Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 15 LIPCA
Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
Imieniny obchodzą:
Atanazy, Dawid, Henryk
 

Adam Bodnar chce „Karty LGBT+” w innych miastach i pyta WHO o aktualne „standardy” edukacji seksualnej

Data publikacji: 2019-03-19 09:01
Data aktualizacji: 2019-04-03 14:06:00
WIADOMOŚCI
Adam Bodnar. FOT.Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

Rzecznik Praw Obywatelskich uznał decyzję Rafała Trzaskowskiego o podpisaniu „Karty LGBT+” za rzecz bardzo istotną „z punktu widzenia respektowania praw osób LGBT”. Zdaniem Adama Bodnara w tym kierunku powinny podążać także inne polskie miasta.

 

Uważam, że karta LGBT i to, że prezydent Trzaskowski zdecydował się na takie działanie, jest bardzo ważne z punktu widzenia respektowania praw osób LGBT. Pozostałe miasta, tak jak Gdańsk, powinny pójść tym tropem – powiedział w Polsat News Adam Bodnar, chwaląc jednocześnie kontrowersyjny dokument podpisany przez Trzaskowskiego. Jak twierdzi, to odpowiedź na szykanowanie w szkołach ludzi kierujących swoje popędy wobec osób tej samej płci.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich przyznał, że polska konstytucja definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Dlatego też wprowadzenie w naszym kraju „małżeństw” jednopłciowych wymagałoby zmiany konstytucji. Dla takich decyzji nie ma jednak jeszcze w Polsce zgody – stwierdził Bodnar. Rzecznik nie widzi natomiast przeszkód, by wprowadzić np. związki partnerskie.

 

Wydaje mi się, że jest zgoda społeczna, czy buduje się zgoda społeczna, żeby wprowadzić związki partnerskie, ale chyba jednak nie na tyle duża, żeby zmienić konstytucję i definicję małżeństwa – powiedział.

 

Bodnar odniósł się także do listu, jaki otrzymał od Rzecznika Praw Dziecka. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Mikołaj Pawlak nie powołuje się na konkretny dokument, a cytuje różne opinie. – Ostatnie wskazówki dotyczące edukacji seksualnej WHO pochodzą z 2018 r. i nie można w nich znaleźć cytatów, które podawał Rzecznik Praw Dziecka – stwierdził Adam Bodnar w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

 

RPO przyznał też, że zwrócił się do WHO z pytaniem o aktualne standardy edukacji seksualnej. Jak dodał, każda edukacja powinna uwzględniać „wiek rozwojowy dziecka”.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

MWł

 

 

Fragment standardów WHO dotyczący edukacji seksualnej dzieci w wieku 0-4.

  

  

 

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Czesław
Proponuję aby fakt czy posiadamy RPO poddać analizie na podstawie składowej polskich dowodów osobistych. Fotografia osoby ponura,usta zamknięte/ jak na państwo policyjne poprawnie/. Zapisy w treści dowodu zgodne z historią wówczas gdy od czasu narodzin osoby nazwa miejscowości jest taka sama lecz jeśli nie dowód osobisty jest fałszem ,zakłamaniem historii. Obecnie od 01 03 2019 niby ok jeśli się przyjmie fakt że obywatel/ obywatelka/ nie ma prawa do dowodu ,,bez czipu". Sumując nie posiadamy Rzecznika Praw Obywatelskich Polski.
Czesław
Panie Adamie Bodnar pana stanowisko odnośnie LGBT+ jest co najmniej ciekawe albowiem nie wynika z niego,że ktoś wymagał lub oczekiwał od Pana stanowiska po prostu dołączył się pan do popierdywania na polu odwracania uwagi społeczeństwa. Ma Pan doktorat prawa ,obowiązek obrony interesu społeczeństwa Polski,stanowisko RPO jest dziś,opinia o jakości pracy będzie po zakończeniu kadencji.Znam stanowisko pana na polu zmiany tożsamości/ także mojej/ wynikiem zastosowania nieprzemyślanego poprawnie ,sprzecznego z konstytucją ,,nazw urzędowych" Tutaj umiał pan jedynie ,,mlaskać"tak jak potrzebuje potężna administracja a więc część społeczeństwa począwszy od 01 03 2015r ma nową tożsamość -nowelizację cech osobowych.
kokospoko
Bodnar manipuluje. Wytyczne międzynarodowe UNESCO przygotowane we współpracy z WHO nie anulują standardów WHO dla Europy. Oba dokumenty się uzupełniają co jasno wynika z innego dokumentu WHO - Wytycznych do implementacji standardów edukacji seksualnej w Europie.
Qwerty
Bodnar wie co robi i będzie to robił. Chyba że straci tę posadę.
X
Dlaczego on jest jeszcze naszym rzecznikiem tj rzecznikiem praw obywatelskich?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY