Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 12 LIPCA
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
XV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Brunon, Jan
 

Andrzej Pilipiuk: edukacja w dobie koronawirusa. Czy nauczyciele są jeszcze potrzebni? [VIDEO]

Data publikacji: 2020-03-26 18:00
Data aktualizacji: 2020-04-08 20:24:00

Epidemia koronawirusa stanowi ciekawy czas, w którym można sobie zadać pytania o stan polskiej edukacji, a konkretnie czy powszechny obowiązek nauczania może być realizowany poza placówkami szkolnymi. Czy to czas, aby przywrócić, rozpowszechnić i promować nauczanie domowe? O edukacji w dobie zarazy opowiada Andrzej Pilipiuk.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
normal
Może ten czas jest potrzebny abyśmy nawzajem się docenili, docenili drugiego i jego wysiłek, docenili tak ostatnio poniewierany stan kapłański a przede wszystkim naszego Boga Ojca. Przez moment zdawało się, że Go nie ma, że nie jest potrzebny, że nic nie znaczy, że " jest coraz słabszejszy". A tu JAM JEST który JEST.
BP
Co z tego, że nauczyciele pracują teraz ciężej? Liczą się efekty. Bardzo szkoda mi uczniów, często sami muszą opanowywać materiał, rodzice niektórych właśnie boją się utraty pracy, nie mogą wyjść ze znajomymi, a w mediach ciągle widzą komunikaty o tym, ile osób zachorowało i umarło. To będzie pokolenie wiecznej depresji!!! Obudźcie się, nie przenoście gór na próżno tylko myślcie o tych dzieciach!
Graza
Ten Pan naprawdę nie wie co mówi. Nauczyciele, może nie wszyscy, pracują teraz dużo, dużo więcej. Moja koleżanka, matematyczka w szkole średniej, codziennie także w soboty i niedziele od ok 7.00 do 21.00 z krótkimi przerwami na posiłek. Wczoraj po raz pierwszy dała się namówić na godzinny spacer. Pan mówi - nauczyciel zbędny. To dlaczego do mojej koleżanki piszą maile i dzwonią uczniowie klas maturalnych z prośbą o wytłumaczenie jakiegoś zadania, przecież mają rozwiazanie w internecie. Uczniom klas młodszych nie podała telefonu ale.godzinami odpisuje na maie tłumacząc i udzielając wskazówek. Szkoła wymaga zmian na pewno, ale nie likwidacji. Trzeba zmniejszyć ilość obowiazkowych zajęć w szkołach, zmienić bzdurne, przeciążone programy, naukę zawodu przenieść do jakichś centrów z nowoczesnym sprzętem lub do pracodawców. Ale bez człowieka, NAUCZYCIELA zadne nauczanie nie ma szans.
Sylwestra
Nic i nikt nie zastąpi nauczyciela. Zostali potraktowani rok temu tak jak lekarze rezydenci. Dzisiaj widać jak ważną pełnią rolę.
margeritta
@Asie: tan pan zdaje się nie odróżniać nauczania zdalnego od domowego, a jedno ma się nijak do drugiego. Temu pierwszemu raczej bliżej do nauczania indywidualnego. A stwierdzenie, że nauczyciel przez internet może nauczać nawet kilka tysięcy uczniów jest utopią. Lekcja on-line to nie chat, zawsze znajdzie się uczeń, który ma problem z opanowaniem materiału i trzeba mu dodatkowo poświęcić czas. W przypadku jednego nauczyciela na kilka tysięcy uczniów jest to niewykonalne.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY