Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 24 STYCZNIA
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Felicjia, Felicjan
 

Białystok: parafia dziękuje za ochronę przed deprawacją. Media sugerują sprzyjanie rozróbom

Data publikacji: 2019-07-22 10:01
Data aktualizacji: 2019-07-22 10:59:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy (…) włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto (…) przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy w ogłoszeniach jednej z białostockich parafii. Liberalne media sugerują, że w ten sposób wyrażono aprobatę dla sobotnich rozrób. Podziękowania powstały jednak przed wyruszeniem marszu, co skrupulatnie tłumaczy sama parafia.

 

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy na stronie parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku. „Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania” – dodają.

 

Liberalne media zasugerowały, że ogłoszenia wyrażały aprobatę dla sobotnich wydarzeń, podczas których zatrzymano 25 osób, a policja musiała interweniować z użyciem gazu. Nigdzie jednak nie jest podane sprostowanie, jakie wobec publikacji wystosowała sama parafia. A tam wyraźnie czytamy, że ogłoszenia zostały opublikowane przed wyjściem marszu (co udowadnia screen z datą i godziną), oraz w pełni zgadzają się z oświadczeniem KEP potępiającym wszelkie akty agresji i przemocy.

 

„W odpowiedzi na wiele błędnych komentarzy odnośnie do pkt. 9 ogłoszeń małe wyjaśnienie: Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miejsce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu (…) 9 punkt ogłoszeń nie odnosi się w żadnym wypadku do tego co miało miejsce podczas marszu równości. I nie jest wyrazem akceptacji jakiejkolwiek agresji, ale wyrazem odpowiedz na reakcję ludzi wobec ogłoszeń z poprzednich tygodni” – czytamy na stronie parafii.

 

Jako dowód pokazano screen ukazujący przesłanie treści ogłoszeń do administratora strony o godzinie 12.47, czyli prawie na dwie godziny przed rozpoczęciem marszu.

 

Przypadki agresji i przemocy potępiła Konferencja Episkopatu Polski: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku” – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. „Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, bez względu na jego poglądy” - dodał.

 

Źródło: rp.pl / jadwiga.archibal.pl

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
wwmph24
Będę zrobiło LGBTE Białystok jest miastem miłosierdzia. I tolerancji różnych wyznań i chce spokoju A innej orjętacji. Rodzina to chłopak i dziewczyna to mąż i żona. By się wstydził pokazywać swoją orjętację. Kiedyś to było leczone.
Deokrata
Oświadczenie Episkopatu, którego nie było: Tego typu marsze wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne budzą ogromny opór, także na naszym terenie. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane, bo to powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli. Trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem. Tym bardziej, że w trakcie takich imprez dochodzi do łamania Konstytucji, szyderstw z ikon kultu religijnego i gwałcenia uczuć religijnych katolików.
Ann
Brawo Episkopat! Tak trzymać! Jeszcze parę lat i wreszcie dogonimy swietlany wzór niemiecki.
Michu.
Kiedy aresztowania bluźnierców parodiujących Mszę św. I obrażających Matkę Boską? LGBTQ owieczki..prowokatorzy i wykolejeńcy będą chronieni jak dzieci w żłobku, bo już nie w przedszkolu, tam wejdą seksedukatorzy aby jak najszybciej zdeprawować dzieci, przykładem niesławne wytyczne who o nauce masturbacji 4 latków. Zatrzymują prędko ludzi którzy chcą zastopować patologię lgbt, ale gorszycieli ochraniają. Niestety PiS nie jest partią katolicką tylko pozoranckokatolicką, żeby zdobyć głosy wierzących. Ustawą powinni zakazać homoparad. Wolą stopować przeciwników LGBT. Szkoda słów. Niedługo urządzą homoparadę w Kościele, a protestujących parafian aresztują.
Tom Bombadil
Czy któryś z katolików ma jeszcze jakiś wolny, nieopuchnięty policzek, żeby go móc nadstawiać agresorom z LGBT...?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY