Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 27 PAŹDZIERNIKA
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Sabina, Iwona
 

Arcybiskup San Francisco: „Urzędnicy przekraczają granice swojej władzy. Uwolnić Mszę!”

Data publikacji: 2020-09-15 16:00
Data aktualizacji: 2020-09-15 16:58:00
WIADOMOŚCI
Fot. You Tube / Steubenville Conferences

Obostrzenia reżimu sanitarnego w nieproporcjonalny sposób dotykają miejsc kultu religijnego w stosunku do sklepów, centrów handlowo-rozrywkowych oraz placówek usługowych. Odpowiedzią wiernych archidiecezji San Francisco mają być procesje eucharystyczne. 

 

 

W niedzielę 20 września wierni wyruszając z różnych parafii mają się połączyć i przejść obok ratusza miejskiego. – Będziemy odprawiać liczne Msze święte na wolnym powietrzu, w języku angielskim i hiszpańskim – zapowiada arcybiskup Salvatore Cordileone.

Limit wejścia do sklepów w tym momencie to 50 procent możliwości, do centrów handlowych – 25 procent, siłownie dla pracowników administracji zostały ponownie otwarte, ale do domów modlitwy może być wpuszczana tylko jedna osoba – wylicza hierarcha.

Wszystkie Msze odprawiane są teraz na zewnątrz, nawet przy katedrze. – A ludzie są głodni Eucharystii, tego lekarstwa najbardziej potrzebują w czasie pandemii – zaznacza arcybiskup Cordileone.

 

W minioną niedzielę podczas Mszy Świętej na placu przed Katedrą pw. Najświętszej Maryi Panny arcypasterz wygłosił homilię, w której mówił między innymi o potrzebie okazywania miłosierdzia i przebaczenia tym, którzy nas ranią; przebaczenia innym tak, jak Bóg nam przebacza: – To jedyna odpowiedź, jedyny sposób, aby wprowadzić z powrotem Boga do centrum naszego społeczeństwa; bez Boga nie ma pokoju. Niestety, wydaje się, że nadal zmierzamy w przeciwnym kierunku, w naszym mieście, w naszym stanie i w całym kraju – podkreślił hierarcha.

 

Tak, od miesięcy znosimy niesprawiedliwe traktowanie ze strony wybranych przez nas urzędników, którzy dławią nasze naturalne prawo do kultu i przekraczają granice swojej władzy. Ale jesteśmy chrześcijanami, więc musimy reagować pokojowo i zawsze w duchu odpowiedzialnego obywatelstwa, a nie przemocą, jak to robią osoby pozbawione wiary. Tylko ludzie skruszeni za swoje grzechy przeciwko Bogu i innym – tylko oni mogą być świadkami pokoju, ponieważ tylko oni są zdolni do przebaczenia – przypominał ksiądz arcybiskup .

 

 

Źródła: sfarch.org, Vatican News / KAI

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Pyt
Te Obostrzenia reżimu sanitarnego dotyczą także synagog i meczetów?
AP49
Kolejny hierarcha wyznaniowy, który czegoś nie rozumie ... San Francisco, to jedno z miast USA. Z tonu wypowiedzi wynikało by, że KK w USA jest szykanowany, ponieważ władze nie godzą się na wyprowadzanie obrzędów religijnych poza miejsca kultu !!! Arcybiskupowi jak widać nie odpowiada fakt, że USA nie są "państwem wyznaniowym", w którym prominentny urzędnik państwa Watykan nie może postępować według swojego widzimisię ... łaskawie jednak nie nawołuje do rozruchów z tego powodu !!!
A
Gdyby taką wiarę miał Prymas...
m
mało takich pasterzy, oby jak najwięcej
Pmp
Reakcje pokojowe są zbywane uśmiechem.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY