Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 MAJA
Bł. Lanfranka z Bec
Bł. Lanfranka z Bec
Imieniny obchodzą:
Emilia, Wilhelm
 

Arcybiskup Gądecki zawierzył Polskę Sercom Jezusa i Matki Bożej

Data publikacji: 2020-03-26 07:05
Data aktualizacji: 2020-03-26 08:14:00
WIADOMOŚCI
Fot. Facebook / Archidiecezja Poznańska

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się w środę wieczorem arcybiskup Stanisław Gądecki, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Akt oddania został odmówiony 25 marca w kaplicy arcybiskupa poznańskiego, w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, gdzie równolegle dokonywało się poświęcenie Portugalii, Hiszpanii, Polski i tych krajów, których biskupi wyrazili taką wolę.

Oto treść aktu wygłoszonego przez Metropolitę Poznańskiego:

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błaga: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to poleciłeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie Twojego Kościoła. Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu, Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi ukształtowanego w świetle Twojej paschy, a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twojego Serca.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy. Bądź uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
nikt
My Ludzie obrażamy i ranimy Jezus Chrystusa i Jego Najświętszą Matkę i to jest fakt. Jedyne co potrafimy to żebrać o miłosierdzie, a zapominamy że aby było miłosierdzie musi najpierw być sprawiedliwość. Zróbmy coś od siebie. Tu potrzebne jest nawrócenie, pokuta, post i modlitwa. I to dotycz każdego z nas.
taki 1
Znaczy się, to zawierzenie, to jeszcze mniej niż tzw. Mała Intronizacja Jezusa na Króla Polski. Każdy może się pomodlić w tej intencji. Tu trzeba ogłosić Rok Pokuty. Ten czas wykorzystać poprzez modlitwy i zawierzenia indywidualne. Bo inaczej Prezydent nadal będzie palił świece Chanukowe. Czyli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
atena
Żądamy intronizacji Chrystusa na Króla Polski a wirus sam zniknie gdzie jest wasza wiara biskupi wstyd, żeby zabraniać nam przyjmować Eucharystii, Jezus nie zaraża tylko wasze niegodne podawanie przez szafarzy i do ręki zaraża. W autobusie może jechać połowa osób a w kościele 5 to woła o pomstę do nieba. Jezus nie będzie tak spokojnie na to patrzeć
Lusia
Dlaczego nie było tranmisji z tej kaplicy? Albo chociaż tekstu zawierzenia podanego wcześniej? Szkoda, bo nie szukałabym w popłochu po internetach jakiegokolwiek tekstu, żeby z rodziną włączyć się w pełni w modlitwie
Felka
Domagamy się pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski!!!!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY