Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 20 KWIETNIA
Św. Agnieszki z Montepulciano
Św. Agnieszki z Montepulciano
Wielka Sobota

Imieniny obchodzą:
Amalia, Amelia, Berenika, Czesław, Teodor
 

Bp Napierała: nie ma innego małżeństwa niż związek mężczyzny i kobiety

Data publikacji: 2019-03-17 15:00
Data aktualizacji: 2019-03-17 15:47:00
RELIGIA
diecezja.kalisz.pl

Św. Józef jest obrońcą małżeństwa i rodziny. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – powiedział bp Stanisław Napierała w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej.

 

W homilii celebrans podkreślał, że niebo jest ostatecznym celem człowieka. – Nasza ojczyzna jest w niebie. Niebo jest naszym powołaniem, a życie tutaj na ziemi jest drogą do nieba. Niebo to jest życie, którym żyje Bóg. To życie na ziemi wyczerpuje się, a poza tym jest dotknięte rozmaitymi słabościami, cierpieniem, bólem, wreszcie śmierć kładzie mu kres. To życie, którym żyje Bóg jest wieczne, do niego nie ma przystępu śmierć. Ono jest pełnią radości i pełnią szczęścia – powiedział bp Napierała.

 

Zaznaczył, że Maryja i Józef są postawieni na drodze każdego człowieka, aby prowadzili go do Boga. Wskazał też na czczony od wieków wizerunek Matki Bożej Pani Skalmierzyckiej, która jest obecna i ciągle działa. Stwierdził, że Józef jest obrońcą życia widzianego w całym jego wymiarze, czyli od poczęcia do śmierci.

 

Podkreślił, że Józef jest obrońcą rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. – Józef jest małżonkiem Maryi. To małżeństwo ma wymowę dla wszystkich wieków. Małżeństwo jest przez Boga stworzone. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – mówił hierarcha.

 

Ubolewał, że we współczesnym świecie zagrożone jest życie poczęte oraz rodziny. – Józef jest obrońcą wartości fundamentalnych, które dzisiaj wszędzie na świecie są zagrożone. Zagrożone jest życie człowieka i to przed urodzeniem, ale też przed śmiercią. Małżeństwo i rodzina są zagrożone. Nieraz nawet ludzie posuwają się do drwin z małżeństwa i rodziny – zauważył kaznodzieja.

 

Podkreślał, że Józef jest obrońcą wiary w Boga. – Ta wiara dzisiaj jest zagrożona. Wielu ludzi żyje tak jakby Boga nie było, a bez Boga jest chaos, zamęt w życiu społeczeństw, ale też w życiu poszczególnego człowieka. Człowiek nie może żyć bez Boga, bo Bóg jest jego Stwórcą – przekonywał pierwszy biskup kaliski.

 

KAI

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Urszula
Bez Boga ani do proga. Amen.
Damian
Słuszna wypowiedź. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół w wypowiedzi księdza biskupa. Powiedział mężczyzny i kobiety, a nie kobiety i mężczyzny. Czyli powiedział prawidłowo. Tak właśnie powinni mówić katolicy, bowiem Pan postawił mężczyznę jako głowę rodziny.
krisbac
Chwała Bogu za to, że tak wielu duchownych i wiernych sprzeciwia się u nas sodomii. I módlmy się za fałszywych braci wśród nas i w krajach zachodu, aby się nawrócili i zaczęli stawiać opór sodomii.
Ja
Co za czasy zeba trzeba było głosić to co jest oczywiste od zawsze?Boże chroń nas przed homolobby
M
Mój Biskup!!