Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Biskup Paprocki z USA: jako naród oddaliliśmy się od naszych korzeni

Data publikacji: 2021-01-13 11:00
Data aktualizacji: 2021-01-13 17:40:00
WIADOMOŚCI
Fot. Essdras M Suarez / Zuma Press / FORUM

W ciągu ostatnich miesięcy, a także w ostatnim tygodniu naszym krajem wstrząsały akty przemocy zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy. Jako naród oddaliliśmy się od judeochrześcijańskich korzeni naszych założycieli. Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych chroni „prawo ludzi do pokojowego gromadzenia się i zwracania się do rządu o naprawienie krzywd”. Korzystając z tego prawa, musimy zwracać uwagę na słowo „pokojowe” – pisze na łamach National Catholic Register biskup Thomas Paprocki z USA.

 

 

W swym artykule hierarcha z diecezji Springfield w Massachusetts ukazał różnicę pomiędzy wielbicielem Chrystusa a jego uczniem. Wielbiciel będzie podziwiał Zbawiciela, jednak w momentach zwątpienia, kiedy za przyznawanie się do wiary spotykają go trudności, porzuca swojego Mistrza. Natomiast uczeń, który idzie w Jego ślady, trwa przy Nim do końca, bez względu na reakcję świata.

 

W tym kontekście amerykański duchowny spytał, czy jesteśmy gotowi pójść za Chrystusem, nawet za cenę odepchnięcia przez świat. Odniósł się także do ostatnich wydarzeń stanowiących pokłosie zajść w waszyngtońskim Kapitolu. Przypominał, że kierowanie się przykazaniem miłości bliźniego nie oznacza automatycznej zgody z wyznawanym przez niego światopoglądem.

 

„Jeśli myślisz, że bardzo mocno kochasz swoich wrogów i dlatego jesteś prawdziwym naśladowcą Chrystusa, zadaję ci następujące pytanie: Jeśli głosowałeś na Joe Bidena w wyborach prezydenckich, czy możesz powiedzieć, że kochasz Donalda Trumpa i jego zwolenników? Jeśli zagłosowałeś za ponownym wyborem Donalda Trumpa, czy możesz powiedzieć, że kochasz Joe Bidena i jego zwolenników?” – napisał biskup Paprocki.

 

„To pytanie sprawia, że ​​ludzie czują się nieswojo, ponieważ zwykle utożsamiamy miłość z ciepłym uczuciem. Kochanie kogoś nie oznacza jednak, że musisz się z nim zgadzać, a nawet lubić. Miłość wiąże się z czymś znacznie głębszym. Święty Tomasz z Akwinu powiedział, że kochać to chcieć dobra drugiego” – podkreślił.

 

Hierarcha zaznaczył, że brak serdecznych uczuć wobec wrogów nie wyklucza modlitwy za nich ani szukania ich dobra. Wezwał, by w polityce nie dążyć do zniszczenia przeciwników, lecz raczej do ich nawrócenia poprzez racjonalne argumenty. 

 

„W ciągu ostatnich miesięcy, a także w ostatnim tygodniu naszym krajem wstrząsały akty przemocy zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy. Jako naród oddaliliśmy się od judeochrześcijańskich korzeni naszych założycieli. Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych chroni prawo ludzi do pokojowego gromadzenia się oraz występowania do rządu o naprawienie krzywd. Korzystając z tego prawa, musimy zwracać uwagę na słowo pokojowe” – spuentował swoje rozważania.

 

 

Źródło: ncregister.com
PR

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Barnaba
My nie mamy korzeni judeochrzescijańskich!!!!
bjs
Judeochrzescijanskie korzenie. I po co to lizusostwo... Żenujące
Rex
Znowu ten demoński troll"aha"I jego plwociny.
Jan
Znów ten bełkot o "korzeniach judeochrześcijańskich". Straszne. A poza tym, czy Biden nie kojarzy się Państwu z Łukaszenką? Obaj "wygrali" wybory kanciarskimi metodami i obaj kneblują usta tym co chcieliby o tym głośno mówić.
iskierka
> jako naród oddaliliśmy się od naszych korzeni> Jeśli Amerykanie pozostaliby wierni Panu Bogu i Nauce Kościoła Katolickiego kierowaliby się Mądrością Bożą i ROZTROPNOŚCIĄ. Cóż WYBRALI władzę demos i papierkowego dolara.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY