Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Brytyjski tygodnik o chińskiej pomocy dla Włoch: kazali zapłacić za sprzęt, który wcześniej dostali

Data publikacji: 2020-04-06 08:00
Data aktualizacji: 2020-04-06 08:27:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (rottonara)

Chiny kazały Włochom zapłacić za przekazaną pomoc, czyli za... środki ochrony osobistej, które wcześniej Rzym przekazał jako wsparcie dla Pekinu borykającego się z koronawirusem – twierdzi brytyjski „The Spectator”.


Gdy wirus rodem z chińskiego Wuhan zaczął na masową skalę zabierać z tego świata Włochów, Państwo Środka przekazało Italii sprzęt medyczny: maseczki, respiratory, testy, kombinezony ochronne. 30 ton środków trafiło do Rzymu, a kolejne 10 do mediolanu.


Pozytywny obraz działań Chin burzą słowa starszego urzędnika administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, który w rozmowie z „The Spectator” powiedział, że Chiny zmusiły Włochów do odkupienia sprzętu otrzymanego na wcześniejszym etapie epidemii.


Ponadto brytyjski tygodnik zauważa, że część innych produktów medycznych sprzedanych przez Chiny do państw walczących z groźnym koronawirusem to sprzęt wadliwy. Hiszpania przykładowo zwróciła do azjatyckiego mocarstwa 50 tys. zestawów do szybkich testów, gdyż nie działały prawidłowo.


Źródło: businessinsider.com.pl
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Piotr
Nie wiem czemu nie ma oddolnych akcji bojkotu chińskich towarów. Akurat teraz handel zamarł prawie, ale kiedy się to skończy bojkot, nie na poziomie decyzji władz państwowych, ale obywatelski produktów pochodzących z Chin utarłby trochę nosa Chinom. Jeśli w konsekwencji zrobią to tysiące, miliony ludzi w Europie to będzie jakiś skutek. Chińskie towary od jakichś 20 lat zalewają europejskie rynki, także polski, może czas powiedzieć dość.
Ryś
Kilkanaście dni temu opublikowano informację, że to prawdopodobnie już nie D.Trump sprawuje w pełni swój urząd, ale w ramach przewidywanych procedur o kryptonimach: CONPLAN 3400, CONPLAN 3500, CONPLAN 3600 rzeczywistą władzę sprawują już wysocy dowódcy wojskowi ?!\\ Od 1 kwietnia kiedy ogłoszono rozpoczęcie operacji wojskowych na codziennych konferancjach Trumpa nie ma flagi prezydenckiej i pieczęci prezydenckiej na mównicy. Jest to oczywisty i zwyczajowy znak, że władze w USA obecnie sprawuje wojsko.\\ Czy zatem władzę w USA sprawuje już gen.Terrence J. O?Shaughnessy ?! i Dowództwo północne Stanów Zjednoczonych i dowództwo strategiczne Stanów Zjednoczonych United States Northern Command and United States Strategic Command ?!
Ryś
Rząd Stanów Zjednoczonych zlecił Chinom program broni biologicznej, przekazując prof. Zhengli dotację z Narodowego Instytutu Zdrowia w wysokości 665,000 USD na badanie pt. ?Ekologia koronawirusów nietoperzy i ryzyko pojawienia się koronawirusa w przyszłości? NIAID R01 AI1 10964 . Cztery dni po wydaniu tej dotacji, 10 stycznia 2014 r., Prof. Zhengli otrzymał dodatkową dotację w wysokości 559 500 USD od Agencji Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych na badanie naukowe zatytułowane Emerging Pandemic Threats PREDICT 2China Projekt nr AID-OAA-A-14 ?00102.
trochę myśle
Państwo polskie powinno być maksymalnie samowystarczalne. W bardzo niefortunnych czasach dla Polski rozumiały to nawet władze komunistyczne.Aktualnie: zlikwidowany przemysł przez Balcerowicza. Brak przędzalni, tkalni, zakładów spirytusowych, itd.Rozwalony przemysł farmaceutyczny. Okazuje się, że obce koncerny jakoś nie przynoszą upragnionego postępu. Załatwiają bezwzględnie swoje interesy.
Ryś
@ Mis Można być liderem w dobru, i liderem w złu. Nawet, jeśli ta epidemia była pomysłem przywódców ChRL, to trafiła na żyzny grunt, i obudziła co pomniejszych dyktatorków.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY