Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 07 KWIETNIA
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 

Aktywiści LGBT z misją na Światowych Dniach Młodzieży. Będą konfrontować katolicką naukę

Data publikacji: 2019-01-17 13:12
Data aktualizacji: 2019-01-17 14:01:00
WIADOMOŚCI
Michael Debets/Pacific Press / FORUM

„Amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające rozłamowych katolików (…) wysyła grupkę aktywistów LGBT na Światowe Dni Młodzieży w Panamie (…) w celu skonfrontowania katolickiego nauczania uważanego przez te osoby za szkodliwe” – podaje amerykańska agencja prasowa Catholic News Agency.

 

Szóstka pielgrzymów należących do Koalicji Jednakowo Pobłogosławionych (ang. Equally Blessed Coalition) weźmie udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży odbywających się w Panamie. „Podczas gdy staramy się uczulić na kwestie dotyczące podejścia katolików do płci społeczno-kulturowej i seksualności, będziemy konfrontować szkodliwe nauczania i praktyki duszpasterskie, które zamiast celebrować dary jakie może do Kościoła wnieść kultura LGBT, odczłowieczają nas” – zaznaczają w swoich postulatach.

 

Jak sami wskazują, aktywiści będą poświęceni misji „stworzenie przestrzeni dla osób LGBT” w Kościele, która jest odpowiedzią  na najnowsze wydarzenia z historii Kościoła. Na swojej stronie Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych podaje powody swoich działań. Jednym z nich jest ostatni „Synod Młodych, gdzie poruszane były kwestie LGBT, ale jedynie (głównie starsi) mężczyźni cis-płciowi posiadali prawo głosowania”.

 

Dodatkowo, aktywiści wskazują na retorykę zrzucającą odpowiedzialność za skandale seksualne na skłonności homoseksualne części duchowieństwa oraz „wrogie nastawienie” pracowników i członków Kościoła wobec osób LGBT. Za najważniejszy powód jednak, członkowie homoseksualnej subkultury wskazują milczenie Franciszka wobec tych kwestii.

 

Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych w przeszłości wysyłała swoich działaczy m.in. na Światowe Dni Młodzieży w 2011 i 2013 r. oraz na Światowe Spotkanie Rodzin w 2015 i 2018 r. Wśród jej fundatorów znajduje się Fundacja Arcus, założona przez wspierającego homoseksualną agendę miliardera Jon’a Stryker’a. W 2014 r., fundacja wsparła Koalicję grantem wynoszącym 200 tys. dolarów, przeznaczonym na „wspieranie orędowników LGBT by (…) konfrontować narrację Kościoła i jego ultra-konserwatywnych zwolenników”.

 

W 2016 r. fundacja przekazała grant w wysokości 250 tys. dolarów na „wsparcie głosu dla powiększającej się większości katolików, którzy wspierają równe traktowanie osób LGBT w Kościele”. Postulaty tegorocznej misji, członkowie Koalicji opierają na niedawnych badaniach „Pew Research Center”, wskazujących, że niemal jedna trzecia amerykańskich katolików wspiera legalizację homozwiązków, a ponad połowa sprzeciwia się „dyskryminacji” osób LGBT wynikającej z prawa do wolności wyznania.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / equallyblessed.com

PR      

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
syk
Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, a nie trzecią płeć - czyli nie wiadomo co, ni to kobieta ni to mężczyzna.
lil
Chrystus przyjdzie ponownie kiedy ludzkość będzie jednością,a Bóg ocenia za czyny i z pewnością nie jest biurokratą ,:)
Lila
Idzie narracja ku jednej swiatowej religii.Rozmiekczaja kosciol propaganda homosi i spoufalaja sie z islamem.Chinczycy juz zobaczyli wielki potencjal islamu i rozmawiaja z imamami aby komunizowac islam a chrzescijan masowo reedukuja i sprzedaja na czesci.Gdzie najlepiej pozyskac dla lewactwa ludzi??Tylko na takich dniach bo mlodziez to przyszlosc i nowi wyznawcy nowej swiatowej religii
X
Czyli nie dość że szerzenie zgorszenia to jeszcze ktoś wywala na to duże pieniądze żeby zniszczyć Kościół i wszystko pod pretekstem tolerancji! Ja toleruję osoby lgbtq toleruję tzn nie wyzywam nie atakuję ale tu dochodzi do skrajnej patologii chcą zmieniać Kościół katolicki i zniszczyć go dla mnie czas tolerancji się właśnie skończył bo gdy ktoś wysyła swoich agentów wypowiada wojnę to nie czas na tolerancję
Oskar
Janek 1/3 katolików USA wspiera homozwiązki czy chodzi ci raczej 1/3 protestantów i czy można tych ludzi nazwać w ogóle chrześcijanami
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY