Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 30 MAJA
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
NMP Królowej Apostołów
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Joanna
 

Aktorka zmuszona w dzieciństwie do odegrania „rozbieranej” sceny: „Nie miałam żadnego wsparcia”

Data publikacji: 2019-05-15 19:00
Data aktualizacji: 2019-05-15 19:42:00
WIADOMOŚCI
Fot. Forum

Nigdy nie usłyszałam słowa „przepraszam” – mówi Paulina Młynarska, która jako dziecko, pod wpływem alkoholu i środków uspokajających została zmuszona przez Andrzeja Wajdę do odegrania erotycznej sceny filmowej. Aktorka wróciła do opisywanej już w przeszłości sytuacji w nowym felietonie i wywiadzie dla kobiecego magazynu.

 

 

„Miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wypadków miłosnych” zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie. (…) Dlaczego nie zatrudniono dublerki do zagrania tej sceny, tylko wykorzystano dziecko? Nie wiem. Mogę się tylko domyślać, że była to jakaś popaprana wizja artystyczna gościa, który był zapewne przekonany, że skoro jest ważny, sławny i wszyscy się do niego modlą, to mu po prostu wolno” – napisała Młynarska w felietonie dla portalu Onet.pl.

 

Jak łatwo się domyślać, takie doświadczenie nie pozostało bez wpływu na jej osobowość. Zaledwie dwa lata później, a więc jako szesnastolatka, wyjechała do Francji by wziąć udział w nagraniach filmu otwarcie już pornograficznego.

 

„Dlaczego nikt, w kilkudziesięcioosobowej ekipie złożonej z dorosłych ludzi, nie zaprotestował? Dlaczego nikt nie powiedział: Chwila, co wy wyprawiacie? To przecież jest dziecko! Nie można tak po prostu odurzyć dziecko, rozebrać i zaciągnąć przed kamerę, żeby udawało, że uprawia seks, o którym jeszcze nie ma najmniejszego pojęcia! – mówi dziś 48-letnia kobieta w rozmowie z pismem „Viva” o sytuacji z planu filmu Wajdy.

 

W związku z ujawnieniem przed kilku laty skandalicznego, wręcz kryminalnego epizodu z biografii nieżyjącego już reżysera, który przez całe dziesięciolecia „trząsł” światkiem filmowym w III RP, Paulinę Młynarską spotkała fala wrogich komentarzy. Tym razem jest nieco inaczej. Aktorka przyznała, że jej felieton, opublikowany pod wpływem emisji filmu Tomasza Sekielskiego, został przyjęty generalnie przychylnie. Natomiast krótko po dokonanym na niej psychicznym gwałcie była pozostawiona sama sobie.

 

„Ofiara jest w bardzo trudnej sytuacji. Nie, ja nie miałam żadnego wsparcia poza tym, za które sobie zapłaciłam. Nikt się nade mną nie pochylał z troską. Albo mi nie wierzyli, albo negowali, albo odwracali wzrok. Albo mówili, że to moja wina że na to pozwoliłam. Przypomnę – ja miałam 14 lat. Tak samo jak winą Samanthy Geimer było, że się znalazła w basenie z Romanem Polańskim. Wychodzenie z traumy to jest długi, bolesny i bardzo kosztowny proces. Przy tego typu traumie zafundowanej komuś w dzieciństwie tak naprawdę krzywdzi się wiele osób, z otoczenia, rodziny a także dzieci ofiar, które dopiero się narodzą” – powiedziała Młynarska.

 

„Czy Pani kiedykolwiek rozmawiała o tym z Andrzejem Wajdą? Czy temat nigdy nie zaistniał między Wami?” – padło pytanie na koniec rozmowy.

 

„Nie. Nie zaistniał. Nigdy nie usłyszałam słowa przepraszam” – stwierdziła celebrytka.

 

 

Źródło: Viva.pl, Onet.pl

RoM

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
czerro
Nikt jej siłą nie zmuszał. Mogła odmówić i tyle.
marek
A.Wajda oraz inni,którzy się nie sprzeciwiali,popełnili wówczas przestępstwo z kodeksu karnego.
rozbawiony
Ta Pani z tekstu powyżej - to jakaś rodzina śp. Wojciecha Młynarskiego, czy to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk?
XYZ
Zapytam edka,o jakie role Ci chodzi?
WojtekP
Bo jak to ktoś z KK to jest to pedofilia i oczywiście nic nie ma to z LBGTQUSDEAR. A jak Wajda to sztuka. Tak się zastanawiam, jak już spili 14-latkę, to co jeszcze robili o czym p. Paulina nie mówi.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY