Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 STYCZNIA
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Imieniny obchodzą:
Ildefons, Rajmund
 

Biblista wyjaśnia: flaga LGBT, to nie tęcza Boża. Te symbole stoją po przeciwstawnych stronach

Data publikacji: 2019-08-14 06:00
Data aktualizacji: 2019-08-14 08:32:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

- Czym innym jest tęcza Boża, a czym innym flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach – mówił ks. prof. Henryk Witczyk, kierownik Katedry Teologii Biblijnej Nowego Testamentu KUL, na antenie Radia Maryja. Biblista wskazał, że „łuk Boży” jest symbolem życia, zaś flaga LGBT jest „symbolem cywilizacji dążącej do śmierci”.

 

Pomieszanie symboliki z jaką mamy do czynienia w przestrzeni publicznej za sprawą środowisk LGBT wymaga uszeregowania. Należy zatem – wbrew lewackim, domorosłym biblistom – wyraźnie zaznaczyć, że nie można utożsamiać biblijnego znaku przymierza Boga i człowieka z symbolem środowisk homoseksualnych.

 

Czym innym jest tęcza Boża, dokładniej mówiąc łuk Boży, który Pan Bóg kładzie na obłokach w świetle tekstu Księgi Rodzaju (Rdz 9), wydarzenie kończące potop, a czym innym jest flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach, mają odwrotne znaczenie. Tak jak łuk Boży, tęcza Boża jest symbolem życia, tak flaga LGBT – idąc za terminologią i nauczaniem Jana Pawła II – jest symbolem cywilizacji dążącej do śmierci – powiedział biblista.

 

Jak zaznaczył, oryginalny tekst Księgi Rodzaju używa tu słowa „łuk” (hebr. keszet) i to łuk o charakterze wojskowym, stosowany przez żołnierzy w starciu. Jak dodał, symbol „łuku Bożego” w postaci tęczy ma potrójną wymowę i jest związany z siedmioma regułami, które Bóg zawarł z Noem, czyli wszystkimi ludźmi.

 

Przymierze mówi zaś o: zakazie mordowania ludzi, zakazie kradzieży, zakazie czczenia fałszywych Bogów, zakazie czynów niemoralnych seksualnie (zwłaszcza kazirodztwa i zoofilii), zakazie okrucieństwa wobec żyjących zwierząt oraz zakazie złorzeczenia Bogu. Wśród reguł jest też nakaz ustanowienia sprawiedliwych i praworządnych sądów sądzących przestępstwa.

 

Jak mówił biblista „łuk Boży” jest znakiem mocy Bożej przejawiającej się w trzech wymiarach: 1 - zwycięża siły i ludzi niszczących Boży model małżeństwa i prokreacji; 2 - gwarantuje środowisko życia dla małżeństwa mężczyzny i kobiety, dla prokreacji; 3 - oznacza moc Bożą wymierzającą karę tym potomkom Noego, którzy łamaliby siedem reguł (stąd mowa o siedmiobarwnej tęczy).

 

Flaga LGBT nie ma nic wspólnego z biblijnym przekazem. Została zaprojektowana w 1978 roku przez transwestytę Gilberta Bakera i początkowo składała się z ośmiu kolorów  - obecnie z sześciu. Symbolem międzynarodowym stała się ona w 1994 roku, gdy Baker wykonał kilometrową flagę z okazji 25-lecia zamieszek w Stonewall.

 

Zatem, jak podkreślił biblista, „łuk Boży” symbolizujący moc Bożą jest po przeciwnej stronie wobec tego, co wyraża ideologia LGBT. - Ideologia radykalnie sprzeczna z planem Boga Stworzyciela, który stworzył mężczyznę i kobietę i powołał ich do relacji miłości, do płodności. Zestawianie tych dwóch rzeczywistości i tych dwóch symboli jest wielkim błędem – zaznaczył.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Gruszka
Zgadzam się z ks.prof. biblistą.
sp
@dan, czytasz, ale nadal nie rozumiesz, że łuk służy do obrony przed atakami szatańskimi. Łuk trzyma oddziały wrogie na dystans.
dan
I czemu mnie nie dziwi źródło tych mądrości , szczegolnie milo się czyta o łuku wojskowym, komuś to widać jest bliskie.
sp
@Ryś, w poprzednim moim komentarzu umknęła mi niechcący literka "ś" w Pana nicku. Przepraszam za niedopatrzenie.
sp
@Ry, nie da się "opatentować" tęczy, bo żaden człowiek nie jest jej twórcą. I to jest solidna prawda..
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY