszę św. Modlono się także w intencji : OFIAR homofobii i transfobii.
iskierka
Warto zauważyć , że nasi WSZECHSTRONNIE wykształceni Pasterze nie tylko zmienili język jakim się posługują głosząc swoje przeładowane OGÓLNĄ treścią homilie ale rzeczywiście kierują je "ku człowiekowi". Okazywanie radości z faktu, że są jeszcze ludzie odważni, którzy widzą zagrożenia i protestują NIE ZASTĄPI ważniejszej konieczności : OKAZANIA przez hierarchów JEDNOZNACZNEGO określenia SODOMIAMI tych którzy grzeszą i próbują przewrócić cały porządek naturalny i prawny. Zamiast wielości słów i odwoływania do J.P. wystarczy odwołać się do Słowa Bożego. Warto dopytać co oznacza w PRAKTYCE SPRZECIW KEP i to jeszcze formalnie zawężony do "Karty LGBT". Gdzie JASNA i precyzyjna KATECHEZA KOŚCIOŁA porządkująca WSZYSTKO??. Próba tłumaczenia przez postępowych kaznodziei GRZECHU jako "nieuporządkowanie" wynikające ze słabości ludzkiej i podlegające "miłosierdziu" bez konieczności nawrócenia i żałowania tłumaczy OGÓLNIKOWY i NIEPRECYZYJNY JĘZYK BISKUPA.