Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Ani kroku wstecz! Wspólna deklaracja Polski i Węgier w sprawie budżetu UE

Data publikacji: 2020-11-26 16:00
Data aktualizacji: 2020-11-26 16:55:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Jacek Szydłowski, Archiwum: Forum

Premier Polski Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban podpisali w czwartek wspólną deklarację w sprawie trwających deklaracji budżetowych w Unii Europejskiej. – Węgry nie przyjmą propozycji nie do przyjęcia dla Polski, razem będziemy walczyć – podkreślił premier Węgier. 

 

Podpisana deklaracja, to kluczowy element czwartkowej wizyty w Budapeszcie premiera Morawieckiego.

 

 

 

Rozmawialiśmy o bardzo ważnych sprawach – chodzi o niezależność i suwerenność naszych ojczyzn – przyznał w trakcie popołudniowej konferencji prasowej premier Węgier. – Chce się połączyć kwestię praworządności z kwestiami ideologicznymi, a nie faktycznymi – przekonywał Orban. 

 

Ten kryzys epidemiczny jest wyjątkowej natury. On ma groźne implikacje, dlatego w lipcu, podczas szczytu UE, postanowiliśmy zaaplikować specjalne instrumenty, większy budżet, by pomóc krajom gospodarczo poturbowanym. Oczywiście dyskusje były długie, ale zakończyły się sukcesem całej UE – przypomniał z kolei szef polskiego rządu. 

 

To było w lipcu. Dzisiaj jednak stajemy wobec nowego wyzwania, nowego zupełnie mechanizmu, który przez swoją arbitralność, polityczność stosowania, motywowane politycznie decyzje może doprowadzić i niechybnie by doprowadził do rozczłonkowania Unii Europejskiej, a może nawet do rozpadu Unii - tym mechanizmem jest arbitralnie interpretowane rozporządzenie dotyczące tak zwanej praworządności, a w rzeczywistości rozporządzenie, które ma odnosić się do budżetu, ale pod tym pretekstem odnosi się do innych spraw – tłumaczył Morawiecki. 

 

To jest niezwykle niebezpieczne dla spójności całej Europy, to jest złe rozwiązanie, które grozi rozpadem Europy, rozpadem Unii Europejskiej w przyszłości – podkreślał szef polskiego rządu. 

 

Jeśli będzie taka potrzeba, to nie zawahamy się użyć prawa weta dla dobra całej UE – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. 

 

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Monika
Tak trzymać !!
się!
Węgry to jednak jest klasa sama w sobie, na skalę europejską, jeśli nie światową! Polska nie powinna zejść poniżej wyznaczanego przez Węgry poziomu! @t napisał: "Niemcy sterują Brukselą z tylnego siedzenia i narzucają UE własną patologię." I ma rację. Pozostaje tylko ustalić, kto steruje z jeszcze bardziej tylnego siedzenia Niemcami, by się dowiedzieć, kto w ogóle tym całym światowym dziadostwem steruje przeciw interesom poszczególnych narodów, społeczeństw, krajów, państw, wspólnot, kościołów, itd. itp. Nie lękajcie
Sedum
Brawo!
gosc
Morawiecki o Orban myślą, że nikt nie pamięta kiedy w lipcu dokładnie na to się zgodzili. Na lipcowym szczycie zgodzili się na mechanizm przestrzegania praworządności jako kryterium rozdziału funduszy. Dlaczego teraz się wycofują?
Karolka
Tak niedawno odzyskaliśmy wolność nie dajmy się sprzedać.Kocham moja ojczyznę .Obudźcie się ludzie,cywilizacja śmierci nas chce dopaść nie pozwólmy na to.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY