Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Archidiecezja Łódzka: Ksiądz może odprawić nawet cztery Msze dziennie

Data publikacji: 2020-03-31 16:00
Data aktualizacji: 2020-04-01 07:35:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay

W niedziele i święta nakazane w parafiach archidiecezji łódzkiej każdy kapłan będzie mógł odprawić nawet cztery Msze święte w ciągu dnia. Umożliwia to dekret arcybiskupa metropolity, wydany na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego.

 

 

Ksiądz Arcybiskup napisał we wtorkowym dekrecie:

 

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, dla uniknięcia zgromadzeń wiernych powyżej 5 osób, na mocy reskryptu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 22 stycznia 1997 roku, Prot. n. 102/97/L do odwołania zezwalam na kwadrynację w niedzielę i święta nakazane we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej, ilekroć sytuacja będzie tego wymagać. Należy zachować pozostałe przepisy liturgiczne i prawne dotyczące stypendiów mszalnych (kan. 951 Kodeksu Prawa Kanonicznego).

 

+ Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

„W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych” – napisał w komunikacie wydanym 11 marca abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

 

 

Źródła: episkopat.pl, archidiecezja.lodz.pl

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
rr
można? można.
Nickt
I brawo!!! Takie własnie chodziły słuchy, przy wprowadzaniu pierwszych ograniczeń. Ale wszystko ucichło. Księża nawet potrafili upominać wiernych, że jest ich więcej niż 5. BYło nas 8,9 już nie paniętam. Zatem skoro trzeba spełnić ograniczenie ilościowe, to można zwiększych częstotliwość.
Adaś
a w katowickiej zero! bez komentarza
TZ.
A może można skorzystać na Śląsku z posługi Kościoła katakumbowego? Nie wierzę, że nie ma tam ofiarnych i odważnych kapłanów.
artiols
A my biedni Ślązacy bez Mszy Świętej i Sakramentów...przykre to..straszne czasy przed nami..
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY