Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Bp Atahansius Schneider dziękuje Benedyktowi XVI za jego słowa o aborcji i homoseksualizmie

Data publikacji: 2020-05-05 08:36
Data aktualizacji: 2020-05-05 08:59:00
RELIGIA
Bp Athanasius Schneider

Bp Athanasius Schneider z Astany w Kazachstanie podziękował Benedyktowi XVI za jego słowa o współczesnych przejawach antychrysta i „ekskomunikowaniu” ze społeczeństwa wszystkich, którzy sprzeciwiają się aborcji lub „małżeństwom” homoseksualnym.

 

W Niemczech wyszła biografia Benedykta XVI pióra dziennikarza i długoletniego współpracownika papieża Ratzingera, Petera Seewalda. W książce opublikowano wywiad, jakiego Benedykt udzielił Seewaldowi w 2018 roku. Mówił w nim między innymi o głębokiej moralnej dekadencji w wielu krajach na zachodzie będącej przejawem działania antychrysta. Podkreślił, że jeszcze sto lat temu mówienie o homoseksualnym „małżeństwie” byłoby czystym absurdem, a dzisiaj uchodzi za normalne.

 

Benedykt powiedział, że wielkie zagrożenie dla Kościoła i posługi piotrowej leży dziś w światowej dyktaturze rzekomo humanistycznych ideologii; kto próbuje im się sprzeciwiać, temu grozi wykluczenie ze społeczeństwa. Według papieża Ratzingera na zachodzie sformułowano sui generis „antychrześcijańskie credo”, a żeby przeciwstawiać się tej „sile antychrysta” potrzebna jest modlitwa całego Kościoła powszechnego.

 

Kazachski biskup Athanasius Schneider podziękował Benedyktowi XVI za te słowa. Na łamach portalu „LifeSiteNews” opublikował komentarz, w którym zwraca uwagę na bezbożny charakter ideologii gender oraz promocji i usprawiedliwiania aborcji oraz homoseksualizmu.

 

Zjawiska te, napisał, „zawierają w sobie ducha buntu wobec Boga i w tym sensie okazują się być charakterystyczne dla antychrysta”.

 

Hierarcha dodał, że widzi w tym wszystkim próbę podejmowaną przez „swoisty ukryty jeden rząd światowy, który w swoim programie ideologicznym jest fundamentalnie ateistyczny i antychrześcijański, a nawet bluźnierczy”.

 

 

Oświadczenie bp. Athanasiusa Schneidera odnośnie słów emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat obecnej sytuacji na świecie:

 

Dziękuję papieżowi Benedyktowi XVI za podniesienie tego ważnego tematu. Zgadzam się z jego słowami odnośnie naszej obecnej sytuacji.

 

Promowanie i usprawiedliwianie aborcji oraz homoseksualizmu lub ideologii gender zawiera w sobie ducha buntu wobec Boga. W tym sensie ujawnia cechy charakterystyczne antychrysta.

 

Zwolennicy aborcji i homoseksualizmu mówią, że Boży zakaz mordowania niewinnych istot ludzkich – tego, co dzieje się w przypadku aborcji – jest błędny i zły. Podobnie twierdzą też, że stworzenie dwóch płci biologicznych jest złe, a coś przeciwnego jest dobre, to znaczy dobre jest usunięcie rozróżnienia płci biologicznych. W ten sposób ideologia aborcji i homoseksualizmu okazuje się być buntem wobec Boga i z tego powodu jest charakterystyczna dla antychrysta.


Systematyczna promocja aborcji i homoseksualizmu czy też ideologii gender na skalę światową wskazuje na działanie swoistego ukrytego „jednego rządu światowego”, którego program ideologiczny jest fundamentalnie ateistyczny i antychrześcijański, a nawet bluźnierczy, ze względu na bunt wobec stworzonego przez Boga porządku.

 

Antychryst nie jest jedynie tym, który zaprzecza porządkowi zbawienia, to znaczy prawdzie o Bożym Wcieleniu, prawdzie, że Chrystus, Syn Boży, naprawdę się wcielił. Zaprzecza też porządkowi stworzenia, a konkretnie porządkowi dwóch płci biologicznych i absolutnemu zakazowi zabijania niewinnych istot ludzkich.

 

Zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek oraz wywracanie do góry nogami stworzonego porządku dwóch płci biologicznych oraz małżeństwa i rodziny są wyrazem antychrystycznego nastawienia, nastawienia, które w Biblii nazywane jest buntem i apostazją. Antychryst jest nazywany też człowiekiem niesprawiedliwości i wiecznego potępienia, przeciwnikiem i wrogiem Boga i porządku stworzonego przez Boga na poziomie natury i odkupienia. Najbardziej charakterystyczną cechą antychrysta jest to, że stawia się on w miejscu Boga. Tak jest w przypadku aborcji, gdzie człowiek w praktyce uznaje się za rodzaj boga, twierdząc, że ma nieograniczone prawo względem życia ludzkiego i porządku ludzkiej seksualności.

 

Stąd praktyka i ideologia aborcji oraz homoseksualizmu noszą autentyczne znamiona ducha antychrysta.

 

Źródła: Kath.net, LifeSiteNews.com

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Odnosi się NIEODPARTE WRAŻENIE, że AKTYWNOŚĆ medialna Bp Schneidera z DALEKIEGO KAZACHSTANU budzi zdziwienie nie tylko ze względu na szybkość REAKCJI i treść merytoryczną opinii- ale od kilku lat po rozmowach w Watykanie-zawarte sugestie USPRAWIEDLIWIAJĄCE i POCHWALAJĄCE REFORMATORÓW II S.W. w osobach p.J.P.II i p. Benedykta XVI. Takie FRAGMENTARYCZNE opinie i analizy wydawane w oparciu o fragmentaryczne wypowiedzi papieży modernistów są sprzeczne z ROZEZNAWANIEM duchowym ŚW. Jana od Krzyża i Słowem Bożym. Jeśli nie ma całościowo mowy: TAK-TAK, NIE-NIE to przekaz NIE JEST WIARY GODNY. Dlatego lepiej dla duchownych mniej mówić i POWTARZAĆ to co Pasterze K.K. zawsze mówili. Jeśli widzimy i słyszymy choćby POZORY ZŁA to mamy to ODRZUCIĆ a nie doszukiwać się dobrych intencji i WYBIÓRCZO PRZYJMOWAĆ PRZEKAZ. Dziwne, że Bp Sznaider nie zauważa, że p. Benedykt XVI był Pierwszym Pasterzem czyli ZARZĄDCĄ K.K.i CIĄŻY na Nim ODPOWIEDZIALNOŚĆ za STAN K.K.>SAMONISZCZENIE.
Kalabria
dlaczego B16 nagle nabrał wigoru dopiero teraz? miał swój czas nie musiał rezygnować, jakkolwiek dobrze mówi
AndrzejBR
Tak niby od rzeczy . . . ''i będą się bali liścia spadającego za ich plecami'' - oto widać jak sie te słowa ze starego testamentu materializują w całej pełni! Cóż jest aborcja wobec apostazji tych, którzy wzięli klucze Królestwa Niebieskiego, sami nie chcą tam wejść a innym utrudniają jak tylko mogą! BXVI miał tyle czasu jako Prefekt INKWIZYCJI, ze to teraz, to tylko łabędzi śpiew wobec płonącego KOŚCIOŁA!!! Strach przed Sprawiedliwością Boga, paraliżuje umysły . . .
Baloo
Ksiądz biskup trochę się pogubił. Jeżeli homoseksualizm oznacza pociąg płciowy do osoby/osób tej samej płci, to siłą rzeczy musi on zakładać rozróżnienie tychże, a nie zacieranie między nimi różnic. "Hybryda" męsko - damska dla przeciętnego homoseksualisty nie jest atrakcyjna.
Te pomieszane
Czasy przejdą do historii jako te, w których jest dwóch uznawanych za ważnie wybranych papieży. Nie ma w Kosciele funkcji ?emeryta?, bo papiez jest się dożywotnio. Cały świat to połknął jak i wiele innych anomalii.