Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Berlin: masowy protest przeciwko ograniczeniom sanitarnym

Data publikacji: 2020-08-01 17:00
Data aktualizacji: 2020-08-01 17:47:00
WIADOMOŚCI
Fot. Reuters / Forum

Co najmniej kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w berlińskim proteście przeciwko reżimowi sanitarnemu związanemu z koronawirusem. Demonstranci sprzeciwiali się narzuconym przez władze i w ich przekonaniu nieuzasadnionym ograniczeniom praw i wolności.

 

 

Policja oszacowała, że w zgromadzeniu wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi, których media wrzuciły do wspólnego worka zwolenników spiskowych teorii i prawicowych ekstremistów. Marsz ruszył późnym popołudniem stołeczną ulicą 17 Czerwca, przy której odbył się wiec protestacyjny. Policjant, który ze sceny próbował poinformować o rozwiązaniu wydarzenia z powodu nieprzestrzegania przez uczestników wymogów sanitarnych, usłyszał długotrwałe, donośne  gwizdy. 

 

 

„Robimy hałas, ponieważ kradniecie naszą wolność!”. „Pomyśl! Nie noś maski!” – głosiły niektóre spośród haseł skandowanych i wypisanych na transparentach.

 

- Maska, która nas zniewala, musi zniknąć – mówił jeden z protestujących.

 

„Od początku epidemii większość ludzi przestrzega restrykcji, które obejmują noszenie maseczek w sklepach, podczas gdy rząd właśnie nałożył obowiązkowe testy dla urlopowiczów powracających z obszarów wysokiego ryzyka. Ale głośna mniejszość – jak wskazuje Reuters – odrzuca ograniczenia, mówiąc, że uderzają one w różnorodność myśli i wyrządzają nieopisane szkody społeczne i ekonomiczne” – czytamy o sytuacji w Niemczech na portalu Polsat News.  

 

 

Na całym świecie słychać tylko kilku naukowców, którzy podążają za rządem – cytuje Reuters słowa jednego z uczestników manifestacji Petera Konza. Zwrócił on uwagę, że uczeni o innych poglądach „są uciszani, cenzurowani lub dyskredytowani jako obrońcy teorii spiskowych”.

 

Prawicowy youtuber Heiko Schrang mówił, że to największa jak dotychczas niemiecka demonstracja zorganizowana w opozycji do mediów głównego nurtu.

 

Uczestnicy protestowali przeciwko kłamstwom w środkach masowego przekazu na temat epidemii.

 

 

Źródła: Polsat News / Reuters, Tagesspiegel.de, Twitter

RoM

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
zbigniew
dlatego Kosciol pod przewodnictwem obecnej Rady Episkopatu Polski zablokowal beatyfikacje PRYMASA WYSZYNSKIEGO sami oswiadczyli ze do czasu dzialania owego wirusa czyli w ich mniemaniu na zawsze
rob
jak zwykle, nie mogło zabraknąć tęczowych....
nicki
Polacy się nie obudzą, bo nawet w kościołach słyszą, że maski, maski, maski obowiązkowe i zachowywać odstępyy. Księża są przestraszeni i napędzają strach u wiernych.
Piotr Kabat
Odważni amerykańscy lekarze walczą przeciwko zakazowi stosowania hydrohloriny w połączeniu z cynkiem do leczenia chorych na COvid 19to lek który naprawdę działa był film z całego ich wystąpienia Ale został zbanowany .Kontrola Internetu kontrola naszych umysłów działa. Zobacz video na bitchute.com
olek
Totalna cenzura tego fenomenu oporu WIDAC WIEC CO ICH MOZE POWSTRZYMAC nasza miedzynarodowa solidarnosc i masowy opor wszedzie gdzie sie da i pozbycie sie STRACHU
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY