Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
04   KWIETNIA   2020 r.
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Mira, Wacław
 
Polonia Christiana nr 14       CYWILIZACJA
Rozmowa z ks. Stanisławem Małkowskim

Bóg Panem czasu i historii

Bóg Panem czasu i historii

Z ks. Stanisławem Małkowskim, niezłomnym kapelanem antykomunistycznej opozycji i przyjacielem ks. Jerzego Popiełuszki, na temat znaczenia narodowych doświadczeń i planów Opatrzności, rozmawia Sławomir Skiba.

Czy Pan Bóg ingeruje w historię?

– Oczywiście, że ingeruje w historię – On jest Panem czasu i historii. Stale daje nam znaki, jednym z nich jest krzyż, największym zaś Eucharystia. Dostajemy też znaki związane z czasem, w którym żyjemy. Opatrzność daje nam również sygnały zapowiadające czasy, które dopiero nadejdą. Takie dała nam przecież Matka Boża w swoich objawieniach w Fatimie, a wcześniej między innymi w Lourdes i La Salette.

 

Niektórzy, nierzadko również duchowni, po ostatnich tragicznych wydarzeniach, próbowali przekonywać nas, że nie powinniśmy próbować ich interpretować w kategoriach znaku, przesłania Bożego, a tym bardziej napomnienia.

– Przeciwnie, powinniśmy tak interpretować te wydarzenia po to, żeby wszystko właściwie zrozumieć – aby pojąć, jak z tego zła Pan Bóg ma władzę wyprowadzić jeszcze większe dobro.

 

Jak więc w tym świetle możemy zinterpretować to, czego byliśmy niedawno świadkami?

– Kiedy giną ludzie, z którymi wiązaliśmy nadzieje co do naszej przyszłości, a my widzimy, że skwapliwe korzystają z tego ludzie prowadzący grę polityczną na szkodę naszego narodu, możemy tylko odwołać się do Boga. Widzę dwie formy takiego zwrócenia się do Opatrzności, zgodne z tym, czego sam Pan Bóg od nas oczekuje. Wyraził to szczególnie poprzez Matkę Najświętszą w Fatimie oraz Służebnicę Bożą Rozalię ­Celakównę.

Myślę tu o dwóch aktach, z których jeden trzeba spełnić w Polsce, a drugi w Kościele Powszechnym. W Polsce do wypełnienia mamy oczekiwaną przez Pana Jezusa Jego intronizację na Króla Polski. Trzeba znaleźć przywódców zarówno duchowych, jak i politycznych, którzy wystąpiliby z taką inicjatywą.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj