Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 09 LIPCA
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Imieniny obchodzą:
Adrian, Sylwia, Zenon
 

Boża Rodzicielka. Dlaczego wielu niekatolickich chrześcijan odmawia Jej należnej czci?

Data publikacji: 2019-12-31 06:00
Data aktualizacji: 2020-01-03 21:10:00

Nauczanie o Najświętszej Maryi Pannie jest często odrzucane przez niekatolickich chrześcijan. Jest ono błędnie rozumiane i przez to stale krytykowane, zaś Maryja jest pozbawiana należnej Jej czci. Dzieje się tak z wyjątkiem jednej chwili, gdy w okresie świąt Bożego Narodzenia Matka Boże umieszczana jest obok Nowonarodzonego Pana. Protestanci hołubiąc powiedzeniu „co zrobił by Jezus”, zdają się przeoczać fakt, że On nie okazywał Matce braku szacunku i nie lekceważył Jej. Nigdy!

 

Materiał z napisami w języku polskim.

 

Materiał publikujemy dzięki uprzejmości ChurchMilitant.com

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
M.
"Kogo należy nazywać chrześcijaninem? Chrześcijaninem należy nazywać tego, kto wyznaje świętą naukę Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka, w Kościele, przez Niego ustanowionym. A zatem prawdziwym chrześcijaninem jest ten, kto będąc mocno przywiązanym do nauczania Jezusa Chrystusa jednocześnie potępia i brzydzi się z głębi swojego serca wszelką sektą jak i wszelkim obcym tej doktrynie kultem, potępionym powagą Kościoła: takimi są sekty żydowskie, bałwochwalcze, mahometańskie i w ogólności wszelkie sekty heretyckie". - Święty Piotr Kanizjusz SI, Doktor Kościoła, Katechizm większy czyli Summa nauki chrześcijańskiej, I. 1.
sorcier
Odczuwam coraz większą irytację, czytając kolejne wypowiedzi internautów, którzy uparcie uzurpują sobie, iż są mądrzejsi od dwutysiącletniego nauczania Świętego Kościoła Katolickiego, mądrzejsi od ojców i doktorów Kościoła, od rzesz świętych. Już św.Jan Damasceński określa Najświętszą Maryję Pannę, jako "duchowy raj, w którym znie­siono potępienie, posadzono drzewo życia, przykryto naszą nagość." Basta!
Jot
Mirek - co do mędrkowania to dam Ci cytat i powieszm mi jakie wnioski - Mojżesz sam wymyślał prawa i przestrzeganie takich jest grzechem czy nie? "Odparli Mu: ?Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją??4 8 Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?." Czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski!
Mirek
Siła napędową protestantyzmu jest ludzka głupota.Ludziom nie mającym kwalifikacji do prowadzenia wywodów intelektualnych stawia się zadanie samodzielnego rostrzygania kwestii teologicznych.Oczywiście to przekracza możiwości co najmniej 90%populacji,więc siłą rzeczy te "samodzielne" mądrości są im suflowane,ale wmawia się im,ze sami na to wpadli.Głównym powodem do podejrzliwości wobec Maryji jest oparta na codziennym doświadczeniu niewiara w niepokalane poczęcie,ale niewiara w jedno cudowne zdarzenie nie przeszkadza im wierzyć w danie Przykazań przez Pana Boga i w Zmartwychwstanie.Wymóg czytania Pisma i "samodzielnego" mędrkowania,który tak podoba sie obecnie wielu księżom,wbrew powszechnemu przekonaniu nie słuzy pogłebianiu wiary.On wobec faktu braku intelektualnych mozliwości u zdecydowanej wiekszości i w połączeniu z doktryną o predestynacji jest kryterium słuzącym dzielenia ludzi na z góry potepionych i resztę.Z potępionymi można robić,co dusza reszty zapragnie
trooper
@Murem Chrześcijanin to człowiek ochrzczony. Nawet jeżeli głosi herezję czy odszczepia się od wspólnoty. Może się go pozbawić tego miana jeżeli przestanie wierzyć lub dokona apostazji. Bogu oddajmy cześć należną Bogu, Maryi oddajmy cześć należną Maryi. Maryja to nie Pan Bóg.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY