Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Abp Marek Jędraszewski: Świat bez Boga i Dekalogu to zaraza

Data publikacji: 2019-11-08 07:11
Data aktualizacji: 2019-11-08 07:41:00
WIADOMOŚCI
Fot. J. Adamik / Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Marek Jędraszewski w telewizyjnym wywiadzie obszernie uzasadnił używanie określenia „tęczowa zaraza” w stosunku do ideologii  LGBT, stanowiącej całkowite zaprzeczenie Bożej koncepcji człowieczeństwa.

 

 

Metropolita krakowski gościł w audycji Doroty Kani i Ryszarda Gromadzkiego „W Punkt” na antenie Telewizji Republika. Tak mówił o przeżywającej obecnie swój rozkwit homoseksualnej rewolucji: – To jest dalszy ciąg tego, co nie chcę powiedzieć, że zaczęło się w 1968 roku, bo to dojrzewało. Jeden z wielkich twórców rewolucji 1968 roku Herbert Marcuse opublikował swoje główne dzieło dotyczące tej rewolucji w końcu lat 50.. To musiało zaowocować, to musiało przejść przez instytucje, żeby dojść w końcu do tego efektu jaki miał miejsce w maju 1968 roku na paryskiej Sorbonie, a potem to się rozwinęło, rozlało na cały ówczesny, zachodni świat.

 

- Dzisiaj są kolejne odsłony tamtego generalnego zakwestionowania: najpierw istnienia Pana Boga, a potem pewnej koncepcji człowieka, który wyrasta z naszej wielkiej tradycji greckiej, rzymskiej, chrześcijańskiej poprzez powrót do wizji czysto pogańskich – ocenił metropolita krakowski.

 

Dla Marcusego chodziło o powrót do takiego człowieczeństwa, które wyraża się poprzez symbole Narcyza i Orfeusza. Narcyza zapatrzonego tylko i wyłącznie w siebie, Orfeusza, który chce rządzić się i całe swoje życie urządzać tylko według potrzeb seksualnych. To spłaszczenie człowieka, pozbawienie go tego wymiaru rozumności – diagnozował ksiądz arcybiskup.

 

Hierarcha zwrócił uwagę, że – podobnie jak inne ideologie, czerwona, bolszewicka czy hitlerowska –  programy skierowane do naszych umysłów i serc mają na celu doprowadzenie nas do „zupełnie nowego odczytania siebie i świata i naszego przeznaczenia”. – W tym sensie są to ideologie niezwykle niebezpieczne, bo one dotykają istoty naszego ducha – powiedział pasterz Kościoła krakowskiego.

 

- Spotykam się z zarzutami, że jakim prawem mogłem porównać LGBT do czerwonej zarazy. Po pierwsze, w tamtych czasach Powstania Warszawskiego, ale zwłaszcza potem, nie można było mówić o komunizmie jako zarazie i o ideologii. Mówiono jako o prawdzie naukowej, światopoglądzie naukowym – uzasadniał hierarcha.

 

- Dzisiaj możemy wrócić do tej prawdy, ją tak genialnie intuicyjnie określił wtedy Ziutek Szczepański doświadczając tego, co może z człowiekiem zrobić ta ideologia, to znaczy przekreślić najbardziej podstawowe elementy ludzkiej solidarności i doprowadzić do tego, że armia radziecka stoi po drugiej stronie Wisły i patrzy z obojętnością na dymy walczącej Warszawy, czekając aż dymy zagasną, a ludzie przestaną istnieć. To jest pozbawienie się najbardziej podstawowych odczuć ludzkich, to co genialnie wyraził Gustaw Herling-Grudziński w „Innym Świecie”. Inny świat to świat bez Dekalogu, bez Boga – to jest zaraza – przestrzegał.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

RoM

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Kpt. Żbik
Dziękujemy Panu Bogu za łaskę takiego Arcybiskupa Metropolity jakim jest Jego Eminencja Ksiądz Marek Jedraszewski. Nic to, że heretyk jezuita nie chce dać mu kapelusza, bez niego jest Najważniejszą osobą Kościoła Katolickiego w Polsce. Jego nauka opiera się na wierze i prawdzie. Nic co mówi i pisze nie jest zakłamane i uwłaczające nikomu. Módlmy się za Niego by jak najdłużej miał siły paść owce Pana. Niech Pan Bóg Mu błogosławi i strzeże Go w pracy.
Smutne to wszys
Wszystko oczywiscie bardzo madre i sie zgadzam, tylko prosze abp.Jedraszewskiego, aby raczyl rozgladnac sie po swojej kurii i zrobic porzadek, bo chyba abp. w ogole nie zdaje sobie sprawy, ze ma pod swoim bokiem ZIELONA ZARAZE zielonoswiatkowa w osobach pana Sionka Andrzeja i pana Sobczyka Karola.
czloax
To się rozlało w latach 60 tych na świat zachodni a my mieliśmy komunę za żelazną kurtyną. Mam nadzieję, że to zwalczanie dżumy cholerą jakoś nas uodporniło i że się ostaniemy. Dzień Sądu nadejdzie jak potrzask nikt nie będzie się spodziewał.
Frondo z Krainy
Amen !
do Izydora Orac
Profanacja i świętokradztwo już są w Kodeksie karnym w artykule 196.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY