Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 04 CZERWCA
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Imieniny obchodzą:
Karol, Kwiryn
 

Były szef „Faktów i mitów” trafił do więzienia. Chciał zabić żonę

Data publikacji: 2019-08-13 20:00
Data aktualizacji: 2019-08-14 10:04:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Romana K., który znany był przede wszystkim ze swojej nienawiści do Kościoła. Wyrok związany jest z podżeganiem do zabójstwa żony oraz działaniem na szkodę spółki, którą zarządzał.

 

Co najmniej kilkakrotnie usiłował nakłonić go do tego i sugerował mu sposób dokonania tego zabójstwa, oferując jednocześnie gratyfikację finansową za ten czyn. Zamierzonego celu nie osiągnął, albowiem nie wywołał u Bartłomieja K. zamiaru dokonania tego przestępstwa – podkreśliła, odczytując wyrok w sprawie Romana K., przewodnicząca składu sędziowskiego Izabela Kowalska.

 

Podżeganie do zabójstwa żony to najpoważniejszy zarzut, jaki wysunięto przeciwko Romanowi K. Otrzymał za to 6 lat więzienia. Kolejne 3,5 roku za wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w prowadzonej przez niego spółce Błaja News. Łączna kwota szkody wynosiła 1,2 mln zł. Z kolei wyrok 2 lat i 5 miesięcy więzienia Roman K. otrzymał za wyłudzenie odszkodowania.

 

Roman K. to był szef antykościelnej gazety „Fakty i mity”. Wcześniej, jeszcze w latach 80. i 90. był księdzem na terenie archidiecezji łódzkiej. W 1996 roku zadeklarował, że utracił wiarę. Od tego momentu zaczął udzielać się organizacjach antykościelnych.

 

Był członkiem m.in. ateistycznych „Racji” oraz Ruchu Palikota i posłem na sejm z ramienia tej ostatniej partii. Głosił jawnie antykościelne poglądy, bronił bliuźniercy, który zbezcześcił obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Sam K. w skandalicznej wypowiedzi obraz stanowiący świętość dla milionów Polaków nazwał „bohomazem”.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
public relation
Dla uczciwości dodajmy że jego trzy książki z cyklu "Byłem księdzem"stały się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku najpoczytniejszymi na polskim rynku księgarskim pozycjami z dziedziny literatury faktu, liczbą sprzedanych egzemplarzy wyprzedzając ksiáżki takich klasyków jak Kapuściński, czy Łysiak. Nie oceniam tego, a jedynie stwierdzam fakt, chcąc pokazać że postać Kotlińskiego w wymiarze publicznym i poczytność jego gazety nie wzięły się znikąd, a głęboko ukryte zapotrzebowanie na antyklerykalizm istniało w Polsce od bardzo dawna.
Zbigniew
Szkodnik nieopisany, spotkała go zasłużona kara. Fakt jego skazania przemilczało medialne lewactwo.
trooper
Dla ścisłości. Partię Racja założył on sam i do końca był jej członkiem. Po drugie. Wymienione w artykule zarzuty potwierdzili także dziennikarze gazety "Fakty i Mity" robiąc swoje prywatne śledztwo i odeszli od niego zakładając gazetę "Faktycznie".
Jakub Majewski
Jako ciekawostkę, polecam odszukać artykułu "Polska Times" o tym przypadku. Sam artykuł nic nowego nie wnosi, ale nagłówek zaskakuje naprawdę bezczelną manipulacją. Zaczyna się bowiem tak: "Były ksiądz i poseł Roman K.". Tak, tak, drogi czytelniku - mniejsza z tym że większość swego życia był gorliwym antyklerykałem, a wątpliwe jest nawet to że kiedykolwiek szczerze chciał być księdzem według IPN-u był TW jeszcze jako kleryk. Mniejsza z tym wszystkim, bo teraz, kiedy popełnił przestępstwo, można wykorzystać okazję aby kolejny raz zlepiać w umysłach czytelników słowa "ksiądz" i "przestępca".
TT
Smutny przykład tego, jak kończy się życie bez Boga.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY