Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 18 LUTY
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Imieniny obchodzą:
Aleksy, Julian, Zbigniew
 

Aktywiści LGBT z misją na Światowych Dniach Młodzieży. Będą konfrontować katolicką naukę

Data publikacji: 2019-01-17 13:12
Data aktualizacji: 2019-01-17 14:01:00
WIADOMOŚCI
Michael Debets/Pacific Press / FORUM

„Amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające rozłamowych katolików (…) wysyła grupkę aktywistów LGBT na Światowe Dni Młodzieży w Panamie (…) w celu skonfrontowania katolickiego nauczania uważanego przez te osoby za szkodliwe” – podaje amerykańska agencja prasowa Catholic News Agency.

 

Szóstka pielgrzymów należących do Koalicji Jednakowo Pobłogosławionych (ang. Equally Blessed Coalition) weźmie udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży odbywających się w Panamie. „Podczas gdy staramy się uczulić na kwestie dotyczące podejścia katolików do płci społeczno-kulturowej i seksualności, będziemy konfrontować szkodliwe nauczania i praktyki duszpasterskie, które zamiast celebrować dary jakie może do Kościoła wnieść kultura LGBT, odczłowieczają nas” – zaznaczają w swoich postulatach.

 

Jak sami wskazują, aktywiści będą poświęceni misji „stworzenie przestrzeni dla osób LGBT” w Kościele, która jest odpowiedzią  na najnowsze wydarzenia z historii Kościoła. Na swojej stronie Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych podaje powody swoich działań. Jednym z nich jest ostatni „Synod Młodych, gdzie poruszane były kwestie LGBT, ale jedynie (głównie starsi) mężczyźni cis-płciowi posiadali prawo głosowania”.

 

Dodatkowo, aktywiści wskazują na retorykę zrzucającą odpowiedzialność za skandale seksualne na skłonności homoseksualne części duchowieństwa oraz „wrogie nastawienie” pracowników i członków Kościoła wobec osób LGBT. Za najważniejszy powód jednak, członkowie homoseksualnej subkultury wskazują milczenie Franciszka wobec tych kwestii.

 

Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych w przeszłości wysyłała swoich działaczy m.in. na Światowe Dni Młodzieży w 2011 i 2013 r. oraz na Światowe Spotkanie Rodzin w 2015 i 2018 r. Wśród jej fundatorów znajduje się Fundacja Arcus, założona przez wspierającego homoseksualną agendę miliardera Jon’a Stryker’a. W 2014 r., fundacja wsparła Koalicję grantem wynoszącym 200 tys. dolarów, przeznaczonym na „wspieranie orędowników LGBT by (…) konfrontować narrację Kościoła i jego ultra-konserwatywnych zwolenników”.

 

W 2016 r. fundacja przekazała grant w wysokości 250 tys. dolarów na „wsparcie głosu dla powiększającej się większości katolików, którzy wspierają równe traktowanie osób LGBT w Kościele”. Postulaty tegorocznej misji, członkowie Koalicji opierają na niedawnych badaniach „Pew Research Center”, wskazujących, że niemal jedna trzecia amerykańskich katolików wspiera legalizację homozwiązków, a ponad połowa sprzeciwia się „dyskryminacji” osób LGBT wynikającej z prawa do wolności wyznania.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / equallyblessed.com

PR      

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
syk
Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, a nie trzecią płeć - czyli nie wiadomo co, ni to kobieta ni to mężczyzna.
lil
Chrystus przyjdzie ponownie kiedy ludzkość będzie jednością,a Bóg ocenia za czyny i z pewnością nie jest biurokratą ,:)
Lila
Idzie narracja ku jednej swiatowej religii.Rozmiekczaja kosciol propaganda homosi i spoufalaja sie z islamem.Chinczycy juz zobaczyli wielki potencjal islamu i rozmawiaja z imamami aby komunizowac islam a chrzescijan masowo reedukuja i sprzedaja na czesci.Gdzie najlepiej pozyskac dla lewactwa ludzi??Tylko na takich dniach bo mlodziez to przyszlosc i nowi wyznawcy nowej swiatowej religii
X
Czyli nie dość że szerzenie zgorszenia to jeszcze ktoś wywala na to duże pieniądze żeby zniszczyć Kościół i wszystko pod pretekstem tolerancji! Ja toleruję osoby lgbtq toleruję tzn nie wyzywam nie atakuję ale tu dochodzi do skrajnej patologii chcą zmieniać Kościół katolicki i zniszczyć go dla mnie czas tolerancji się właśnie skończył bo gdy ktoś wysyła swoich agentów wypowiada wojnę to nie czas na tolerancję
Oskar
Janek 1/3 katolików USA wspiera homozwiązki czy chodzi ci raczej 1/3 protestantów i czy można tych ludzi nazwać w ogóle chrześcijanami
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY