Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 03 CZERWCA
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Imieniny obchodzą:
Leszek, Klotylda, Tamara
 

Biskup Schneider wspiera walkę z homolobby. „To musi trafić do papieża”

Data publikacji: 2019-02-07 08:00
Data aktualizacji: 2019-02-07 09:31:00
RELIGIA

Biskup pomocniczy Astany (Kazachstan) Athanasius Schneider wsparł inicjatywę „Stop homoseksualnym sieciom w Kościele Katolickim” oraz porównał ją do działań św. Katarzyny ze Sieny i innych świętych, dzięki którym dokonywała się wewnętrzna odnowa Kościoła. Obok kardynałów: Müllera i Brandmüllera, bp Schneider jest kolejnym hierarchą otwarcie wspierającym walkę z homolobby w Kościele.    

 

Komentując przystąpienie do kampanii, bp Schneider podkreślił, że sieć składająca się z duchownych przejawiających tendencje homoseksualne jest jak najbardziej obecna w Kościele. Co więcej, podłoże obecnego kryzysu, zdaniem kapłana stanowią właśnie „homoseksualne nawyki”, a nie zachowania nazwane enigmatycznym mianem klerykalizmu.

 

Rozpoczęta 16 stycznia kampania skierowana jest m.in. do przewodniczących konferencji episkopatów biorących udział w spotkaniu dotyczącym obecnego kryzysu w Kościele. Autorzy proszą, aby hierarchowie podjęli stosowne działania mające rozwiązać homoseksualne sieci, zwłaszcza te bezpośrednio łączone z odpowiedzialnością za obecny kryzys. Kampania została rozpoczęta przez szwajcarską organizację Pro Ecclesia oraz środowisko amerykańskiego portalu Life Site.

 

Hieracha wskazał, że wokół homoseksualnego podłoża nadużyć w Kościele zapadła „zadziwiająca cisza”. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie wynikające z faktu zaobserwowania braku inicjatywy duchownych, by obecny kryzys odczytywać właśnie w tym kontekście.

 

„Jeżeli najbliższy szczyt dotyczący skandali seksualnych w Kościele odbywający się w Watykanie nie zaadresuje problemów związanych z relatywizmem moralnym, nie uzna, że za podstawą kryzysu leży bezpośrednio łamanie szóstego przykazania Dekalogu, a także nie naświetli istotnej roli zachowań homoseksualnych w przykładach seksualnych nadużyć, szczyt udzieli wysoce nieodpowiedzialnej odpowiedzi i od początku będzie skazany na porażkę. Zarazem dając przykład szczególnej formy klerykalizmu” - argumentował.

 

Wystosowanie petycji, kazachstański biskup porównał do działań św. Katarzyny ze Sieny oraz św. Brygidy Szwedzkiej, dzięki którym mogła dokonać się wewnętrzna odnowa Kościoła. Jedynym warunkiem jest, aby postulaty "dotarły do papieża oraz wszystkich, którzy wezmą udział udział w watykańskiej naradzie przedstawicieli Kościoła z całego świata na temat walki z pedofilią (21-24 II ).

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do cfdd
Tak? To dlaczego mężczyźni współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego?
iskierka
A ja Iskierka WSPIERAM Jedyny Prawdziwy Kościół Katolicki, który Naucza i poucza wiernych jak naśladować Pana Jezusa. Pasterze tego Kościoła nie przystępują do KAMPANII i INICJATYW. Dlaczego ? bo nie DIALOGUJĄ z grzesznym światem. Nie dialogują z GRZECHEM .Głoszą Ewangelię JAK PRZYKAZAŁ Pan Jezus , wzywają do Nawrócenia i prowadzą Misje. Nadto mają wypracowane i sprawdzone procedury postępowania z osobami jawnie szerzącymi herezje i grzech - zgodnie ze starym Kodeksem Kanonicznym K.K. i pouczeniem Pisma Świętego. Stare przysłowie mówi : >Chcesz mieć problemy i źle skończyć to ZAWIERZ się światu, który należy do diabła.< Katolicy wierzą w Trójcę Przenajświętszą i zawierzają się jedynie Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej.
cfdd
Bóg jest wolny do Niego należy wszystko kogo chce tego wybiera nie czyni inkwizycji
Sal
A o wydarzeniu zwanym Vaticanum Secundum ani słowa?
diakon
Również nasze polskie diecezje domagają się do oczyszczenie z "lawendowej" dominacji. Są nawet "diecezjalne pary" - sknadal