Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
08   KWIETNIA   2020 r.
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 
Polonia Christiana nr 13       TEMAT NUMERU: BÓG, HONOR, OJCZYZNA
Robert Wit Wyrostkiewicz

Armia na rozdrożu

Armia na rozdrożu

Czy polscy żołnierze potrafią strzelać? Czy są dumni ze swojej służby, wyszkoleni i profesjonalni? Czy są przygotowani do pełnienia swej roli na misjach pokojowych? Zapytaliśmy ekspertów i samych zainteresowanych.

 
– Wojsko, jakie jest, każdy widzi: „politycznie trafne” zakupy sprzętu bojowego nadającego się raczej na eksponaty w muzeum, likwidacja jednostek, poligonów, przechodzenie na emeryturę w pełni sprawnej kadry oficerskiej. Byli oficerowie pracują w firmach ochrony lub jako doradcy – mówi Grzegorz Krauze, prezes Międzynarodowego Centrum Elitarnego Kształcenia Jednostek Mundurowych i Cywilnych GRYF.

Proszę napisać prawdę, chociaż to nic nie zmieni – oświadcza pragnący zachować anonimowość pułkownik Wojska Polskiego. O wypowiedź na temat kondycji polskiej armii proszę MON, które zarzeka się, że wszystko jest na medal.

Ujmując rzecz w największym skrócie: polskie wojsko generalnie w ogóle nie umie posługiwać się bronią strzelecką – podsumowuje umiejętności WP Jarosław Lewandowski, redaktor naczelny miesięcznika „Strzał”.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj