Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 11 SIERPNIA
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
NMP Świętolipskiej
Imieniny obchodzą:
Klara, Zuzanna, Filomena
 

Bogdan Dobosz: W Paryżu czuć siarkę. Obarczają pogodę, ale może pora zacząć odczytywać znaki?

Data publikacji: 2020-05-12 07:02
Data aktualizacji: 2020-05-12 09:24:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

I jak tu nie zastanawiać się nad „znakami”? W stolicy Francji zapachniało symbolicznie... piekłem. Zapach siarki na ulicach zaniepokoił wielu Paryża. Podobno winna jest pogoda.

 

Pochodzenie woni siarki i siarkowodoru (zgniłe jajka) jest niejasne. Wyczuły go setki ludzi, którzy z zaniepokojeniem pytali w mediach społecznościowych co to jest? Niezbyt przyjemna woń pojawiła się w niedzielę 10 maja wieczorem. Pisano nawet o bólach głowy po otwarciu okien. Zapach pojawił się nie tylko w samym Paryżu, ale też w regionie paryskim. Dziennik „Le Parisien” pytał o zjawisko straż pożarną. Ta potwierdziła, że otrzymała wiele sygnałów od zaniepokojonych ludzi. Straż z Paryża nie zna przyczyny tego dziwnego zjawiska. Przykrą woń wiążą z nagłymi zmianami pogodowymi. Och zdaniem woń siarki nie ma związku z żadnym znanym im wydarzeniem lub awarią. Dlatego straż pożarna prosi o telefony pod numery alarmowe tylko w przypadkach, które wnoszą coś nowego.

 

O złej pogodzie jako przyczynie tajemniczego zapachu mówią też źródła paryskiego merostwa. Jeden z zastępców mera Emmanuel Grégoire napisał na Twitterze, że „nie zgłoszono żadnego pożaru ani incydentu przemysłowego, a zapach siarki można wiązać z ulewnymi deszczami”. Dodał, że miasto stara się zweryfikować taką tezę i prowadzi kontrolę. Pojawiła się też hipoteza dotyczącą „niezgłoszonego incydentu przemysłowego”. „Nie ma powodu do niepokoju” - twierdzi wspomniany Emmanuel Grégoire.

 

Jest jeszcze wersja „naukowa”. Przyczyną dziwnego zapachu miały by być „masy zimnego powietrza napływające nagle znad Morza Północnego, wydobywające i napędzające odór z Paryża.

 

Teorii „znaków” w „mieście świateł” jakoś komentować metafizycznie chyba nie chcą. Zresztą, gdyby pojawiły się tu nawet realne cuda, też pewnie by je jakoś tłumaczono, odwoływano by się do procedur i powołano jakąś komisję kontroli. W dawnych czasach zapach siarki każdy Francuz zapewne skojarzyłby i zinterpretował od razu…

 

Tymczasem media donoszą, że podobny zapach miał się pojawić w Los Angeles. Biorąc pod uwagę reputację tego miasta, należy się przejąć jeszcze mocniej? Do tego mieliśmy trzęsienie ziemi w Rzymie. Podobno przypadków nie ma, więc wypadałoby się jednak przejąć…

 

Bogdan Dobosz

Źródło: Le Figaro/ Le Parisien/ Twitter

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jadwiga
Wojsko dezynfekuje powietrze środkami biobójczymi w celu ochrony przed wirusem. Psychol Bill Gates oczywiście finansuje i to.
Bakterie
Bakterie Clostridium dają zapach siarki. Znajdują się głównie w wodzie, wdychane nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.
memento mori
Trudno się dziwić , Francja jest przesiąknięta antyklerykalnym agresywnym laicyzmem .Aborcje, eutanazje , zboczenia . Czego się spodziewają, nagrody ? Anielskich trąb , witających serafinów z Niebios ? Niech się zajmą swoimi problemami i nawróceniem, a nie wtykaniem swojego nosa w niszczenie Polski i Polaków którzy są zewsząd atakowani!
Ryś
Podczas homilii wygłoszonej w 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła papież Paweł VI powiedział: Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jest nim zwątpienie, niepewność, zakwestionowanie, niepokój, niezadowolenie, roztrząsanie. Brak zaufania do Kościoła...
Iw
Dodałabym zalanie Warszawy ściekami z kanalizacji, co też nie wydaje się być przypadkiem i moim zdaniem jest znakiem z Nieba.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY