Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Centrum Życia i Rodziny: Szkoła nie może burzyć systemu wartości

Data publikacji: 2019-03-14 17:00
Data aktualizacji: 2019-03-14 17:57:00
WIADOMOŚCI

Przekaz świata wartości jest kompetencją rodziców, która jest zagwarantowana w Konstytucji RP. Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i mają prawo żądać też wsparcia od organów władzy publicznej w ochronie ich dzieci przed demoralizacją – przypomniał w radiowym wywiadzie Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, organizatora protestu, który w najbliższy poniedziałek odbędzie się przed warszawskim ratuszem.

 

Przedstawiciel CŻiR gościł w Poranku Siódma-Dziewiąta, emitowanym na antenach Radia Warszawa, Radia Nadzieja, Radia Głos i Radia Fiat. Wskazywał, dlatego tak istotna jest reakcja społeczna wobec prób systemowego deprawowania w szkołach najmłodszego pokolenia. – Demoralizacja to burzenie systemu wartości, burzenie systemu moralnego. Nie jest to kompetencja szkoły ani tym bardziej samorządu, aby deptać sferę, która jest wyłączną sferą dla rodziców – mówił.

 

Kazimierz Przeszowski podkreślił, że próby seksualizowania dzieci podejmowane sa w sposób wyrafinowany. – Wiemy z doświadczeń, że organizacje LGBT+ od bardzo dawna penetrują warszawskie szkoły. Standard postępowania jest taki, że pomija się zgodę rad rodziców i przedstawia materiały, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za materiały pozytywne. Nie informuje się rodziców i kadry nauczycielskiej, co będzie prezentowane – opowiadał.

 

Sytuacji w szkołach bacznie przygląda się instytut Ordo Iuris, który zanotował aż kilkaset przykładów   naruszeń prawa oświatowego przez seksedukatorów oraz same placówki edukacyjne. Chodziło głownie o niedochowywanie wymogu uzyskiwania zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach bądź też brak rzetelności w informowaniu o tym, co będzie prezentowane na zajęciach. – Przede wszystkim wszystkie te organizacje odmówiły przekazania materiałów, które prezentowały dzieciom – alarmował gość Poranka.

 

Źródło: siódma9.pl

RoM

 

 

*****

 

Powiedz NIE podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+. Weź udział w zorganizowanym przez Centrum Życia i Rodziny proteście rodziców przeciwko gender-indoktrynacji, jaka ma zostać wprowadzona do warszawskich szkół.

 

Prezydent Rafał Trzaskowski 15 stycznia tego roku zapowiedział „walkę z mową nienawiści” w warszawskich szkołach w oparciu o podręczniki zawierające homoseksualną propagandę, a już 18 lutego podpisał deklarację LGBT+, dokument realizujący postulaty tej grupy, wprowadzający między innymi do szkół zajęcia z edukacji seksualnej dotyczące homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu w oparciu o budzące sprzeciw wytyczne WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

 

Jeśli Ty również nie zgadasz się na:

– indoktrynację dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów,

– deptanie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP),

– finansowanie organizacji LGBTQ ze środków publicznych,

 

nie zwlekaj, tylko przyjdź, aby powiedzieć zdecydowane NIE dla Deklaracji LGBT+.

 

Protest rodziców przeciw deklaracji LGBT+ rozpocznie się 18 marca (poniedziałek) o godzinie 16.00.

 

Miejsce:

Plac przed Ratuszem miasta stołecznego Warszawy przy ul. Bankowej 3/5.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Standardy WHO zakładają, że dzieci do 4-tego roku życia powinny być poinformowane o „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, 4-6 latki uczone o „różnych koncepcjach rodziny i szacunku do różnych norm związanych z seksualnością”, 6-9 latki informowane o antykoncepcji czy pojęciu „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu stron)” a przed 12 rokiem życia dzieci powinny zdobyć wiedzę o „skutecznym stosowaniu prezerwatyw czy braniu odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”.

 

Ponadto Deklaracja LGBT+ zakłada wprowadzenie w życie programu „Latarnik”, zakładającego zatrudnienie w każdej szkole, do kadry pedagogicznej, przynajmniej jednej osoby działającej na rzecz wspierania środowisk LGBT, objęcie oficjalnym patronatem Parady Równości w Warszawie czy dofinansowanie organizacji kulturalnych czy sportowych sprofilowanych pod kątem środowisk homoseksualnych.

 

W odpowiedzi na powyższe inicjatywy, Centrum Życia i Rodziny skierowało do prezydenta Warszawy pismo wzywające do zaprzestania tego typu działań, oraz rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Ratusz w odpowiedzi uzasadnił swoje dotychczasowe działania „wspólną troską” o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

CŻiR


 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
kruczek70
Zachowanie p. Trzaskowskiego jest skandaliczne. LBGT+ to DEPRAWATORZY I DIABELSKIE NASIENIE. Homoseksualizm i inne zboczenia były od zawsze, ale były w czasach nowożytnych tematem raczej nie znam pełnych informacji wstydliwym i przynajmniej za mojego wcześniejszego życia rocznik 1946 nie były tak nachalnie wciskane polskiemu społeczeństwu. W poniedziałek 18 bm. melduję się pod ratuszem.