Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 27 LUTY
Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
Imieniny obchodzą:
Anastazja, Gabriela, Honoria
 

Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców w sprawie deprawacji w szkołach

Data publikacji: 2019-08-19 14:04
Data aktualizacji: 2019-08-20 07:18:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w apelu skierowanym do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.

 

Publikujemy pełną treść Apelu:

 

Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

 

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

 

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach

 

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

 

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

 

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

 

Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania

Katolickiego KEP:

 

www.katecheza.episkopat.pl

 

bp Marek Mendyk

 

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego

 

Konferencji Episkopatu Polski

 

Warszawa, 19 sierpnia 2019 r.

 

Publikujemy wzór oświadczenia

 

Miejscowość,

 

data............................................................................

 

Imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego...................................

 

OŚWIADCZENIE

 

Oświadczam niniejszym, że – korzystając z prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zapewnionego mi przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej – nie wyrażam zgody, aby moje dziecko

 

...............................................................................

 

(imię̨ i nazwisko dziecka, data urodzenia)uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia.

 

Jednocześnie zobowiązuję̨ szkołę̨ do wcześniejszego informowania mnie o planowanych inicjatywach odnoszących się̨ do powyższego zagadnienia (mój numer telefonu ..........................................).

 

W przypadku nieuwzględnienia wyrażonej powyżej woli poinformuję kompetentne instytucje państwowe oraz dołożę̨ wszelkich starań́, aby konsekwentnie bronić dóbr osobistych mojego dziecka na drodze postepowania cywilnego.

 

Podpis rodzica/opiekuna prawnego:......................................................

 

 

 

KAI,pt

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ewcia
Ave Maria! Tak, rodzice powinni reagować, chronić dzieci przed wszelką deprawacją, to dla nich swoisty test, czy są po stronie Jezusa Chrystusa, czy przeciwko Bogu. Inna sprawa, że władze naszego kraju do tej pory nie wypowiedziały konwencji stambulskiej i niewiele robią w tym zakresie, niestety.
tradycja
To wszystko jest postawione na głowie. Czy to rodzice mają pilnować aby ich dzieci nie zostały zdeprawowane w szkole? Od czego jest więc Ministerstwo Oświaty i w ogóle rząd i samorządy? Ktoś tu nie wypełnia swoich obowiązków, skoro dzieciom w szkole grozi niebezpieczeństwo zdemoralizowania. Jak tu wcześniej inni pisali, rodzice nie są w stanie sprawdzić co jest przekazywane dzieciom w szkole, bo musieliby uczestniczyć we wszystkich lekcjach.
Czytelniczka
Dziękuję, ściągnęłam sobie tenże plik. Niemniej jednak zgadzam się, że potrzeba nam zdecydowanych działań, bo już za chwileczkę, już za momencik żaden sprzeciw od rodziców nie będzie respektowany.
eMGa
A może zdecydowany nacisk na Rząd RP ze strony KEP, żeby przejść od deklaracji do działań. Od wielu lat nie było żadnego napomnienia wobec rządzących za lekceważenie moralności. Nieustanne dopuszczanie do publicznego zgorszenia i profanacji naszych Świętości nie spotyka się z żadną reakcją władz państwowych, poza policją chroniącą gorszycieli. My musimy się bronić, ale podobno mamy prawicowy ? rząd. To kogo my wybieramy? Konwencja Stambulska już dawno powinna zostać zablokowana! I co? I nic! Trzeba koniecznie wesprzeć Konfederację, ponieważ PiS w obronie naszych kluczowych wartości nie zrobił NIC!
??
a deprawacja w seminariach?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY