Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Amerykanie podzielą miliard dolarów pomiędzy państwa Trójmorza

Data publikacji: 2020-02-15 19:00
Data aktualizacji: 2020-02-15 19:09:00
WIADOMOŚCI
Fot. Forum

Miliard dolarów na inwestycje energetyczne zamierzają przekazać Amerykanie państwom należącym do inicjatywy Trójmorza. Obietnica sekretarza stanu Mike’a Pompeo padła w trakcie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

 

- Naszym celem jest ożywienie prywatnych inwestycji w sektorach energetycznych tych państw – uzasadniał bliski współpracownik prezydenta Trumpa. Jego sobotnie przemówienie w stolicy Bawarii poświęcone zostało w dużej mierze międzynarodowej roli Stanów Zjednoczonych, krytyce Chin i Rosji, apelom o jedność Zachodu.

 

Do inicjatywy Trójmorza należą obecnie: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

 

- Z radością informuję, że [doniesienia] o śmierci Sojuszu Północnoatlantyckiego są mocno przesadzone. Zachód wygrywa i wygrywamy razem – mówił sekretarz. Przypomniał on aneksję Krymu przez Rosję, zaliczył to państwo, wraz z Iranem i Chinami, do grona państw naruszających światowy porządek. – Obecnie, po ponad 30 latach od upadku muru berlińskiego, wciąż zagrażają nam państwa, które nie szanują suwerenności – ocenił Mike Pompeo. Wytknął koncernowi Huawei, podobnie jak innych chińskim firmom technologicznym, działalność na rzecz wywiadu. Opowiedział się też przeciwko budowie gazociągu Nord Stream2.

 

Z kolei szef Pentagonu Mark Esper promował rozwijanie przez państwa zachodnie szybkiej, bezprzewodowej sieci 5G.

 

Doroczna konferencja monachijska zgromadziła tym razem około pięciuset liderów politycznych, gospodarczych i wojskowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

 

 

Źródło: dziennik.pl

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ab
@Ciekawy: Jesteś ciekawski ale niezbyt inteligentny. Myślisz że Merkel, Trump i Netanjahu nie uzgodnili rozbioru Polski z Putinem? Ty też chcesz tego rozbioru. I wojny?
Ciekawy
Na pasku Niemiec, USA, Izraela, masonów i kosmitów....czyżby zlot POżytecznych idiotow wieszczących polską potęgę w samotnosci a może w sojuszu z towarzyszem Putlerem????
finka
Jednocześnie lobbują za wyłączeniem ich produktów z podatku cukrowego i mleczny, słodki shake McDonalda już wyłączony. Sejm po nocy zmienił prawo górnicze, a zaraz potem ogłoszono odkrycie wielkich złóż miedzi i srebra w woj. lubuskim. w czyim interesie ? są tacy co już maja koncesję, p.Tytko bił na alarm i co z tego, rabują to co nam zostało pod ziemią.
Artur
Powinno starczyć na waciki
@Cyraniusz
Dlaczego w przypadku USA zmieniłeś słowa: "na pasku" na "w sojuszu"? Widać, że potrafisz manipulować. N napisał prawdę. Niestety. Poza tym przecież to będzie do podziału na dwanaście państw, czyli na jedno około 83 miliony dolarów, niewiele więcej niż przeznaczono na TV, w ogóle nie warto o tym wspominać, nie warto brać i mieć dług wdzięczności. Szczególnie, że stany ostrzą zęby na nasze złoża, bo już była o tym mowa.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY