Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 02 CZERWCA
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Imieniny obchodzą:
Marcelin, Marianna, Piotr
 

Abp Wacław Depo: ustawmy w oknach wizerunek Matki Bożej na znak naszej wiary

Data publikacji: 2020-03-15 09:00
Data aktualizacji: 2020-03-16 08:19:00
WIADOMOŚCI
fot. Daniel Dmitriew / Forum

„Zachęcam wszystkich wiernych, by wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej, zwłaszcza tak nam bliski i drogi wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał Narodowi Polskiemu przedziwną pomoc i obronę” – napisał abp Wacław Depo w zarządzeniu w sprawie działalności duszpasterskiej w archidiecezji częstochowskiej.

 

Częstochowski metropolita podkreślił, by nie traktować tego wizerunku jak „magicznego amuletu”, ale „świadectwo naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią”.

Abp Depo zachęcił do zostawienia kościołów otwartych, w których kapłani mogliby służyć wiernym w sakramencie pokuty. Oczywiście z „zachowaniem norm dotyczących liczby zgromadzonych w kościele osób oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, określonych w poprzednich zarządzeniach”.

 

„Zalecam, aby osoby konsekrowane w swych domach zakonnych, duchowni w kościołach (bez udziału wiernych świeckich) oraz wszyscy świeccy we własnych domach, zgodnie z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13 marca 2020 r., każdego dnia, o godzinie 20:30, odmawiali Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o odwrócenie zagrożenia dla nas i całego świata” – napisał.

 

„Zachęcam księży proboszczów i administratorów parafii, aby na zakończenie modlitwy udzielili błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata, błagając Boga za lud sobie powierzony” – podkreślił częstochowski metropolita.

 

Źródło: czestochowskie24.pl

PR

 

  

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
lep Szydłówek
Księze Arcybiskupie dziękujemy za obecność Waszej Ekscelencji przy Cudownym Obrazie Królowej Polski podczas Apelu Jasnogóskiego i za celebrowane Msze Święte.Słowa wypowiadane na zakończenie Apelu są kwintesencją tego co dociera do nas w ciągu dnia a Błogosławieństwo dodaje sił na kolejny dzień.Życzymy Tobie Księże Arcybiskupie i Kościołowi Chrystusowemu Opieki Matki Bożej i Obfitych Łask Bożych.Pielgrzymi z gr.16 Wierzbica.SZCZĘŚĆ BOŻE
KrzysztofZ
Ja będę mówił słowa Różańca w intencji zdrowia moich opiekunów, mojego zdrowia, zdrowia Polaków i zdrowia wszystkich ludzi. O 20:30.
Anna
Miles: A co do tej pory było ? Na kazaniach o co nawoływali księża jeżeli nie o udział we mszy św. i spowiedzi,w kościołach była codziennie msza św., w niedziele kilka mszy, księża w konfesjonałach, konfesjonały całodobowe i co ? Mnóstwo ludzi lekceważyło ten dar. Jak to określali są wierzacy ale nie praktykujący. Dziś z paniki przypominają sobie o mszach ? Spowiedzi ? Kapłan też człowiek i siły fizyczne ma określone. Sam nie podiąłbyś się takich działań, a od kogoś wymagasz bo łatwiej. A tak wogóle Msze św. są jeżeli się zainteresujesz, spowiedź też, trzeba tylko się trochę zainteresować, zadzwonić na parafie. Jeżeli komuś będzie bardzo zależeć to Bóg nie zostawi go bez pomocy. Wiary ! Nie siej zamętu bo to grzech !
Miles
Apel wydaje mi się dziwny. Co ma wyrażać wystawienie wizerunku Najświętszej Panny? Uważam, że to księża powinni podjac konkretne działania "na znak naszej wiary" - przez całą niedzielę odprawiać Msze od rana do wieczora, co 30-45 min i ZACHĘCAĆ ludzi do przychodzenia. Nawet wpuszczając po 50 osób można w ten sposób "obsłużyć" całą parafię. Wystawiać do adoracji Najśw. Sakrament przez cały dzień, dyżurować w konfesjonałach, zachęcać do rachunku sumienia, nawrócenia, pokuty. Przecież oni teraz mają mnóstwo czau! Szkoły pozamykane, spotkania grup odwołane, rekolekcje też. Luz. Jest Wielki Post, niech się wezmą do roboty!
DamianK
@MP może nie chce łamać wytycznych KEP-u ? W tych wytycznych jest podpunkt 2d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego, a 2e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Więc możliwe, że abp Depo nie będzie łamał wytycznych KEP na wizji. Pomijam ścisk w jakim się modlili, w porównaniu do wskazanego zachowywania odstępu, ale tuż przed Panią Jasnogórską to nikt nie zrobi z tego problemu. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY