Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Centrum Życia i Rodziny apeluje do wojewody wielkopolskiego w sprawie gender-uchwały

Data publikacji: 2020-02-14 08:00
Data aktualizacji: 2020-02-14 08:42:00
WIADOMOŚCI

Centrum Życia i Rodziny skierowało apel do Wojewody Wielkopolskiego o podjęcie postępowania nadzorczego w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości w Życiu Lokalnym. Władze fundacji w liście do wojewody Łukasza Mikołajczyka przypominają, że projekt nawiązujący do ideologii gender, wywołał duże oburzenie wśród mieszkańców miasta, a część z jego zapisów może być niezgodna
z konstytucją RP.

 

„W naszej opinii, dokument przyjęty przez radnych miasta Poznania narzuca wizję ludzkiej płciowości, nacechowaną postulatami skrajnych, lewicowych ideologii (Część I, pkt 4). Karta wprost nawiązuje do ideologii gender, której założeniem jest pogląd, że tożsamość płciowa nie jest związana z tożsamością biologiczną” – czytamy w liście do wojewody wielkopolskiego, skierowanym przez władze Centrum Życia i Rodziny. Organizacja zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia dla społeczności Poznania, wynikające z przyjęcia dokumentu.

 

W apelu zauważono, że wszyscy sygnatariusze Europejskiej Karty Równości w Życiu Lokalnym są m.in. zobowiązani do „zwalczania” stereotypowych ról płciowych co w konsekwencji może prowadzić do wsparcia dla idei ruchu LGBT. Centrum Życia i Rodziny podkreśla również, że przyjęcie tego niebezpiecznego dokumentu „stwarza zagrożenie kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnym sumieniem
i przekonaniami”.

 

Ufamy, że Wojewoda Wielkopolski potraktuje sprawę poważnie i zbada zapisy zawarte
w uchwalonej przez radnych Poznania tzw. Europejskiej Karcie Równości w Życiu Lokalnym. To działanie leży w interesie wszystkich mieszkańców Poznania, a w szczególności najmłodszych z nich, którzy w związku z przyjętym dokumentem, w niedalekiej przyszłości mogą być zmuszeni do obowiązkowego uczestniczenia w zajęciach z edukacji seksualnej wg standardów WHO – mówi Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

 

Ozdoba przypomina, że tylko w ciągu czterech dni, petycję do poznańskich radnych z apelem o odrzucenie uchwały, dostępną na stronie genderowakarta.pl, podpisało ponad 8 tys. osób. Dodaje, że część radnych podczas posiedzenie Rady Miasta zgłaszała błędy formalne oraz niezgodność części zapisów Karty z konstytucją RP.

 

„W związku z powyższym, zwracamy się do Pana Wojewody o zakwestionowanie uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 11 lutego br., dotyczącej przyjęcia Europejskiej Karty Równości

w Życiu Lokalnym” – czytamy w liście skierowanym do Łukasza Mikołajczyka, wojewody wielkopolskiego.

 

Źródło: CZiR

pt

 

 

Poznań uległ genderystom. W innych miastach i gminach nie musi tak być


 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wichura
Z całą stanowczością śmiemy twierdzić, że Polska inteligencja nie istnieje, nie istnieją Polskie elity, patriotyczne i przywódcze elity Polskiego Narodu zostały wymordowane w rzeziach ludobójstwa na Kresach Wschodnich, w rzeziach na Wołyniu, w rzezi ludobójstwa w Katyniu, Mińsku, Charkowie, Bykowni, podczas całej II wojny światowej, w Powstaniu Warszawskim, i po wojnie w okresie stalinizmu, w okresie żydokomunistycznego PRLu, w katowniach NKWD, KGB, UB i SB, ... a to co jest dzisiaj, to jest "Frankenstein" - Polski, z jadowitymi łbami nienawistnej i złośliwej hydry żydowskiej, to pokoleniowo ideowy pomiot zbrodniarzy z Katynia i okresu stalinowskiego, ukryte siły i wpływy, jej obecne antypolskie i antynarodowe elity intelektualne i polityczne niszczące, okradające i zniewalające Polskę, ...i zniewalające, upośledzające i upokarzające Polaków w ich własnym kraju, ...w ich własnej Ojczyźnie.Czego nie dokonali sowieci i żydobolszewia, hitlerowcy i żydo-nazizm, dokońc
hit -to działa
całe gender to naprawdę temat zastępczy , z tym że nie atrapa , jak do tej pory nieraz bywało
ot co
Jak jeden dewiant zamanifestuje że coś jest mową nienawiści, to wszyscy w podskokach starają się zaspokoić jego odmienność. Jak normalni zdrowi ludzie upomną się o prawdę, to nawet kilka tysięcy podpisów lewakom jest zbyt mało.
Dawid
Co to za samorządność, jeśli wojewoda może unieważnić uchwałę rady miejskiej? Wojewody nie wybierają ludzie. Człowiek na tej funkcji, to namiestnik rządu, który powinien mieć status ambasadora, gościa, a nie carskiego bojara.
Alo
Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, ze glos nas wszystkich - katolików - będzie słyszany także w biurze wojewody, który unieważni gender - uchwałę.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY