Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 05 CZERWCA
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Dobromił, Waleria, Walter
 

Zajęcia LGBT obowiązkowe! Tego chce rzecznik Bodnar

Data publikacji: 2020-01-28 07:04
Data aktualizacji: 2020-01-29 07:35:00
WIADOMOŚCI
Grazyna Myslinska/FORUM

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, wyraził swoje zaniepokojenie tym, że rodzice chcą mieć wpływ na to, czego uczy się w szkole ich dziecko. Rzecznikowi nie podoba się, iż wielu z nich nie pozwala na to, by ich pociechy uczestniczyły w zajęciach edukacji seksualnej.

 

Bodnarowi nie podoba się, że rodzice przynoszą do szkół oświadczenia, w których deklarują iż nie wyrażają zgody na to, by ich dziecko brało udział w zajęciach lub wydarzeniach, podczas których poruszane są zagadnienia „edukacji seksualnej, antykoncepcji, profilaktyki ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową, dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender”.

 

Co więcej Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie podoba się również, iż na tych oświadczeniach rodzice zobowiązują szkołę do zawiadomienia odpowiednich instytucji państwowych – takich jak kurator oświaty czy Minister Edukacji Narodowej – o przypadkach organizowania takich zajęć na terenie szkoły.

 

Adam Bodnar twierdzi, że tak skonstruowane zaświadczenia pozwalają zwalniać uczniów nie tylko z zajęć nieobowiązkowych, ale także obowiązkowych. – Podzielam pogląd o konieczności kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i szacunku dla godności drugiego człowieka, niezależnie od prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich, potencjalnie odmiennymi w tym zakresie, przekonaniami – ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

W ocenie Bodnara zaświadczenia składane w szkołach przez rodziców, którzy nie życzą sobie, by ich dzieci były edukowane seksualnie oraz by przekazywano im wiedzę odmienną od tej, jaką chcą przekazywać im sami rodzice, „należy uznać za przekraczające granice uprawnień rodziców”. Bodnar obawia się bowiem, że nieedukowane seksualnie dzieci nie będą poznawać takich zagadnień jak „równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy”. A te właśnie zagadnienia stanowić mają podstawę programową.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich bezwzględnie dąży do tego, by ograniczyć wpływ rodziców na wychowanie dziecka w szkole. Dziecko bowiem powinno być wychowywane – przypomnijmy opinię rzecznika – „niezależnie do prawa rodziców do wychowywania dzieci (…) zgodnie z ich przekonaniami”. No cóż, nie ma to jak szlachetny obrońca praw obywatelskich…

 

Źródło: rpo.gov.pl

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Gość
To Bóg daje dzieci rodzicom i to oni mają niezbywalne prawo do wychowania swego potomstwa wg swoich przekonań i wiary. Temu panu socjaliście coś się pomyliło.
metalowy guru
Mały komuszek piastujący operetkowe stanowisko. Na szczęście już niedługo.
Anna
Co pan za bzdury pisze ??? Kim pan jest - profesorem? ?? To niemożliwe, żeby będąc profesorem gadać tak niedorzecznie! Pan nie ma wiedzy, pan nie wie co to są prawa człowieka i wolność mówiąc takie marne i głupie slowa.
Takasobie
Lila ,Tojaka komuna wyszła z wora ,za komuny takich tematów do nauki nie było, były mundurki, lekcje religii i nie było takiego rozwydrzenia jak teraz.To przecież Polacy domagali się żeby było tak, jak na zachodzie. I ,jest ,jest wolność, demokracja ,prawa mniejszości itd, itp....Więc nie ma co płakać teraz....
gh7j89k0
A ja,myślę,że- należy ograniczyć,najlepiej ,pozbawić stanowiska,tego osobnika.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY