Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 26 STYCZNIA
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
III Niedziela Zwykła
Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Tytus, Paula
 

Arcybiskup Aupetit na pogrzebie policjantów: zły duch podszywa się pod Boga

Data publikacji: 2019-10-09 16:00
Data aktualizacji: 2019-10-10 12:31:00
RELIGIA
Arcybiskup Aupetit. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MAXPPP/Forum

Francja pożegnała we wtorek czterech policjantów, którzy w ubiegłym tygodniu padli ofiarą ataku islamisty w paryskiej prefekturze. Najpierw hołd zamordowanym oddał prezydent Macron. Po południu Mszę w ich intencji odprawił metropolita Paryża, arcybiskup Michele Aupetit.

 

W homilii hierarcha zauważył, że postawa zamachowca stawia nas w obliczu tajemnicy zła. Przyznał, że trudno jest zrozumieć nienawiść, w imię której zabił on swych kolegów i sam był gotowy zginąć. – Jedno jest jednak pewne – mówił arcybiskup Paryża – ten, kto nienawidzi swego brata, nie zna Boga choćby się na Niego powoływał. Jego bogiem jest nie kto inny, jak zły duch, fałszywy bóg, który podszywa się pod Boga prawdziwego – podkreślił abp Aupetit.

We Francji wciąż nie milknie fala oburzenia po tym brutalnym mordzie. Zamachowcem był bowiem pracownik policji, zatrudniony w jej najbardziej centralnej jednostce, w sektorze zajmującym się wywiadem, a konkretnie islamistami we Francji. Jak się okazało, on sam już od 10 lat był muzułmaninem, a w ostatnich latach uległ znaczącej radykalizacji, o czym dobrze wiedziano w pracy.

Zamach w prefekturze jest więc odbierany jako cios w serce republiki. Pokazuje on, że Francja nie radzi sobie z postępującą radykalizacją żyjących tam muzułmanów. Nawet zdaniem redaktora naczelnego dziennika „Le Figaro”, jest to efekt swoistego negacjonizmu, pod którego wpływem działają dziś zarówno instytucje publiczne, jak i media. Polega on na negowaniu czy umniejszaniu zagrożenia islamizmem. A każdy, kto wskazuje na ten problem jest stygmatyzowany jako islamofob czy nazista – stwierdził Alexis Brézet.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
panda
To juz nie mieli kogo zatrudnić , tylko islamistę?
@Antymodernista
Bardzo dobrze, że o tym napisałeś. To oczywiste. Smutny natomiast jest fakt, że nawet w poniższych komentarzach, na katolickim portalu ludzie potrafią napisać: "Sami sobie są winni." Dato, a Ty masz wpływ na to, że do Polski wjeżdżają imigranci? Możesz uchwalić ustawę antyaborcyjną, masz możliwość zrobienia setek rzeczy, które chciałbyś zrobić w tym kraju i niezrobienia setek takich, których byś nie chciał? Łatwo krytykować innych, ale przedtem należy się zastanowić, jakbyś się czuł i co robił, gdybyś był w sytuacji ludzi, których masz zamiar skrytykować.
Antymodernista
Są jeszcze we Francji prawdziwi katolicy, to męczennicy, cierpią niewymownie patrząc na szalejące w ich ojczyźnie piekło, chcąc wychować dzieci jak należy, są tacy, wiem, znam. Polacy nie maja pojecia, jaka to męczarnia. Jeszcze nie mają.
filozof
Dlaczego przyjęto ze to ten sam Bóg? Przecież to niemożliwe- są poważne różnice doktrynalne np: W islamie każdy rodzi się muzułmaninem- w chrześcijaństwie konieczny jest chrzest: słowa Pana Jezusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony..."; Opis raju muzułmańskiego jest opisem naszego piekła; powszechne nawoływanie do zabijania niewiernych /pięć razy dziennie odmawiana modlitwa o śmierć niewiernych/ u nas przykazanie miłości bliźniego w tym nieprzyjaciół; tam morduje się niewiernych i apostatów- u nas nawraca się grzeszników i napomina zuchwale grzeszących, jednak pozostawia się każdemu wolność wyboru, tak jak i Bóg uczynił to z nami. U nas monogamia, bezwzględny zakaz rozwodów i cudzołóstwa, tam wielożeństwo oraz małżeństwa zawierane na krótki czas np. czas nocy by skonsumować noc poślubną / obejście zakazu prostytucji/ To nie jest ta sama wiara i ten sam bóg! Skąd też pomysł ekumenizmu?
Stułbia
Francja pierwsza córka kościoła, masonerii, islamu...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY