Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
03   KWIETNIA   2020 r.
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża

Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Pankracy
 
Polonia Christiana nr 53       CYWILIZACJA
Rozmowa z Josephem Nicolosim

Biologia jest po naszej stronie

Biologia jest po naszej stronie

Strategia gejowska jest skończona. Cztery filary ruchu gejowskiego okazały się czterema kłamstwami – mówi Joseph Nicolosi, założyciel i dyrektor Kliniki Psychologicznej im. św. Tomasza z Akwinu w Encino, w rozmowie z Bogną Białecką.

 

 

Od ponad trzydziestu lat pomaga Pan ludziom, którzy nie akceptują własnych skłonności homoseksualnych. Pańska koncepcja homoseksualizmu jako popędu reparatywnego stanowi ogromną pomoc w zrozumieniu, jak najlepiej pomóc osobom pragnącym zmiany tych skłonności. Jak rozwija się sytuacja na tym polu?

– Dzieje się naprawdę wiele dobrego. Przede wszystkim, terapia staje się coraz bardziej efektywna. Uzyskujemy dziś lepsze wyniki w krótszym czasie. Doskonalimy techniki stworzone przez nasz zespół. Zaczęliśmy też wprowadzać nowe metody terapeutyczne oparte na najnowszych osiągnięciach neuropsychologii.


W przyszłym roku opublikujemy wyniki ewaluacji efektywności terapii reparatywnej. Nasze badania pokazują, że ludzie doznają poprawy stanu zdrowia psychicznego, co przeczy oskarżeniom o szkodliwość ze strony aktywistów gejowskich.


W naszych badaniach wykazujemy też coś więcej: że ludzie nie tylko czują się lepiej, lecz doświadczają statystycznie istotnej redukcji pociągu seksualnego wobec własnej płci. I to nie tylko w zakresie tożsamości, lecz uczuć, zachowań i myśli. W tym samym czasie doświadczają rozwoju swego potencjału heteroseksualnego.


Kolejne ważne wydarzenie to publikacja pracy Lisy Diamond dotyczącej płynności seksualnej. Aktywiści gejowscy przez długi czas utrzymywali – w celach politycznych – że homoseksualizm to stała, niezmienna, wrodzona cecha człowieka. Rodzisz się gejem i to definiuje, kim jesteś. Lisa Diamond (która sama jest aktywistką ruchu LGTB) rzuca podstawowe wyzwanie społeczności gejowskiej – postulując większą uczciwość w tej kwestii. Jej przekaz jest mniej więcej taki: Zgoda, przyznajmy, że musieliśmy używać sloganu: „Urodziłeś się gejem, zawsze będziesz gejem” w celach politycznych. Teraz, gdy mamy nie tylko homoseksualne małżeństwa, ale i homoseksualne adopcje, możemy sobie pozwolić na uczciwość i przyznać, że seksualność człowieka może ulegać zmianom. To nie tylko daje do myślenia, lecz mówi wiele o naturze ruchu gejowskiego – zbudowanego na kłamstwie.


Następne dobre wieści to opublikowane w czasopiśmie naukowym „New Atlantis” najwyższej klasy studium, którego autorzy, Lawrence S. Mayer i Paul R. McHugh, dokonali metaanalizy badań naukowych nad orientacją seksualną i tożsamością płciową. Przeanalizowali seksualność, stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz wpływ tak zwanego stresu mniejszościowego (wpływów społecznych na stan zdrowia psychicznego grupy) i doszli do identycznych konkluzji: seksualność jest płynna i zmienna. Dodatkowo potwierdzili, że osoby z grupy LGTB cierpią z powodu podwyższonego w stosunku do reszty populacji poziomu zaburzeń psychicznych i chorób fizycznych. Co więcej, nie da się tego wytłumaczyć za pomocą stresu mniejszościowego.

Uważam więc, że mamy powody do optymizmu. Mamy trzy poważne studia naukowe (nasze ukaże się w przyszłym roku), które istotnie wspierają naszą terapię.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie