Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 29 MAJA
Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
Imieniny obchodzą:
Bogusława, Magdalena
 

Antypolskie kłamstwa w centrum Kijowa. Skandaliczna wystawa zorganizowana przez ukraiński IPN

Data publikacji: 2018-11-02 10:10
Data aktualizacji: 2018-11-02 16:49:00
WIADOMOŚCI
Ukraina, manifestacja banderowców (zdjęcie ilustracyjne). FOT.REUTERS/Valentyn Ogirenko/FORUM

„100 lat sąsiedztwa. Ukraina i Polska” –  taki tytuł nosi skandaliczna, pseudohistoryczna wystawa zorganizowana w centrum Kijowa przez ukraiński Instytut Pamięci Narodowej. Zaprezentowane materiały są przesiąknięte perfidnymi kłamstwami na temat Polski i Polaków, wiele faktów przemilczano, a niektóre odpowiednio podkoloryzowano, przedstawiając Polaków jako żądnych krwi morderców Ukraińców.

 

Wołodymyr Wjatrowycz, szef ukraińskiego IPN, oświadczył, że celem wystawy jest chęć poszukiwania porozumienia i punktów wspólnych między Polską a Ukrainą w sprawie „trudnej przeszłości” obu narodów. Patrząc jednak na treści wystawy zamieszczonej na ponad 20 planszach z fotografiami i materiałami historycznymi, trudno nie odnieść wrażenia, że to kolejna antypolska prowokacja strony ukraińskiej.

 

Na przedstawionych materiałach całkowicie pominięto wątek ludobójstwa, jakiego oddziały UPA dokonały na Polakach podczas tzw. rzezi wołyńskiej. Jakby tego było mało, ukraińscy historycy w sposób fałszywy i zmanipulowany opisali rzekome zbrodnie, jakich Polacy mieli dokonać na Ukraińcach podczas tzw. wojny polsko-ukraińskiej.

 

Zdaniem będącego współautorem wystawy Wjatrowycza, głównym motywem wystawy są zbrodnie dokonywane zarówno przez „ukraińskie, jak i polskie podziemie podczas konfliktu w latach 1942-47”. Historyk podkreślił, że celem wystawy było ukazanie „potwornej symetrii zbrodni”, do jakiej wówczas doszło.

 

Wystawę zorganizowano na centralnej kijowskiej ulicy Chreszczatyk, tuż przy Majdanie, czyli Placu Niepodległości. Jak dotąd nikt z przedstawicieli polskich władz nie odniósł się do skandalicznych treści, jakie w niej zawarto.

 

 

Źródło: interia.pl / Twitter

TK

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Andrzejkk
Polski panstwo zbyt dlugo pozwalalo Ukraincom na falszowanie historii, zbyt pozno podjeto uchwale Sejmu o ludobojstwie.Kiedy pojawia sie uchwaly Sejmu dotyczace zbrodniczych organizacji OUN,UPA SS Galizjen i innych.Nalezy podjac uchwale dotyczaca zbrodniarzy takich ,jak Bandera, Suchewycz, Kliczkiewicz i inni. Nalezy odpowiednio napietnowac zbrodnie ,jakie popelnili.Budowanie wspolnych relacji tylko na prawdzie moze dac pozytywny wynik.jak na razie budujemy tylko w imie geopolityki "domek z kart", ktory sie bardzo szybko rozpadnie.
Popieram apel
Kiedy zakonzca sie ukrainskie prowokacje i antypolskie dzialania na Ukrainie!Gdzie jest Polski Rzad !wymienic narychmiast Ambasadora RP i zawiesic stosunki dyplomaryczne !
August
Ale się denerwują - trzeba chyba zwiększyć środki pomocowe dla upa iny.- a nasze dzieci turlają się za granicą by jakiś grosz zarobić.
koga
Władze z Warszawy współpracują z ukraińsko-żydowskimi oligarchami właścicielami oddziałów banderowskich w przekierowaniu wściekłości Ukraińców na pro-amerukańskich Polaków. Nastąpi to kiedy USA z Rosją dokonają rozbioru Ukrainy. Systematycznie i stopniowo podsyca się uczucia nienawiści do Polski, wybuchną one z całą mocą po przejęciu terytorium Ukrainy przez Izrael i Rosję. Bardzo dobry tekst Stanisława Srokowskiego tłumaczy politykę Usraela.
Teresa
Na Ukrainie jest epidemia odry. Właśnie z Ukrainy została przywieziona do Polski. Jedno z ognisk - to chora rodzina ukraińska.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY