Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 MAJA
Św. Bernardyna ze Sieny
Św. Bernardyna ze Sieny

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli
 

Belgijski minister krytycznie o imigracyjnym pakcie ONZ: „nie chcę mieć z nim nic wspólnego”

Data publikacji: 2018-12-06 20:00
Data aktualizacji: 2018-12-06 20:10:00
WIADOMOŚCI
Theo Francken, fot. REUTERS/Francois Lenoir

Belgijski minister ds. migracji i polityki azylowej Theo Francken skrytykował założenia porozumienia imigracyjnego ONZ. Podkreślił, że pakt jest „zdecydowanie zbyt proimigracyjny” i „nie chce mieć z nim nic wspólnego”.

 

Krytyczna opinia ministra Theo Franckena nt. paktu imigracyjnego ONZ uderza bezpośrednio w ustalenia pomiędzy państwami, ale jest także „groźna” dla samego rządu w Brukseli. Francken podkreśla, że dokument nie zawiera odpowiednich regulacji, które pomogłyby rozwiązać problem migracji i „uśmierzyć obawy obywateli europejskich”. Stanowisko ministra i jego partii może doprowadzić nawet do rozpadu koalicji rządowej.

 

Porozumienie ONZ dotyczące imigracji miało stać się ponadnarodowym konsensusem, który pozwoliłby uregulować sprawy związane z imigracją. Założenia wypracowane przez ONZ nie zostały jednak zaakceptowane przez Stany Zjednoczone, a następnie przez kolejne kraje należące do Unii Europejskiej. Wśród nich znalazła się m.in. Polska, Włochy, Węgry Czechy oraz Słowacja. Porozumienie popiera premier Królestwa Belgii, ale głęboki sprzeciw wobec przystąpienia do paktu z Marrakeszu wyraża wchodząca w skład rządu partia Nowy Sojusz Flamandzki. Zdaniem zagranicznych mediów, może to doprowadzić do destabilizacji koalicji rządowej w Belgii.

 

Pomimo sprzeciwu wobec paktu ONZ ministra Theo Franckena, premier Belgii Charles Michel skierował dokument do parlamentu. Szef rządu zapowiedział również, że podpisze porozumienie z Marrakeszu, pomimo braku jego akceptacji przez partię koalicyjną.

 

Przypomnijmy, że także Polska ma odrzucić pakt imigracyjny ONZ. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nie podpisze dokumentu. Nalegają na to również sami Polacy, którzy wyrazili swój sprzeciw dla paktu w internetowym proteście. Sprzeciw wobec porozumienia wyraziło już ponad 10 tys. osób.

 

„Apeluję do Pana, aby 10 grudnia podczas szczytu w Marrakeszu nie podpisywał Pan skrajnie niebezpiecznego Światowego Paktu ws. Bezpiecznej, Uporządkowanej i Uregulowanej Migracji, Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration (GCM). Skutkiem podpisania tego paktu będzie, masowy, bowiem ułatwiony, przypływ m.in. afrykańskich i islamskich imigrantów do krajów Europy – w tym również do Polski oraz de facto zalegalizowanie wszelkiej migracji” – czytamy w treści apelu, skierowanego do szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

 

Protest „NIE! Dla pierwszej międzynarodowej umowy zachęcającej do masowej migracji!” można podpisać na stronie: protestuj.pl.

 

 

Źródło: interia.pl, PCh24.pl, protestuj.pl

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ilona
Spoko decyzja ministra.
Ewa
Precz z emigrantami bogaci sie pozamykaja a biednych beda napadac i gwalcic to sa nieroby ktorych nie potrzebujemy!!!!!!;
Bartek
Polacy NIE, a rzad i tak zrobi swoje. To sa odgorne dyrektywy swiata przestepczego, ktore kazdy ?denokratyczny i rozwiniety? kraj musi przyjac albo utraci miedzynarodowe uklady lub zostanie oblozony sankcjami. Swiat potrzebuje takich przywodcow jak niegdys JFK lub obecny Erdogan.
alok
Brawo dla ministra!