Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 19 MARCA
Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
Imieniny obchodzą:
Bogdan, Józef, Józefina
 

Centrum Życia i Rodziny: Szkoła nie może burzyć systemu wartości

Data publikacji: 2019-03-14 17:00
Data aktualizacji: 2019-03-14 17:57:00
WIADOMOŚCI

Przekaz świata wartości jest kompetencją rodziców, która jest zagwarantowana w Konstytucji RP. Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i mają prawo żądać też wsparcia od organów władzy publicznej w ochronie ich dzieci przed demoralizacją – przypomniał w radiowym wywiadzie Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, organizatora protestu, który w najbliższy poniedziałek odbędzie się przed warszawskim ratuszem.

 

Przedstawiciel CŻiR gościł w Poranku Siódma-Dziewiąta, emitowanym na antenach Radia Warszawa, Radia Nadzieja, Radia Głos i Radia Fiat. Wskazywał, dlatego tak istotna jest reakcja społeczna wobec prób systemowego deprawowania w szkołach najmłodszego pokolenia. – Demoralizacja to burzenie systemu wartości, burzenie systemu moralnego. Nie jest to kompetencja szkoły ani tym bardziej samorządu, aby deptać sferę, która jest wyłączną sferą dla rodziców – mówił.

 

Kazimierz Przeszowski podkreślił, że próby seksualizowania dzieci podejmowane sa w sposób wyrafinowany. – Wiemy z doświadczeń, że organizacje LGBT+ od bardzo dawna penetrują warszawskie szkoły. Standard postępowania jest taki, że pomija się zgodę rad rodziców i przedstawia materiały, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za materiały pozytywne. Nie informuje się rodziców i kadry nauczycielskiej, co będzie prezentowane – opowiadał.

 

Sytuacji w szkołach bacznie przygląda się instytut Ordo Iuris, który zanotował aż kilkaset przykładów   naruszeń prawa oświatowego przez seksedukatorów oraz same placówki edukacyjne. Chodziło głownie o niedochowywanie wymogu uzyskiwania zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach bądź też brak rzetelności w informowaniu o tym, co będzie prezentowane na zajęciach. – Przede wszystkim wszystkie te organizacje odmówiły przekazania materiałów, które prezentowały dzieciom – alarmował gość Poranka.

 

Źródło: siódma9.pl

RoM

 

 

*****

 

Powiedz NIE podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+. Weź udział w zorganizowanym przez Centrum Życia i Rodziny proteście rodziców przeciwko gender-indoktrynacji, jaka ma zostać wprowadzona do warszawskich szkół.

 

Prezydent Rafał Trzaskowski 15 stycznia tego roku zapowiedział „walkę z mową nienawiści” w warszawskich szkołach w oparciu o podręczniki zawierające homoseksualną propagandę, a już 18 lutego podpisał deklarację LGBT+, dokument realizujący postulaty tej grupy, wprowadzający między innymi do szkół zajęcia z edukacji seksualnej dotyczące homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu w oparciu o budzące sprzeciw wytyczne WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

 

Jeśli Ty również nie zgadasz się na:

– indoktrynację dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów,

– deptanie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP),

– finansowanie organizacji LGBTQ ze środków publicznych,

 

nie zwlekaj, tylko przyjdź, aby powiedzieć zdecydowane NIE dla Deklaracji LGBT+.

 

Protest rodziców przeciw deklaracji LGBT+ rozpocznie się 18 marca (poniedziałek) o godzinie 16.00.

 

Miejsce:

Plac przed Ratuszem miasta stołecznego Warszawy przy ul. Bankowej 3/5.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Standardy WHO zakładają, że dzieci do 4-tego roku życia powinny być poinformowane o „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, 4-6 latki uczone o „różnych koncepcjach rodziny i szacunku do różnych norm związanych z seksualnością”, 6-9 latki informowane o antykoncepcji czy pojęciu „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu stron)” a przed 12 rokiem życia dzieci powinny zdobyć wiedzę o „skutecznym stosowaniu prezerwatyw czy braniu odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”.

 

Ponadto Deklaracja LGBT+ zakłada wprowadzenie w życie programu „Latarnik”, zakładającego zatrudnienie w każdej szkole, do kadry pedagogicznej, przynajmniej jednej osoby działającej na rzecz wspierania środowisk LGBT, objęcie oficjalnym patronatem Parady Równości w Warszawie czy dofinansowanie organizacji kulturalnych czy sportowych sprofilowanych pod kątem środowisk homoseksualnych.

 

W odpowiedzi na powyższe inicjatywy, Centrum Życia i Rodziny skierowało do prezydenta Warszawy pismo wzywające do zaprzestania tego typu działań, oraz rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Ratusz w odpowiedzi uzasadnił swoje dotychczasowe działania „wspólną troską” o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

CŻiR


 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
kruczek70
Zachowanie p. Trzaskowskiego jest skandaliczne. LBGT+ to DEPRAWATORZY I DIABELSKIE NASIENIE. Homoseksualizm i inne zboczenia były od zawsze, ale były w czasach nowożytnych tematem raczej nie znam pełnych informacji wstydliwym i przynajmniej za mojego wcześniejszego życia rocznik 1946 nie były tak nachalnie wciskane polskiemu społeczeństwu. W poniedziałek 18 bm. melduję się pod ratuszem.