Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 

Asia Bibi „bezpieczna”. Czy jej schronieniem jest kolejne pakistańskie więzienie?

Data publikacji: 2018-11-08 12:00
Data aktualizacji: 2018-11-08 14:12:00
WIADOMOŚCI
fot. REUTERS/Adrees Latif/File Photo

Wbrew medialnym doniesieniom o ewakuacji Asii Bibi, chrześcijanka znienawidzona przez pakistańskich islamistów za wierność nauce Chrystusa, wciąż przebywa w Pakistanie. Wiadomo, że znajduje się w „bezpiecznym miejscu”. Niewykluczone, że jest to inne więzienie.

 

Z ustaleń działaczy Pomoc Kościołowi w Potrzebie Asia Bibi przebywa w bezpiecznym miejscu, w stolicy Pakistanu, Islamabadzie. Taką informację podał też pakistański rzecznik MSZ. Nie można wykluczyć jednak, że schronieniem prześladowanej kobiety jest inne niż dotychczas więzienie.

 

Asia Bibi w środę rano (7.11.2018r.) opuściła więzienie w Mutlan w prowincji Pendżab w Pakistanie. Informował o tym jej prawnik. Twierdził on też, że otrzymał informcję, jakoby kobieta była na pokładzie samolotu, ale nie wiedział jaki jest cel jej podróży. Z informacji PKwP wynika, ze Asia Bibi nie dołączyła do ukrywającej się – w obawie o swoje życie – rodziny.

 

„Spodziewamy się, iż w Pakistanie ponownie wybuchną gwałtowne protesty, podobne do tych, które miały miejsce po ogłoszeniu wyroku ułaskawiającego Asię Bibi 31 października 2018 roku. Zapowiadana jest na dziś konferencja prasowa w Lahaur oraz strajki, za którymi stoi to samo ugrupowanie TLP (Tehreek-e-Labaik Pakistan)” – informuje pkwp.org.

 

Jak przypomina organizacja, po protestach radykalnych islamistów będących odpowiedzią na uniewinnienie Asi Bibi przez Sąd Najwyższy, rząd zgodził się na ponowne rozpatrzenie sprawy.

 

„Sprawa Asii Bibi jest bardzo ważnym, historycznym krokiem dla całego Pakistanu, ale nie możemy zapominać o pozostałej tam wspólnocie Kościoła. Dlatego Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wciąż wzywa do modlitwy za całą społeczność chrześcijan i innych mniejszości religijnych o prawo do swobodnego wyznawania swojej religii” – czytamy na pkwp.org.

 

Źródło: pkwp.org

MA

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Pentody
A co na to papież Franciszek ? Czy Pasterz nie powinien bronić swoich owiec ? Czy może owce powinny bronić pasterza ? A może rozwiązaniem byłby azyl w Watykanie ? Jest tam już zapewne kilkoro uchodźców ( muzułmanów ? ), przywiezionych przez papieża Franciszka. A może już się nawrócili ?
aaa
Tak jak mówiłem, najbezpieczniej będzie miała w więzieniu (póki nie opuści kraju i nie uda się do kraju nie-islamskiego, jakim na pewno nie jest Belgia, Francja czy Niemcy). Najpewniej warunki bytowe (cela, posiłki itp.) się jej polepszyły.
fensys
@Bożena. A czy Ty myślisz, że tzw. "Europa" nie wiedziała kogo wpuszcza ?.
Krakusik
Kiedyś odważny pisarz opublikował książkę Szatańskie wersety. Radykalni islamiści wydali na niego wyrok śmierci. Dziś Asia Bibi solą w oku dla islamistów. Czasami się mi wydaje, że wyrok uniewinniający został wydany w dniu, w którym wielu oddaje cześć siłom ciemności. Wściekłość tłumu, tych biednych ludzi, może pochodzić od złego ducha, który chciał zatryumfować na chrześcijanką wierną Chrystusowi.
Bożena
niech Europa zobaczy ,kogo wpuściła do swego domu