Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Była dyrektor kliniki aborcyjnej została katoliczką. Jej wyznanie robi furorę!

Data publikacji: 2019-10-18 01:00
Data aktualizacji: 2019-10-21 07:09:00
OPINIE

W Polsce głośno jest ostatnio o Abby Johnson, byłej dyrektor kliniki aborcyjnej, która obecnie działa pro-life. Do polskich księgarń trafiła jej książka „Nieplanowane”, a w wkrótce w polskich kinach będzie wyświetlany film pod tym samym tytułem. Niewielu jednak wie, że Abby nie tylko odeszła z kliniki aborcyjnej, ale także została katoliczką!

 

Książka „Nieplanowane” szokuje. Nic dziwnego zatem, że Planned Parenthood, czyli instytucja, w której Abby pracowała przez wiele lat, robiła wszystko, żeby ta publikacja nie ujrzała światła dziennego. Aborcjoniści chcieli zamknąć Abby usta. Podobnie było z filmem, który nie mógł być wyświetlany w wielu krajach, właśnie z powodu prolajferskiego przekazu.

 

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że Abby nie tylko przeszła drogę od przemysłu aborcyjnego do działania w organizacjach pro-life, ale także porzuciła protestancką wspólnotę episkopalną, by wstąpić do jednego, Chrystusowego Kościoła. Jak to się stało?

 

Abby, jeszcze jako manager kliniki aborcyjnej, należała do kościoła episkopalnego. Wspólnota protestancka, choć nie popierała jawnie jej zaangażowania, tolerowała to, czym się zajmowała. A, jak sama przyznaje, jako szefowa kliniki dopuszczała się rzeczy strasznych. – Podpisałam 22 tysiące zgód na aborcję. Sama wykonałam aborcję dwukrotnie na swoich dzieciach – wyznaje.

 

Nie ma dzisiaj wątpliwości, że do odejścia z kliniki wezwał ją Bóg. – Była to bardzo trudna decyzja, wiele mnie kosztowała. Ale kiedy stanęłam w drzwiach organizacji pro-life i powiedziałam, że chcę z tym skończyć, wiedziałam, że Bóg mi błogosławi – wspomina.

 

Abby wiedziała także, że skoro wyrwała się z sideł grzechu aborcji, musi także zastanowić się głębiej nad swoją relacją z Bogiem. Szczególnie, że zanim poznała obecnego męża, jako protestantka, związała się z rozwiedzionym mężczyzną, wzięła z nim ślub a później rozwiodła się. Potrzeba zmiany stała się u niej bardzo głęboka.

 

Razem z mężem Dougiem dobrze czuliśmy się w protestanckiej wspólnocie, dopóki nie porzuciłam pracy w klinice. W środowiskach pro-life zaprzyjaźniłam się z katolikami. Dużo z nimi rozmawiałam. Szybko zrozumiałam, że samo odejście z kliniki nie wystarczy. I wtedy zaczęłam myśleć o tym, by wstąpić do Kościoła Katolickiego – wspomina.

 

Wraz z mężem podjęli decyzję, że zostaną katolikami. Abby potwierdza, że to była decyzja, która wiele zmieniła w jej życiu na lepsze. – Zaczęłam modlić się na różańcu, to bardzo mi pomogło. Każdego dnia modlę się za tych, których skrzywdziłam. Za te wszystkie kobiety i za ich dzieci, których dotknęła aborcja, na którą ja wyraziłam zgodę – mówi.

 

Książka „Nieplanowane”, odsłaniająca kulisy przemysłu aborcyjnego, miała niedawno premierę w Polsce. 1 listopada do kin w całej Polsce wejdzie film „Nieplanowane”, który powstał na podstawie tej książki.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jar
Też miałem być abortowany. Do dzisiaj zmagam się że skutkami przekleństwa
Jadwiga
Dla mnie kobieta to matka babcia ciocia czyli istoty stworzone do szczerej i oddanej miłości do dzieci. Sama matka natomiast to opoka skała brama która nie dopuści by dziecku w jej łonie stała się jakąkolwiek krzywda. Więc ktoś kto pozwoli na zabicie dziecka we własnym łonie nigdy nie powinien być matką bo na to miano nie zasługuje.
mateusz
ale jak zadośćuczynić za tyle zniszczonych istnień ludzkich przecież życia im nie przywróci przez swe nawrócenie.
Akwin
@mf - to się nazywa świadectwo a nie gwiazdorzenie.
jac
Nigdy nie popierałem aborcji. Ale kiedy publiczna debata dotarła do miejsca: "Czyż mogę zabraniać innym? Decydować za innych?", było zawahanie. Krótkotrwałe, ale było. ABORCJA ZAWSZE JEST podjęciem decyzji za KOGOŚ i MORDERSTWEM.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY