Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 06 LIPCA
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Imieniny obchodzą:
Dominika, Łucja, Teresa
 

Ateny: „prawnie chroniona i niepodważalna” swoboda zabijania najmniejszych

Data publikacji: 2020-01-13 21:00
Data aktualizacji: 2020-01-13 21:54:00
WIADOMOŚCI
Fot Twitter / Greek Reporter

Nominalnie centroprawicowy rząd nakazał usunięcie plakatów antyaborcyjnych rozwieszonych w ateńskim metrze przez obrońców życia. Afisze, które znalazły się tam w ramach płatnej kampanii społecznej, wisiały zaledwie kilka godzin.

 

Niechlubne dzieło zakneblowania kampanii w obronie najmniejszych i najbardziej bezbronnych wzięło na siebie greckie ministerstwo transportu. Jego oświadczenie głosi, iż plakaty z wizerunkiem człowieka we wczesnej fazie rozwoju płodowego oraz hasłem „Wybierz życie”, odnoszą się do „prawnie chronionych i niepodważalnych praw” kobiet do tak zwanej aborcji. Według władz, otwarte kampanie „nie powinny dzielić opinii publicznej ani, oczywiście, obrażać kobiet zmuszonych do dokonania tak trudnego wyboru”. Resort zobowiązał zarządcę metra do jak najszybszego usunięcia plakatów.

 

Uśmiercanie nienarodzonych jest w tym kraju legalne od 1986 roku, władze nie udostępniają oficjalnych statystyk dotyczących skali zjawiska prenatalnych zabójstw.

 

Jak pisze agencja AP, na co dzień bardzo słabo obecna w dyskusjach sprawa tak zwanej aborcji powróciła w Grecji po opublikowaniu przez jeden z dzienników sportowych plakatu promującego wartość każdego istnienia.

 

Niedawno cerkiew prawosławna ogłosiła pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu oficjalnym dniem ochrony życia nienarodzonych dzieci.

 

Źródło: AP, Radio Maryja, Twitter

RoM

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
trooper
@L Bardzo ciekawa koncepcja ekonomiczna. Może pracę naukową napisz wpływ aborcji na sytuację polityczną Grecji. Tylko w Anglii, Niemczech, USA, Japonii aborcja jest legalna i jest tam ekonomiczny dobrobyt. Co do plakatów. Jeżeli takie plakaty jak na zdjęciu zawisną w Polsce zamiast rozczłonkowanych płodów po aborcji to w pełni to popieram.
Ryś
@ Maria Ale Gniew Boży ujawnił sie szybko.
Ryś
Święte Prawosławie, gdzie jesteś ?
Druh Ryszard
Grecja - kraj gdzie Cerkiew Prawosławna ma pozycję zbliżoną do Kościoła Katolickiego w Polsce. I co z tego wynika ? Jak w Grecji tak i w Polsce, życie przegrywa z przedwczesną śmiercią ! Nie wiem gdzie prawnie w krajach zwanych umownie Zachodem, jest zabronione zabijanie dzieci nienarodzonych ? Myślę, że tam wszędzie jest podobnie, żaden porządek prawny stworzony przez człowieka, nie zapewnia poszanowanie prawa naturalnego - w tym prawa do życia. Człowiek porzucając z swego codziennego życia i serca Boga, nie ma oporów ażeby zabijać - bo prawo ludzkie ponad prawem Boga. Nie wiem jak jest w prawie szariatu - czy muzułmanin może w zgodzie z tym prawem - zabić nienarodzone dziecię ? Jakoś tak się dziwnie składa, że ludzie Zachodu, półgębkiem albo w ogóle nie rozmawiają o tych sprawach.
Studencja_polsk
Cyt. "kobiet zmuszonych do dokonania tak trudnego wyboru"... - a więc to nieprawda, że mieszkanki Grecji same chcą aborcji, tylko że ktoś je zmusza. Kto?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY