Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Bruksela potępia Polskę za wyrok TK w sprawie aborcji. Jej zdaniem RP łamie prawa człowieka

Data publikacji: 2020-11-26 17:00
Data aktualizacji: 2020-11-26 17:24:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Rezolucja dotycząca „faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce” została przyjęta w czwartek przez Parlament Europejski. Dokument poparło 455 europosłów, przeciw było 145, a 71 wstrzymało się od głosu.

 

Projekt rezolucji powstał z inicjatywy lewicowej grupy Socjalistów i Demokratów. W jego treści napisano o potrzebie „zdecydowanego potępienia” orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, który 22 października orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Ustawą zasadniczą RP. W ocenie lewicowych polityków ta decyzja to narażanie kobiet na utratę zdrowia i/lub życia.

 

„Nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”, napisano w rezolucji.

 

Zdaniem europosłów, „ograniczenie lub zakazanie prawa do aborcji w żaden sposób nie eliminuje aborcji, a jedynie spycha ją do podziemia, prowadząc do wzrostu liczby nielegalnych, niebezpiecznych, tajnych i zagrażających życiu aborcji”.

 

PE zaapelował, aby wykonywanie aborcji nie było objęte kodeksem karnym, ponieważ odstrasza to lekarzy, którzy powstrzymują się od ich dokonywania z obawy przed sankcjami karnymi.

 

Rezolucja wskazuje, że „nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”.

 

Źródło: Interia.pl

TK

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
czloax
Wg zafajdanej komuszej Brukseli, nowej sowieckiej Moskwy, polski TK łamie prawo człowieka do zabijania człowieka. Czym rózni się terror brukselski od terroru sowieckiego? Wg niektórych badaczy ideologii marksistowskiej tym, że terror w wydaniu sowieckim w porównaniu do brukselskiego o ile pójdzie to tak, jak mówią okaże się stosunkowo łagodny i mimo wszystko lokalny. PS. Gdy w 1989 "padała" komuna i wkrótce Związek Radziecki, nie uwierzyłem w to co słyszę. Intuicyjnie uznałem, że tylko się przepoczwarza. Dziś, po 30 latach, coraz wyraźniej widzę, że chyba się nie myliłem.
Brak aborcji ł
To przejdzie do historii, niestety. A nie prawda. Nie istotne, że to kłamstwo, ważne że zostanie w tak ważnych papierach jak uchwała PE. Do tego jeszcze ta parodia słów Jana Pawła II o "przyrodzonej i niezbywalnej godności", które z jego ust padały zawsze w odniesieniu do każdego człowieka, zwłaszcza do dziecka nienarodzonego.
@Polka
Prawo naturalne nie istnieje, a przynajmniej nie takie jak ci się wydaje bo to co nazywasz prawem naturalnym jest przeciwko dekalogowi
sp
KON-STY-TUC-JA? PRA-WO-RZĄD-NOŚĆ? DE-MO-KRA-CJA? Wolne żarty. Chodzi o hedonizm, posunięty aż do zaprzeczania naturze.
qaz
w głowie się nie mieści mordowanie ludzi prawem człowieka ?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY