Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 12 LIPCA
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
XV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Brunon, Jan
 

Antykatolicki hejt, diabelska furia – mało znane oblicza pandemii. Sławomir Skiba w „Prawym Prostym”

Data publikacji: 2020-03-17 14:10
Data aktualizacji: 2020-04-08 20:11:00

Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga – mówi w „Prawym Prostym” wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba zauważając, że owe zjawiska nie są niczym nowym. Na program zaprasza Łukasz Karpiel.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ. 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
jadzia
Kochani, trochę nie rozumiem o czym Wy mówicie. oczywiście, że Komunię należy przyjmować godnie, ale to jest stan wyjątkowy i to, że Kapłan nie chce się narazić na zarażenie koronawirusem traktujecie jako zdradę? a nie uważacie, że przyjmowanie Pana Jezusa do ust jest po prostu nie zgodne z rozsądkiem a co dalej idzie za tym z brakiem miłości do drugiego? czytałam ostatnio książkę o Piotrze Cudrine - założyciel Sercanów Białych, który w czasach rewolucji Francuskiej odprawiał Mszę świętą przy użyciu zwykłego chleba i używając normalnych naczyń, bo nie miał innej możliwości, a został świętym długo przed Soborem Watykańskim II. teraz jest tak jak wtedy - czas wyjątkowy, więc wydaje mi się, oczywiście nie podejmę za Was decyzji, ale wydaje mi się, że lepiej po prostu w ogóle nie chodzić na Eucharystię i modlić się gorliwie w domu lub przyjmować Ciało Pańskie na rękę niż być powodem śmierci lub choroby współbrata lub współsiostry z ławki obok.
Kinga
Ola - żaden kapłan nie ma prawa odmówić tobie Pana Jezusa, jeśli chcesz Go przyjąć na klęcząco i do ust, o tym wyraźnie mówi Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Redemptionis Sacramentum nr 91. Gdy kapłan nie stosuje się do tego jest to wielkie nadużycie! Masz prawo powiedzieć "Non possumus!" Tak, dzisiaj trzeba być odważnym katolikiem.
Maria
a ksiądz który tak boi się zarazić wirusem dając komunię nie może nałożyć sobie na ten czas maseczki na usta i założyć białych rękawiczek? podobno kiedyś własnie w nich udzielano komunii
Paweł K.
Gorsza jest współczesna obojętność, obecna letniosc, masowe otumanienie.
Ola
Hejt Kościół może wzmocnić. Niestety, księża niszczą kościół bardziej. Biskup napisał o MOŻLIWOŚCI Komunii Świętej na rękę, w mojej parafii było tak do niedzieli. Niestety w poniedziałek zostaliśmy poinformowani, że TYLKO na rękę. Nie mogę przyjąć zgodnie z moją wolą do ust ale "na rękę, albo wcale". Gdybym wiedziała wcześniej poszłabym do innego kościoła Niestety, zostałam oszukana, zadano mi gwałt - strasznie to przeżyłam. Dziś byłam w innej parafii. Dlaczego zostaliśmy zmuszeni? - co kierowało księdzem z głupkowatym uśmiechem ma twarzy? Uważam to za haniebne dla dwóch względów: 1. Religijnych nie będę się rozpisywać 2. Higienicznych: wyszłam z bloku z 87 mieszkaniami kilkuset mieszkańców - jak cała wieś: drzwi do windy, przyciski, poręcze, kolejne drzwi..w kościele znów kilka klamek, brudne ławki - ręce brudne, a umywalek brak! Jestem celowo narażana?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY